Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Apskaitos dokumentai ir registrai – jų tvarkymas ir reguliavimas 2024 m.

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 5 ak. val.
    Kaina: 120€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

2024-05-28,  Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
120€
Apskaitos dokumentai ir registrai – jų tvarkymas ir reguliavimas 2024 m. (tiesioginė seminaro transliacija)
120 (+ PVM)
2024-05-28,  Vilnius
Countline mokymų auditorija

Parkavimo informacija: ? Countline mokymų patalpos yra Vilniaus m. geltonojoje automobilių stovėjimo zonoje. Parkavimo įkainiai: 0,60 Eur/val.

120€
Apskaitos dokumentai ir registrai – jų tvarkymas ir reguliavimas 2024 m.
Su pietumis. Rinkitės patogų mokymosi būdą – jei nebegalėsite atvykti į vietą, visada galėsime perkelti Jūsų mokymąsi į nuotolinį formatą.
120 (+ PVM)

APIE SEMINARĄ

Kartais net ir patyrę finansų specialistai ne visada žino, kurie apskaitos dokumentai turi juridinę galią. Pavyzdžiui, kai kurie nesutinka priimti kasos aparato kvitų kaip tinkamų apskaitos dokumentų, nors kvitas, kurio suma ne didesnė kaip 100 Eur su PVM, remiantis mokesčiams apskaičiuoti naudojamų apskaitos dokumentų išrašymo ir pripažinimo taisyklėmis, gali būti pripažįstamas leidžiamais atskaitymais.

2024-01-29 VMI užregistravo naują projektą dėl elektroninio kvito naudojimo taisyklių, siekiant sudaryti prielaidas popierinių dokumentų atsisakymui ir skaitmenizavimo skatinimui, kurio įsigaliojimas numatytas 2024-07-01, todėl seminare aptarsime ir šią naujovę, kuri dar tik skinasi kelią į mūsų kasdienybę ir apžvelgsime, kokias prievoles turės pardavėjas, norėdamas pasinaudoti galimybe naudoti e.kvitą?

Nuo 2024-07-01 pagal nutarimą Dėl elektroninių finansinės apskaitos dokumentų teikimo viešojo sektoriaus subjektams ir kitiems subjektams, kurie yra perkančiosios organizacijos, atvejų įmonės turės teikti išrašytas pardavimo sąskaitas viešojo sektoriaus subjektams ir kitiems subjektams, kurie yra perkančiosios organizacijos per E.sąskaitą sistemą, kai pagal žodžiu sudaromas sutartis pirkimo vertė yra didesnė nei 1000 Eur.

Šiame seminare su praktiniais pavyzdžiais bus prisiminti ir išnagrinėti teisės aktai, kurie leidžia saugiai jaustis, jog į apskaitą įtraukti pirminiai dokumentai yra tinkami ir galiojantys, taip pat išsamiai ir koncentruotai analizuosime visus įmanomus pirminius apskaitos dokumentus bei apskaitos registrus.

Seime yra užregistruotas ir naujas Atsiskaitymų grynaisiais pinigais apvalinimo įstatymo projektas, bei jį lydintieji teisės aktų projektai (PVMĮFAĮ, ANK), kurie numato naujas apvalinimo taisykles atsiskaitant grynaisiais pinigais, siekiant atsisakyti  1 ir 2 euro centų monetų nuo 2025-05-01. Kaip šis numatomas apvalinamas turėtų būti įforminamas apskaitos dokumentuose?

Seminaras skirtas ne tik finansininkams, bet ir verslininkams, vadovams, kurie yra atsakingi už teisingų duomenų apie ūkines operacijas pateikimą. Reikėtų pabrėžti, kad aplaidus ir apgaulingas apskaitos tvarkymas dažnai prasideda nuo pirminių apskaitos dokumentų.

Temos

 1. Apskaitą tvarkantis asmuo atsakingas, kad į finansinę apskaitą būtų įtraukti tik juridinę galią turintys dokumentai.
 2. Ką daryti, kai vadovas primygtinai reikalauja apskaityti neturinčias juridinės galios ūkines operacijas?
 3. Pirminiai apskaitos dokumentai:
  • Naujiena – elektroninis kvitas.
  • EKA kvitas.
  • Sąskaitos faktūros ir PVM sąskaitos faktūros.
  • Kasos dokumentai.
  • Darbo užmokesčio apskaitos dokumentai.
  • Ilgalaikio turto apskaitos dokumentai.
  • Nurašymo aktai ir buhalterinės pažymos.
 4. Ūkinių operacijų pagrindimas ir jų duomenų registravimas.
 5. Privalomi ir laisvai pasirenkami apskaitos registrai:
  • Didžioji knyga.
  • Grynųjų pinigų apskaitos registras.
  • Reikalavimai apskaitos registrų įrašams.
  • Registrų pasirašymas ir klaidų taisymas.
 6. Inventorizacija: privaloma ir laisvai pasirenkama kaip kontrolės priemonė.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, mokesčių ekspertė, mentorė:

Profesinė veikla:

 • UAB „Solidus vox“ įkūrėja ir vadovė.
 • 2023 metais išrinkta „Lietuvos metų verslininkė/vadovė“ (LPPARA asociacija).
 • ŠPPAR viceprezidentė.
 • Darbo grupės prie LR FM ir LLPPARA narė.
 • „NEO-FIN“ finansininkų klubo vadovė.

Verslumo skatinimas:

 • Aktyvi verslumo skatinimo Lietuvoje dalyvė.
 • Dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose.
 • Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė.
 • Padeda verslininkams tobulinti asmenines kompetencijas ir suteikia jiems reikiamų įrankių pasiekti tikslus.

Švietimas ir konsultavimas:

 • Vykdo edukacines programas ir konsultacijas įmonių finansininkams nacionaliniu mastu.
 • Nuolat kelia savo kvalifikaciją (Austrijos Antikorupcijos akademijoje Association Baltic Institute of Corporate Governance).

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-14:30 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija
12:00-12:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

2024-05-28,  Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
120€
Apskaitos dokumentai ir registrai – jų tvarkymas ir reguliavimas 2024 m. (tiesioginė seminaro transliacija)
120 (+ PVM)
2024-05-28,  Vilnius
Countline mokymų auditorija

Parkavimo informacija: ? Countline mokymų patalpos yra Vilniaus m. geltonojoje automobilių stovėjimo zonoje. Parkavimo įkainiai: 0,60 Eur/val.

120€
Apskaitos dokumentai ir registrai – jų tvarkymas ir reguliavimas 2024 m.
Su pietumis. Rinkitės patogų mokymosi būdą – jei nebegalėsite atvykti į vietą, visada galėsime perkelti Jūsų mokymąsi į nuotolinį formatą.
120 (+ PVM)

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.

Tęsti mokymų paiešką: