Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Daugiabučių namų savininkų bendrijų valdymas, apmokestinimas ir apskaita

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 75€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

2023-02-14, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
75€
Daugiabučių namų savininkų bendrijų valdymas, apmokestinimas ir apskaita (tiesioginė seminaro transliacija)
75 (+ PVM)

Apie seminarą

Daugiabučių namų savininkų bendrija – specifinis pelno nesiekiantis juridinis asmuo. Mokesčių ir apskaitos ypatumai, apskaitant turtą, įsipareigojimus, pajamas ir sąnaudas priklauso nuo pasirinktos apskaitos politikos. Todėl apskaitos politikos pasirinkimo ir keitimo klausimai aktualūs nuolat. Ne mažiau aktualūs ir teisinio reglamentavimo klausimai bei pokyčiai, su kuriais susiduria bendrijos praktinėje veikloje.

2023-01-01 įsigaliojo Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymo pakeitimai, kuriais:

 • Suteikta galimybė įsteigti bendriją fiziškai nedalyvaujant steigiamajame susirinkime;
 • Bendrijos steigimui užtenka ¼ savininkų dalyvavimo;
 • Palengvintas bendrijų valdymas.

2023-01-01 įsigaliojo naujos redakcijos nutarimas Nr. 603, kuriuo atnaujinti daugiabučių namų administravimo nuostatai.

Aplinkos ministerija patvirtino įsakymo Nr. D1-495 pakeitimus, nustatančius naują tvarką – daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkai gali iš anksto pareikšti nuomonę raštu bendrijos steigimo ir kitais darbotvarkės klausimais pateikdami iš anksto užpildytą dokumentą paštu arba elektroninėmis ryšio priemonėmis. Pakeitimais atnaujintos ir bendrijos steigiamojo susirinkimo protokolo ir dalyvių sąrašo pavyzdinės formos.

2022-11-25 įsigaliojo nutarimo Nr. 1213 pakeitimai, kuriais remiantis renovuojant daugiabučius galima gauti kreditą ir elektromobilių įkrovimo vietoms įrengti. Taip pat atnaujinant daugiabučius finansuojamos priemonės čiurliams išsaugoti.

Seminaro metu lektorės pristatys teisės aktų pakeitimus, darančius įtaką kasdienei bendrijų veiklai, atsakys į dažniausiai daugiabučių namų savininkų bendrijoms kylančius klausimus, pristatys dažniausiai daromas klaidas.

Seminaras skirtas daugiabučių namų savininkų bendrijų valdybos nariams, administratoriams ir pirmininkams, kuriems privalu įgyvendinti daugiabučių namų savininkų bendrijų valdymo, apmokestinimo ir apskaitos reikalavimus.

Temos

1 dalis. Vyr. teisininkė – Eglė Voverienė (09:00-10:30 val.)

 1. Bendrijos organų teisės ir pareigos, atsakomybė.
 2. Bendrijos susirinkimų organizavimas ir balsavimas juose.
 3. Aktualių klausimų, iškylančių bendrijos kasdienėje veikloje, aptarimas.
 4. Aktuali teismų praktika.

2 dalis. Auditorė – Jurgita Navikienė (10:45-12:15 val.)

 1. Kaip Daugiabučių namų savininkų bendrijų įstatymo nuostatos įtakoja ūkines operacijas?
 2. Finansinė apskaita daugiabučių namų savininkų bendrijose.
 3. Finansinių ataskaitų rinkinio ir bendrijos veiklos metinės ataskaitos parengimo klausimai.
 4. Turto, įsipareigojimų apskaitos problemos, pajamų pripažinimo ir sąnaudų registravimo alternatyvos. Kaip pasirinkti naudingiausią apskaitos politiką?
 5. Revizija ar auditas?
 6. Mokesčių apskaičiavimo ypatumai daugiabučių namų savininkų bendrijose.

Seminaro programa paruošta pagal šiuos teisės aktus ir jų pakeitimus:

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje bei didžiuosiuose šalies žiniasklaidos portaluose. Jurgita Navikienė nuolat ir pati kelia kvalifikaciją. Pastaraisiais metais dalyvavo mokymuose Austrijoje Antikorupcijos akademijoje ir Baltijos šalyse gilinosi į valdybų gerąją praktiką.

J. Navikienė prisideda prie verslumo Lietuvoje skatinimo – aktyviai dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose, yra Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė ir padeda jauniems verslininkams suteikdama jėgų judėti pirmyn. Kaip Jurgita teigia, „mentoriaus vaidmuo pradedančiojo verslininko kelyje yra daugialypis – tai ne vien dalijimasis profesine patirtimi, dalykinėmis žiniomis, bet ir mokinio asmeninių savybių vertinimas bei pasiūlymas jam lygiagrečiai tobulinti tam tikras mažiau išreikštas asmenines kompetencijas“.

Eglė Voverienė

Eglė Voverienė yra ILAW LEXTAL vyresnioji teisininkė turinti daugiau kaip 8 metus patirties nekilnojamojo turto, statybų teisės, žemės teisės, teritorijų planavimo ir sutarčių teisės srityje teikiant teisines konsultacijas ir teisines paslaugas nekilnojamojo turto vystytojams  ir potencialiems investuotojams.

Eglės teisinė veikla apima ne tik procesinių dokumentų ir kitokių dokumentą rengimą ikiteisminėms ir teisminėms institucijoms bei valstybės ir savivaldybės institucijoms, įmonėms, organizacijoms, bet ir pretenzijų, teisinių išvadų rengimą bei teisinių rizikų vertinimą, susijusį su nekilnojamojo turto objektų vystymo galimybėmis, įgyvendinimu. Taip pat Eglė teikia konsultacijas nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo sandorių sudarymo ir kitais nuosavybės teisių valdymo, naudojimo ir disponavimo klausimais, rangovo ir užsakovo atsakomybės, dėl to atsiradusių ginčų sprendimo bei kitais teisiniais klausimais.

 

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

09:00-12:15 Seminaro trukmė
08:30-09:00 Registracija
10:30-10:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

2023-02-14, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
75€
Daugiabučių namų savininkų bendrijų valdymas, apmokestinimas ir apskaita (tiesioginė seminaro transliacija)
75 (+ PVM)

Tęsti mokymų paiešką: