Countline Law Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Laikini ir sezoniniai darbuotojai: reglamentavimo ir apmokestinimo ypatumai

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 4 ak. val.
     

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Apie seminarą

Susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, veiklos sezoniškumui ar laikinai padidėjusiam darbų mastui, darbdaviams tenka spręsti dėl didesnio darbuotojų poreikio ir dėl galimos darbo sutarties rūšies pasirinkimo. Atliekant darbą tik tam tikru laikotarpiu – geriausiai tinka sezoninio ar laikinojo darbo sutartis. Šios dvi specifinės sutartys kai kuo panašios, tačiau nemažai yra ir skirtumų. Darbdaviams, samdantiems sezoninius ar laikinuosius darbuotojus, svarbu laikytis visų teisinių reikalavimų, susijusių su sezoninių ir laikinųjų darbuotojų įdarbinimu, ir užtikrinti tinkamas darbo sąlygas.

Sezoninio darbo sutartis yra skirta darbams, kurie atliekami ne ištisus metus, o tam tikrais sezonais, trunkančiais ne ilgiau kaip 8 mėnesius per 12 mėnesių laikotarpį arba keliems sezonams, arba neterminuotai. Prireikus, sezoniniams darbuotojams gali būti taikoma ir suminė darbo laiko apskaita. Sezoninių darbų sąrašą ir ypatumus nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutarime Nr. 496.

Palyginus su sezoninėmis sutartimis, laikinojo darbo sutartys nėra siejamos su sezonais ar gamtinėmis sąlygomis. Tiesa, laikinojo darbo sutartys gali būti sudaromos ne su visais darbdaviais, bet tik su įmonėmis, vykdančiomis laikinojo įdarbinimo veiklą, kurių sąrašą galima rasti VDI svetainėje. Sudarant šios rūšies sutartis yra būtina aptarti papildomas darbo sutarties sąlygas, tokias kaip: darbo užmokestį už laikotarpius tarp siuntimo dirbti pas darbo naudotoją, darbuotojo siuntimo dirbti laikinojo darbo naudotojui ir atšaukimo iš laikinojo darbo naudotojo formą ir tvarką, darbo laiko normą ir kt.

Nepaisant kokios rūšies darbo sutartis yra sudaryta – teks laikytis bendrųjų principų dėl darbo laiko režimo, darbo laiko apskaitos, atostogų suteikimo ir kitų. Tačiau kyla probleminiai klausimai: kaip tinkamai pasirinkti sutarties rūšį, kad būtų užtikrintos tiek darbdavio, tiek darbuotojo teisės ir interesai? Kokie yra esminiai skirtumai tarp šių sutarčių ir kokias pasekmes jie sukelia darbo santykiams?

Kitas aktualus klausimas – užsieniečių įdarbinimas. Įdarbinęs užsienietį, darbdavys turi ne tik vykdyti įprastas funkcijas – apskaityti darbo laiką, mokėti sutartą darbo užmokestį, tačiau neretai pasirūpinti ir gyvenamuoju plotu arba maitinimu. Kaip šios papildomos naudos turi būti apmokestinamos? Kada atsiranda rizika dėl darbo vietos įforminimo? Kokie darbo sutarties ypatumai, sudarant ją su užsieniečiu?

VDI primena, jog už nedeklaruotą ir nelegalų darbą gali būti skiriamos ne tik baudos, bet ir papildomos priemonės, tokios kaip: įtraukimas į nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašą, kas lemia apribojimą dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, nesuteikiamas paramos gavėjo statusas, neišduodami leidimai dirbti ir nepriimami sprendimai dėl darbo atitikties, neišduodami leidimai laikinai gyventi norimiems įdarbinti užsieniečiams.

Seminaro metu aptarsime teorinius ir praktinius sezoninio ir laikinojo darbo klausimus, siekdami rasti atsakymus į šiuos probleminius aspektus ir pasiūlyti geriausias praktikas, užtikrinančias sklandų ir teisėtą darbo santykių reguliavimą.

Temos

1 dalis. Advokatas Mantas Mikalopas (09.00–10.30 val.)

  1. Sezoninis darbas – kokios rūšies darbo sutartį rinktis?
  2. Terminuotų darbo sutarčių sudarymo ypatumai.
  3. Atostogų rūšys ir reglamentavimas – į ką dėmesį atkreipia darbo ginčus nagrinėjantys organai.
  4. Praktinės įžvalgos dėl atostogų suteikimo tvarkos.

2 dalis. Auditorė, apskaitos ir mokesčių konsultantė Jurgita Navikienė. (10.45–12:15 val.)

  1. Darbo santykių politikos pasirinkimas ir įforminimas. Galimybės ir problemos.
    • Darbo sutarčių rūšys: sezoninė ir laikinojo darbo sutartis.
    • Tinkamiausio darbo režimo parinkimas.
  2. Atostogų rūšys ir jų taikymas sezoninėse ir laikinojo darbo sutartyse. Kompensacija už nepanaudotas atostogas.
  3. Darbo laiko apskaita: įmonių prievolės dėl darbo laiko apskaitos žiniaraščio formos ir pildymo tvarkos.
  4. Darbas švenčių, poilsio dienomis, viršvalandžiai, naktinis darbas ir budėjimas: apskaita ir apmokėjimas.
  5. Darbo komandiruotėje apskaita ir apmokestinimas.
  6. Išskaitų iš darbo užmokesčio vykdymo rekomendacijos ir apskaičiavimo ypatumai. Išskaitas pagrindžiantys dokumentai.
  7. Klausimai, susiję su užsieniečių įdarbinimu ir apmokestinimu.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, mokesčių ekspertė, mentorė:

Profesinė veikla:

  • UAB „Solidus vox“ įkūrėja ir vadovė.
  • 2023 metais išrinkta „Lietuvos metų verslininkė/vadovė“ (LPPARA asociacija).
  • ŠPPAR viceprezidentė.
  • Darbo grupės prie LR FM ir LLPPARA narė.
  • „NEO-FIN“ finansininkų klubo vadovė.

Verslumo skatinimas:

  • Aktyvi verslumo skatinimo Lietuvoje dalyvė.
  • Dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose.
  • Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė.
  • Padeda verslininkams tobulinti asmenines kompetencijas ir suteikia jiems reikiamų įrankių pasiekti tikslus.

Švietimas ir konsultavimas:

  • Vykdo edukacines programas ir konsultacijas įmonių finansininkams nacionaliniu mastu.
  • Nuolat kelia savo kvalifikaciją (Austrijos Antikorupcijos akademijoje Association Baltic Institute of Corporate Governance).

Mantas Mikalopas

yra advokatų profesinės bendrijos „Widen Legal“ partneris, advokatas. Pagrindinės advokato praktikos sritys: darbo, įmonių, sutarčių bei reklamos teisė, civilinės atsakomybės taikymas ir atstovavimas teisminiuose ginčuose. Mantas Mikalopas taip pat teikia teisines konsultacijas įvairiose visuomenės informavimo priemonėse, veda įmonių vidinius ir atviruosius mokymus. 2013-2015 m. dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus Kazimiero Simonavičiaus universitete, nuo 2017 m. rugsėjo dėsto verslo teisę ISM vadybos ir ekonomikos universitete.Tarptautinio teisės žinyno „Chambers Europe“ paskelbtame 2016 m. geriausių advokatų kontorų ir teisininkų reitinge advokatų kontora „Widen Legal“ buvo įvertinta kaip viena iš lyderiaujančių teisės firmų darbo teisės srityje, o advokatas Mantas Mikalopas išskirtas kaip darbo teisės ekspertas. Šis advokatas žinyne „Chambers Europe“ įvardijamas kaip kylanti žvaigždė Lietuvos darbo teisės rinkoje, jis yra pelnęs klientų pripažinimą dėl to, kad „ieško sprendimų, o ne tik išvardija galimybes“.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

09:00-12:15 Seminaro trukmė
8:30-09:00 Registracija
10:30-10:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.