Ilgalaikio turto apskaita dažnai laikoma kaip nekelianti didesnių sunkumų. Tačiau paanalizavus detaliau, tenka pripažinti, kad klaidų tiek finansinėje apskaitoje, tiek ir apskaičiuojant mokesčius, pasitaiko vos ne kiekvienoje įmonėje. Labiausiai paplitusios klaidos – neteisingas ilgalaikio turto grupavimas, netinkamai nustatyti nusidėvėjimo ar amortizacijos normatyvai, klaidos, apskaičiuojant mokesčius. Finansinio turto apskaita lyg ir atskira sritis ilgalaikio turto sudėtyje, tačiau ji turi nemažai specifikos. Todėl bus aptartos dažniausiai daromos klaidos.
Seminaro metu bus aptarti šie aktualūs klausimai:
Šis seminaras naudingas ir jau pažengusiems buhalteriams prisiminti fundamentines tiesas apie ilgalaikio turto apskaitą ir mokesčių ypatumus, taip pat buhalteriams – naujokams būtina gauti bazinių žinių. Teorinės žinios bus praturtintos praktiniais pavyzdžiais.
Profesinė veikla:
Verslumo skatinimas:
Švietimas ir konsultavimas:
4 ak. val. | Seminaro trukmė |
Pažymėjimas Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą. |
Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.