2024 m. VMI vėl nusitaikė į automobilių prekeivius. Mokesčių mokėtojų stebėsena yra aktyvesnė, kaip ir ne vienerius metus prioritetas teikiamas automobilių prekyba ir jų remontu užsiimančioms įmonėms ir asmenims. Tikslas tas pats – sumažinti šešėlį. Tokiam tikslui pasiekti yra naudojama ne viena šiuo metu sukurta mokesčių mokėtojų stebėsenos priemonė. Šiuo metu analizuojami automobilių pardavimo skelbimai ir jau įvykę sandoriai. Mokesčių administratorius analizuoja automobilių pardavimo kainas ir jas lygina su rinkos kainomis bei kainomis, kurios buvo nurodytos pardavimo skelbimuose. Esant neatitikimų – mokesčių mokėtojų gali būti prašoma papildomų duomenų pagrįsti šiuos neatitikimus. Kitas aktualus klausimas – dėl pajamų natūra, kai įmonė parduoda automobilį darbuotojui už mažesnę nei rinkos kainą.
Kaip skelbia VMI – greitu metu beveik 100 įmonių ir 260 gyventojų, dėl kurių automobilių pardavimo kainos realumo jau kilo klausimų, pasieks informaciniai pranešimai, kuriuos gavę tiek fiziniai tiek juridiniai asmenys turėtų įsivertinti įformintą pardavimo kainą, ir jei ji neatitinka realybės – deklaruoti tikrąją transporto priemonių pardavimo kainą.
Kartais kova su šešėliu paliečia ir niekuo dėtas įmones. Taigi, šiame seminare apžvelgsime automobilių prekybos ir remonto paslaugų specifiką – kokie požymiai signalizuoja apie galimo šešėlio buvimą, kaip tinkamai susitvarkyti apskaitą ir apskaičiuoti mokesčius? Kaip bendradarbiauti su mokesčių administratoriaus pareigūnu tyrimo ar patikrinimo metu?
Trumpai paliesime ir finansinių ataskaitų finansinės analizės pagrindinius principus.
Taigi, delsti nebėra kada – pats metas veikti!
Auditorė, mokesčių ekspertė, mentorė:
Profesinė veikla:
Verslumo skatinimas:
Švietimas ir konsultavimas:
3 ak. val. | Seminaro trukmė |
Pažymėjimas Kiekvienas mokymų dalyvis gauna el. pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas dalyvis gauna mokymų medžiagą. |
Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.