Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Finansinės apskaitos reforma – kaip įgyvendinti praktikoje?

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 16 ak. val.
     

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

APIE SEMINARĄ

Įsigaliojus LR Finansinės apskaitos įstatymui, daugelis įmonių dvejoja – kaip tinkamai įgyvendinti jo nuostatas. Įgyvendinimo procesas gali būti skirtingas, priklausomai nuo įmonės dydžio, ūkinių operacijų skaičiaus ir dar daug įtakojančių veiksnių. Todėl šių kursų metu praktiškai nagrinėsime kas turi keistis konkrečioje įmonėje. Taip pat remsimės ir kitų galiojančių bei pakeistų teisės aktų nuostatomis, siekiant nustatyti, kokie reikalavimai yra išlikę dėl pirminių apskaitos dokumentų, o kokie pasirinkimai įmanomi, kai tam tikros nuostatos jau nebereglamentuojamos.

Didžiausia naujovė, įsigaliojusi nuo 2022 metų gegužės 1 dienos – finansinių ataskaitų stebėsena, kai už neteisingai parengtas finansines ataskaitas galima „užsidirbti“ ir baudą. Vadinasi, daugeliui reikia prisiminti ar įsigilinti į finansinių ataskaitų rengimo reikalavimus.

Vidaus tvarkos, o ypač vidaus kontrolė – dar vienas iššūkis. Kiek tų tvarkų reikia ir kaip jas efektyviai parengti? Išsiaiškinus galimybes ir šaltinius – užduotis ne tokia jau ir sunki.

Naujasis įstatymas leidžia apskaitos procesus padaryti efektyvesnius ir taupančius išteklius. Pagrindinis sunkumas – nenoras keisti nusistovėjusią tvarką. Šie kursai – be abejonės bus tas proveržis, kuris reikalingas kiekvienai įmonei – tiek vadovui, tiek ir apskaitos specialistams.

TEMOS

Birželio 23 d. Apskaitos reglamentai – FAĮ, Lietuvos finansinės atskaitomybės standartai bei kiti teisės aktai.

  1. Sąvokos – naujos ir senos.
  2. Rekomendacijos – valstybinis reguliavimas su galimybe adaptuoti pagal kiekvieno ūkio subjekto poreikius.
  3. Teisės aktai – griežtai reguliuojantys ūkines operacijas.
  4. Lietuvos finansinės atskaitomybės standartai ir kiti teisės aktai, pagal kuriuos tvarkoma finansinė apskaita.

Birželio 27 d. Vidaus tvarkų rengimas (ūkinių operacijų registravimo ir vertinimo ir vidaus kontrolės tvarkos). Efektyvumas tvarkant apskaitą.

  1. Lokalių teisės aktų inventorizacija.
  2. Efektyvumas rengiant vidaus tvarkas ir tvarkant apskaitą.
  3. Ūkinių operacijų registravimo ir vertinimo tvarka ar Apskaitos politika?
  4. Vidaus kontrolės tvarka.
  5. Prarastų dokumentų atkūrimo tvarka.
  6. Grynųjų pinigų apskaitos tvarka.
  7. Atskaitingų asmenų atsiskaitymų tvarka.
  8. Inventorizacijos tvarka.
  9. Kitos tvarkos pagal poreikį.

Liepos 4 d. Privalomi ir pertekliniai apskaitos dokumentai ir ūkinės operacijos. Atskirų ūkinių operacijų reglamentavimas.

  1. Pirminiai apskaitos dokumentai – reglamentuoti ir laisvai pasirenkami.
  2. Apskaitos politikos arba Ūkinių operacijų registravimo ir vertinimo tvarkos turinys:
    • Teisės aktuose neaprašytų ūkinių operacijų reglamentavimas;
    • Efektyvumas, nustatant mažiau ūkinių operacijų arba kaip nedubliuoti informacijos;
    • Atskirų balanso ir pelno nuostolių ataskaitos straipsnių apžvalga nuo pirminių operacijų iki ataskaitų sudarymo bei tvarkų rengimo.

Liepos 5 d. Finansinių ataskaitų valstybinė stebėsena – kam būti visada pasiruošus?

  1. Finansinių ataskaitų stebėsenos institucija ir gairės.
  2. Kaip parengti finansines ataskaitas, kad stebėsenos rezultatai būtų teigiami:
    • Tinkamo finansinių ataskaitų rinkinio pasirinkimas;
    • Kaip įvykdyti visus reikalavimus dėl atskleidimų finansinių ataskaitų rinkinyje;
    • Kaip „susitvarkyti“ Didžiąją knygą?
  3. Dažniausiai daromų klaidų finansinių ataskaitų rinkiniuose apžvalga.
  4. Kūrybinės apskaitos principų ir finansinės analizės rodiklių naudojimas rengiant finansines ataskaitas.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

Programa

09:00-12:15 Seminaro trukmė
08:30-09:00 Nuotolinė registracija
10:30-10:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.