Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Biologinis turtas: vertinimas, inventorizacija, pardavimas ir apskaita pagal VAS

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 110€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

APIE SEMINARĄ

Biologinis turtas – augalai ir gyvūnai – yra dinamiška bei nuolat besikeičianti turto rūšis. Jo įkainojimas, apskaita bei parodymas neabejotinai kelia iššūkių tiek pradedančiajam, tiek jau nemažą patirtį sukaupusiam apskaitą tvarkančiam asmeniui.

Tokio turto apskaita – neatsiejama žemės ūkio veikla užsiimančių subjektų kasdienybės dalis.

Jau kurį laiką negalioja nutarimas Nr. 719 ,,Dėl Inventorizacijos tvarkos patvirtinimo”, todėl įmonės gali patvirtinti savo inventorizacijos tvarką, kuri atitinka veiklos specifiką ir yra efektyviau pritaikoma praktikoje.

Atsižvelgiant į naudojamų normatyvinių kainų aktualumą, pakeistas Biologinio turto ir žemės ūkio produkcijos normatyvinių kainų 2023 m. sąrašas.

Nepaisant paties biologinio turto, kaip turto kategorijos, keliamų iššūkių, nereikėtų pamiršti, kad jo apskaita vykdoma vadovaujantis 17-uoju VAS. VAS dažnai atnaujinami, todėl svarbu neatsilikti nuo aktualijų.

Temos

 1. Žemės ūkio veikloje naudojamo biologinio turto sąvoka ir jo grupės.
 2. Biologinio turto kitimas, perdirbimas ir žemės ūkio produktai.
 3. Biologinio turto pirminis pripažinimas ir paskesnis vertinimas. Kokiais dokumentais pagrįsti:
  • tikrosios vertės, atėmus pardavimo išlaidų būdu;
  • įsigijimo (pasigaminimo) savikainos būdu.
 4. Biologinio turto prieaugio ir prieauglio registravimas.
 5. Biologinio turto pardavimas, išankstiniai sandorių vykdymas.
 6. Biologinio turto pardavimas ir nurašymas.
 7. Biologinio turto inventorizacijos aspektai.
 8. Biologinio turto ir žemės ūkio produktų apskaitos korespondencijos, atvaizdavimas finansinės atskaitomybės formose ir duomenų pateikimas aiškinamajame rašte.

ŽINIOMIS DALINASI

Natalja Kobzevienė

lektorė praktikė, ekonomikos ir viešojo administravimo mokslų magistrė. Nuo 2008 m. veda mokymus ir seminarus apskaitos ir mokesčių temomis. Mokymų metu temos pristatomos remiantis ne teoriniais, o praktiniais pavyzdžiais, todėl sulaukia palankaus dalyvių įvertinimo. Lektorė rengia įmonių apskaitos politikas ir teikia praktines konsultacijas verslo, apskaitos ir mokesčių klausimais.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

Programa

10:00-15:45 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.