Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Kasos darbo organizavimas ir i.EKA naujovės

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 4 ak. val.
      Kaina: 110€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Apie seminarą

Nuo 2023-01-01 duomenis į i.EKA jau teikia įmonės, naudojančios kompiuterinius kasos aparatus, kurių pajamos 2021 m. viršijo 300 tūkst. eurų, o nuo 2023-11-01 teiks visi PVM mokėtojai, naudojantys elektroninius kasos aparatus, kurių pajamos 2021 m. viršijo 300 tūkst. eurų. Techninės sąlygos ir reikalavimai kasos aparatams, kuriuos mokesčių mokėtojai turi ar dar tik turės naudoti, numatyti Kasos aparatų techninių reikalavimų apraše.

2023-10-11 mokesčių administratorius pateikė pranešimą, kuriame nurodė, jog įmonėms, kurios nuo 2023-11-01 negalės pradėti teikti duomenų į i.EKA dėl nuo jų nepriklausančių priežasčių ir sudariusioms sutartis su kasų diegėjais, administracinės atsakomybės netaikys, tačiau pabrėžia kad šiais išskirtiniais atvejais sutartys turi būti sudarytos iki 2023-10-31.

2023-04-21 VMI prie FM viršininkui priėmus įsakymą Nr. VA-28, pakeistos ir esminės kasos aparatų ir tiesioginio ryšio kompiuterių tinklo terminalų naudojimo taisyklės:

  • Pagal naujos redakcijos taisykles įtvirtintas kasos aparatų bei Terminalų įregistravimas, išregistravimas bei pastarųjų duomenų keitimas VMI nuotoliniu būdu i.EKA;
  • Naujovė – nustatytais atvejais ne vėliau kaip kitą darbo dieną informacija, nurodyta autonominio kasos aparato techniniame pase privalo būti pateikta i.EKA;
  • Patikslinta iš leidžiamų naudoti kasos aparatų ir prekybos (paslaugų teikimo) automatų modelių Sąrašo išbrauktų kasos aparatų naudojimo tvarka, taip pat nuo 2023-08-23 Sąrašas pasipildė nauju kasos aparato modeliu;
  • Nebėra apibrėžiami subjektai, iš kurių galima įsigyti kasos aparatus, o pastarųjų utilizavimo tvarka nebereguliuojama.

Svarbu nepamiršti, jog įmonės, naudojančios senuosius kasos aparatus, kurie nuo 2019 m. yra išbraukti iš leidžiamų modelių sąrašo, privalės juos pakeisti iki 2024-05-01.

Seminaro metu taip pat aptarsime ir pasikeitusį įmonės kasos reglamentavimą po FAĮ įsigaliojimo, kai buvo pereita nuo valstybinio reguliavimo, leidžiant patiems ūkio subjektams pasirinkti ir įtvirtinti vidaus tvarkose, nurodant kokius dokumentus įmonė sudaro grynųjų pinigų įplaukų ir išlaidų registravimui.

Atkreiptinas dėmesys, kad 2023-02-28 įsigaliojo naujos redakcijos įsakymas Nr. VA-39, kuriuo nustatyta, kad kvitai gali būti ir elektroniniai, tačiau reikia turėti vadovo patvirtintą tvarką.

Temos

  1. Kasos aparatų techniniai pakeitimai, susiję su i.EKA. Pasiruošimas duomenų perdavimui mokesčių administratoriui.
  2. Grynųjų pinigų apskaitos reglamentavimas LR Finansinės apskaitos įstatyme.
  3. Grynųjų pinigų apskaitos dokumentai ir jų rekvizitai:
    • EKA kvitas;
    • Pinigų priėmimo ir pinigų išmokėjimo kvitai;
    • Kasos pajamų ir išlaidų orderiai;
    • Laisvos formos pinigų apskaitos dokumentai.
  4. Atskaitingų asmenų apskaitos reglamentavimas – būtinybė parengti įmonės vidaus tvarką.
  5. Grynųjų pinigų apskaitos registras. Jo pildymo tvarka.
  6. Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimas.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, mokesčių ekspertė, mentorė:

Profesinė veikla:

  • UAB „Solidus vox“ įkūrėja ir vadovė.
  • 2023 metais išrinkta „Lietuvos metų verslininkė/vadovė“ (LPPARA asociacija).
  • ŠPPAR viceprezidentė.
  • Darbo grupės prie LR FM ir LLPPARA narė.
  • „NEO-FIN“ finansininkų klubo vadovė.

Verslumo skatinimas:

  • Aktyvi verslumo skatinimo Lietuvoje dalyvė.
  • Dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose.
  • Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė.
  • Padeda verslininkams tobulinti asmenines kompetencijas ir suteikia jiems reikiamų įrankių pasiekti tikslus.

Švietimas ir konsultavimas:

  • Vykdo edukacines programas ir konsultacijas įmonių finansininkams nacionaliniu mastu.
  • Nuolat kelia savo kvalifikaciją (Austrijos Antikorupcijos akademijoje Association Baltic Institute of Corporate Governance).

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

09:00-12:15 Seminaro trukmė
08:30-09:00 Registracija
10:30-10:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.