Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Individualių įmonių mokesčių ir apskaitos naujovės 2023 m.

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 5 ak. val.
      Kaina: 110€ (+ PVM)
  • Specialus pasiūlymas!

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Investicijos į žinias atsiperka! Dalyvaukite mokymuose su kolegomis ir gaukite nuolaidą:

  • Dalyvaujant 2 dalyviams taikoma 5 % nuolaida
  • Dalyvaujant 3 dalyviams taikoma 10 % nuolaida
  • Dalyvaujant 4 dalyviams taikoma 15 % nuolaida
  • Dalyvaujant 5 dalyviams taikoma 20 % nuolaida

Domina mokymai didesnei dalyvių grupei? Susisiekite ilma.macaitiene@countline.lt arba telefonu +370 5 205 3292

Apie seminarą

Seminaro metu bus išnagrinėti naujausi mokesčių ir apskaitos teisės aktų pakeitimai ar jų projektai, darantys įtaką IĮ mokesčiams ir apskaitai:

  • Naujojo  Finansinės apskaitos įstatymo taikymas ir praktikoje kylančios problemos.
  • Mokesčiams apskaičiuoti naudojamų apskaitos dokumentų išrašymo ir pripažinimo taisyklių patvirtinimo pakeitimai nuo 2022-05-01.
  • Naujoji dienpinigių mokėjimo tvarka 2022-07-01.
  • 2022-08-01 įsigalioję Darbo kodekso pataisos, pakeitusios terminuotos darbo sutarties, susitarimo dėl išbandymo, komandiruočių dokumentų, ne viso darbo laiko ir nuotolinio darbo reglamentavimą.
  • 2022-08-01 įsigaliojusi atnaujinta pavyzdinės darbo sutarties forma.
  • Nuo 2023-01-01 padidėję MMA ir MVA, turi įtakos nekvalifikuotų darbuotojų atlyginimams, taip pat neapmokestinamų GPM dienpinigių, vykstant į užsienį, dydžiams.
  • 2023-01-01 įsigaliojo ir GPMĮ pakeitimai dėl taikomo mėnesio NPD apskaičiavimo formulės asmenims, kurių mėnesio pajamos neviršija 1926 Eur bei padidintas taikomas mėnesio NPD dydis riboto darbingumo asmenims.
  • 2023-01-01 įsigaliojo Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimai, kuriais įtvirtinta galimybė atskaityti pirkimo PVM už įsigytus elektromobilius, kainuojančius ne daugiau kaip 50 tūkst. eurų (įskaitant PVM).
  • 2023-01-01 įsigaliojo PVMĮ pakeitimai, kuriais patikslintas bendras susijusių asmenų gauto ar gautino atlygio skaičiavimas, nustatant, ar buvo viršyta privaloma registravimosi PVM mokėtoju riba
  • Įsigalioję Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimai, kuriais atsisakyta nuostatos dėl PSD fondo biudžetui padarytos žalos, kurią turi atlyginti įmokų nesumokėję draudžiamieji asmenys.

IĮ rengdamos finansinę atskaitomybę susiduria su įvairiais apskaitos ir mokestiniais klausimais:

  • Kokios sąnaudos priskiriamos individualių įmonių leidžiamiems ir neleidžiamiems atskaitymams?
  • Kaip apmokestinamos individualios įmonės savininko iš įmonės išimtos lėšos?
  • Kaip pildomos mokesčių deklaracijos ir rengiama finansinė atskaitomybė?
  • Kokiais atvejais IĮ privalo rengti ir pateikti finansines ataskaitas registro tvarkytojui?
  • Kokiu atveju IĮ gali taikyti pajamų ir sąnaudų kaupimo principą?
  • Kaip įforminamas IĮ veikloje naudojamas savininko ir jo šeimos narių turtas?

VMI yra parengusi mokesčių mokėtojų stebėsenos planus, kuriuose numatyti pagrindiniai VMI prioritetai 2023 m. Išsamiau dr. M. Endrijaičio 2022-12-20 pranešimo (video) įraše.

  • Pajamų natūra identifikavimas;
  • Mokestinių nuostolių perkėlimas;
  • PVM atotrūkio mažinimas ir įvairūs pažeidimai PVM srityje;
  • Dividendų, ypatingai užsienio juridiniams asmenims, išmokėjimas.

Sužinokite atsakymus į šiuos ir kitus Jums rūpimus klausimus seminaro metu.

Temos

  1. Reikalavimai finansinės apskaitos informacijai. Pinigų principas ir kaupimo principas.
  2. Apskaitos politika. Sąskaitų planas. Apskaitos dokumentai.
  3. Savininko įnašo ir naudojamo ilgalaikio turto apskaita.
  4. Savininkui priklausančių patalpų naudojimas įmonės veikloje.
  5. Savininko iš įmonės gaunamų pajamų apskaita ir apmokestinimas.
  6. Savininko savarankiškas pensijos kaupimas.
  7. Samdomų darbuotojų išlaikymas, jiems išmokamų lėšų apmokestinimas:
    • Darbo užmokesčio.
    • Komandiruotpinigių.
    • Draudimo.
    • Asmeninio turto naudojimo kompensacijos.
  8. MMA ir MVA įtaka DU skaičiavimui.
  9. Darbo laiko apskaita: įmonių prievolės dėl darbo laiko apskaitos žiniaraščio formos ir pildymo tvarkos.
  10. Kokiu tarifu apmokėti darbą švenčių, poilsio dienomis, viršvalandžius, naktinį darbą ir budėjimą? Kaip šiuos nukrypimus derinti tarpusavyje?
  11. Pajamų apskaita.
  12. Sąnaudų apskaita.
  13. Dotacijų, subsidijų apskaita.
  14. PVM ir pelno mokesčio apskaita.
  15. Nekilnojamojo turto mokestis.
  16. Atsargų apskaita.
  17. Savininko pajamų apmokestinimas likviduojant įmonę.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje bei didžiuosiuose šalies žiniasklaidos portaluose. Jurgita Navikienė nuolat ir pati kelia kvalifikaciją. Pastaraisiais metais dalyvavo mokymuose Austrijoje Antikorupcijos akademijoje ir Baltijos šalyse gilinosi į valdybų gerąją praktiką.
J. Navikienė prisideda prie verslumo Lietuvoje skatinimo – aktyviai dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose, yra Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė ir padeda jauniems verslininkams suteikdama jėgų judėti pirmyn. Kaip Jurgita teigia, „mentoriaus vaidmuo pradedančiojo verslininko kelyje yra daugialypis – tai ne vien dalijimasis profesine patirtimi, dalykinėmis žiniomis, bet ir mokinio asmeninių savybių vertinimas bei pasiūlymas jam lygiagrečiai tobulinti tam tikras mažiau išreikštas asmenines kompetencijas“.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-14:30 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Nuotolinė registracija
12:00-12:45 Pietų pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.