Countline Management
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Dokumentų rengimas sveikatos priežiūros įstaigose: reikalavimai, praktiniai patarimai, klaidų analizė

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 70€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Jau kurį laiką yra galimybė efektyviau rengti, tvarkyti, apskaityti bei saugoti įvairių formų dokumentus (popierinius, elektroninius, vaizdo ir garso įrašus, garso įrašus bei įrašus). Tai reglamentuoja Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymas bei jo nuostatas detalizuojantis Popierinių dokumentų atrankos ir išsaugojimo elektronine forma tvarkos aprašas, nustatantis popierinių dokumentų atrankos, skaitmeninimo, išsaugojimo ir naikinimo reikalavimus. Kaip teisingai pasinaudoti dokumentų valdymo liberalizavimu neprarandant duomenų ir sumažinant laiko sąnaudas?

Seminaro metu lektorė analizuos teisės aktų pakeitimus, įsigaliojusius 2022 m., tokius kaip:

 • DK pakeitimus, kuriais įtvirtintos priekabiavimo ir smurto prevencijos priemonės darbo vietoje. Pakeitimais įtvirtinta pareiga darbdaviui, kurio vidutinis darbuotojų skaičius yra daugiau kaip 50, patvirtinti smurto ir priekabiavimo prevencijos politiką, tuo tarpu įmonės, kuriose dirba mažiau nei 50 darbuotojų – smurto ir priekabiavimo prevencijos priemones turi įtvirtinti vidaus tvarkose. Kas privalo būti įtvirtinta lokaliniame teisės akte?
 • Nutarimo „Dėl dienpinigių ir kitų komandiruočių išlaidų apmokėjimo“ pakeitimus, kuriais įtvirtinta galimybė vietiniame norminiame teisės akte, suderintame su darbuotojo atstovais, nustatyti mažesnius dienpinigius, informuojant darbuotojus.
 • Dokumentų ir archyvų įstatymo pakeitimus, kuriais atsisakyta nuostatų dėl ilgai ir trumpai saugomų elektroninių dokumentų, nes ilgai saugomus popierinius, vaizdo ir (ar) garso dokumentus saugo įstaiga ir valstybės archyvui prievolės perduoti tokius dokumentus nėra. Tuo tarpu 2024-01-01 įsigalios to paties teisės akto pakeitimai, kuriais numatyta, kad valstybės archyvai iš valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų ir įmonių galės perimti saugoti jų registruose ir valstybės informacinėse sistemose esančius duomenis, reikšmingus istoriniams ir kitiems valstybės dokumentinio paveldo tyrimams.

Sveikatos priežiūros įstaigoms itin svarbu tinkamai įgyvendinti dokumentų valdymo pertvarkos reikalavimus,  pasirengti naujus dokumentų valdymo procesus bei tinkamai planuoti būsimus darbus dokumentų valdymo srityje. Klausimų kyla daug, o atsakymus rasti sudėtinga, tad seminaro metu išsiaiškinsime visus Jums iškilusius.

Temos

 1. Dokumentų rengimo bendrieji reikalavimai:
  • Procesų optimizavimo poreikis.
  • Rekomendacijos sveikatos priežiūros įstaigoms.
 2. Teisės aktų rengimo reikalavimai. Naujos Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijos.
  • Kaip tinkamai parengti įsakymą?
  • Tvirtinamųjų dokumentų (Darbo tvarkos taisyklių, Pareigybių aprašymų, Psichologinio smurto prevencijos darbo aplinkoje tvarkos aprašų ir kt.) rengimas.
  • Pavyzdžiai, dažniausių klaidų sveikatos priežiūros įstaigų dokumentuose analizė.
 3. Siunčiamųjų ir vidaus dokumentų rengimas įstaigoje:
  • Raštai (struktūra, teksto reikalavimai, kalba ir etiketas.
  • Vidaus dokumentų (aktų , protokolų ir kt.) turinys ir paskirtis.
  • Dokumentų formos reikalavimai. Garso dokumentai.
  • Pavyzdžiai, dažniausių klaidų švietimo įstaigų dokumentuose analizė.

ŽINIOMIS DALINASI

Rasa Grigonienė

Filologijos ir Teisės mokslų magistrė, Teisės krypties doktorantė (MR,  Darbo teisės specializacija) Lektorė mokymuose derina  tiek dokumentų valdymo, tiek teisines žinias, todėl  mokymų dalyviai visuomet gauna praktinių patarimų, kaip įgyvendinti sudėtingas teisines nuostatas praktiškai, parengiant reikalingus dokumentus. Rasa Grigonienė aktyviai vykdo konsultacinę veiklą, daugiau kaip 15 m. veda seminarus, kursus, mokymus darbo teisės,  personalo bei dokumentų valdymo klausimais,  atlieka įmonių, įstaigų dokumentų auditus, rengia lokaliuosius teisės aktus, veda vidinius mokymus. Rasa Grigonienė leidžia  knygas, vadovėlius, rengia straipsnius. Yra paskelbusi virš 40 mokslo taikomojo pobūdžio publikacijų  įvairiuose profesiniuose žurnaluose ir žinynuose,  parengusi keletą metodinių priemonių.  2014 m.  su bendraautoriais išleistas vadovėlis „Dokumentų valdymas. Veiklos, personalo ir elektroniniai dokumentai”; 2016 m. – kolektyvinė  monografija  „Darbo teisės principai ir jų taikymas Lietuvos teismų praktikoje“. Lektorė dažnai skaito pranešimus dalykinėse mokslo bei praktinėse  konferencijose Lietuvoje ir užsienyje, turi virš 10 m.  praktinės vadovavimo įstaigoms /įmonėms bei  personalui  patirties. Taip pat  dėsto Mykolo Romerio universiteto  Mykolo Romerio teisės mokykloje, yra Valstybinės darbo inspekcijos  Vilniaus  teritorinio skyriaus  darbo ginčų komisijos narė.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

Seminaro informacija

PROGRAMA

09:00-12:15 Seminaro trukmė
08:30-:09:00 Nuotolinė registracija
10:30-10:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden