Countline Management Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Finansų kontrolė viešajame sektoriuje

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 8 ak. val.
      Kaina: 100€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Apie seminarą

Finansai – svarbus įrankis realizuojant idėjas, įgyvendinant naujus projektus, siekiant užsibrėžtų tikslų. Tuo pačiu šiuolaikinio pasaulio keliami moralės, etikos, socialinės atsakomybės klausimai vis aukščiau kelia kartelę atsakingo verslo kūrimui, palaikymui ir vystymui. Tinkamas finansų valdymas per reguliarią, etišką ir tuo pačiu efektyvią bei ekonomiškai naudingą vidaus kontrolę tampa aktualiu iššūkiu.

Lietuvos Respublikos vidaus audito ir vidaus kontrolės įstatyme numatytas reikalavimas viešojo juridinio asmens vadovui įgyvendinti tinkamą vidaus kontrolę, kuri padėtų užtikrinti teisės aktų reikalavimų laikymąsi, turto apsaugą patikimą finansų valdymą bei atsiskaitomumą.

Seminaro metu aptarsime teisės aktų reikalavimus, įgyvendinant patikimą finansų valdymą,  finansų kontrolės vietą vidaus kontrolėje ir įstaigos vidaus kontrolės įtaką, finansų kontrolės kaip vidaus kontrolės sudėtinės dalies, priemones, taisykles, pagrindines sudedamąsias dalis.

Temos

  1. Vidaus kontrolės ir finansų kontrolės reglamentavimas:
    • LR Vidaus kontrolės ir vidaus audito įstatymas;
    • Teisės aktais apibrėžta vidaus kontrolė ir finansų kontrolė.
  2. Rizikos samprata ir veiksnių analizė:
    • Kaip suprantama rizika organizacijos lygmenyje, kokie išskiriami rizikos veiksniai, kaip jie vertinami, kaip turėtų būti organizuojamas rizikos valdymo procesas patikimo finansų valdymo užtikrinimui.
  3. Vidaus kontrolės sistemos esminiai principai ir diegimas:
    • Bendrieji vidaus kontrolės principai ir elementai, organizacijos vadovybės ir kiekvieno dirbančiojo atsakomybė patikimo finansų valdymo užtikrinimui.
  4. Finansų kontrolės tikslai, priemonės, taisyklės:
    • Finansinė rizika – viena iš organizacijos veiklos rizikų;
    • Finansų kontrolės tikslai;
    • Finansų kontrolės priemonės;
    • Finansų politika ir finansų kontrolės taisyklės.
  5. Tinkamas biudžeto lėšų planavimas, naudojimas ir valdymas:
    • Esminiai reikalavimai tinkamo biudžeto sudarymui;
    • Lėšų naudojimas;
    • Valdymas.
  6. Dažniausiai pasitaikantys iššūkiai organizuojant ir vykdant finansų kontrolę:
    • Finansų apskaitos sistemos elementai;
    • Pagrindinės priežastys, dėl kurių kyla problemos ar pažeidimai;
    • Skirtingi modeliai, kai apskaitos tarnyba yra maža, didelė, kai apskaitos paslaugas pilnai ar dalinai teikia išorės paslaugų teikėjas.
  7. Vidaus kontrolės ir finansų kontrolės būklės vertinimas:

ŽINIOMIS DALINASI

Vaida Kačergienė

Nuo 1999 m. – audito įmonės „AV Auditas“ direktorė. Turi ekonomistės buhalterės ir auditorės darbo patirtį. Nuo 2002 m. aktyviai dalyvauja Lietuvos auditorių rūmų (LAR) veikloje, 2004–2008 m. – LAR prezidiumo narė, viceprezidentė, nuo 2013 m. – Auditorių Garbės teismo narė. 2006 m. lektorei įteiktas LR Seimo Pirmininko padėkos raštas „Už ryžtą tapti auditoriumi ir už indėlį kuriant ir tobulinant nepriklausomo audito sistemą Lietuvoje“. Tais pačiais metais lektorės biografija įtraukta į Lietuvos pasiekimų registrą „Kas yra kas Lietuvoje. Lietuvos pasiekimai 2006“ ir „Kas yra kas. Lietuvos moterys“. V. Kačergienė – LAR platinamos audito darbo dokumentų informacinės sistemos bendraautorė. Nuo 2001 m. skaito paskaitas audito atlikimo, tarptautinių ir nacionalinių audito standartų, kokybės kontrolės, vidaus kontrolės sistemos, vidaus audito temomis. Anot lektorės, dėstymas – tai nuolatinis tobulėjimas, neleidžiantis „užmigti ant laurų“, skatinantis domėtis naujovėmis, rinkti ir kaupti naujausias žinias visame pasaulyje, tai – kūrybinis darbas, kuris niekada netaps monotonija, ir puiki galimybė pabendrauti su įvairiais žmonėmis, praplėsti akiratį.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

PROGRAMA

09:00-16:30 Seminaro trukmė
8:30-09:00 Nuotolinė registracija
10:30-10:45 Pertrauka
12:15-13:15 Pietų pertrauka
14:45-15:00 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.