Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Apskaitos dokumentai ir buhalterių atsakomybė. Kuriuos dokumentus nevertėtų priimti ir įtraukti į apskaitos registrus?

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 6 ak. val.
      Kaina: 120€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Apie seminarą

Įsigaliojus naujos redakcijos FAĮ, vadovo atsakomybė ir teisė – pasirinkti apskaitą tvarkantį asmenį. Atrodytų, visoms įmonėms reikia aukščiausią kvalifikaciją turinčių profesionalų – juk apskaita – tai įmonės saugumo garantas, o finansai –įmonės „kraujas“. Deja, ne visų vadovų pasirinkimai šiuo klausimu yra geri. Dėl tos priežasties tenka susidurti su aplaidžios apskaitos atvejais – kai užfiksuoti neaiškūs ir netikslūs buhalterinių sąskaitų likučiai, nesutampa skolų sumos su pirkėjais ir tiekėjais. Taip pat praktikoje gana dažnai pasitaikę atvejų, kuomet vadovai yra linkę slėpti pajamas, nemokėti visų priklausančių mokesčių.

Pastaruoju metu vis pasigirsta nauji skandalai – tai apskaitos kvitai nepristatyti, tai netinkamos ūkinės operacijos užregistruotos apskaitoje. Ar apskaitą tvarkantys asmenys “nebemoka” dirbti? O gal čia slypi gilesnės problemos – vadinama „paprotinė teisė“, kai tiesiog nesilaikoma teisės aktų reikalavimų ir apskaita tvarkoma principu „visi taip daro“.

Iš tiesų apskaitą tvarkantis asmuo gali stipriai nukentėti, jeigu jis nesilaikys teisės aktų reikalavimų ir apskaitą tvarkys „kaip nurodė vadovas“. Gal vadovas ir daro spaudimą – neklausysi mano nurodymų – būsi atleistas? Bet ar verta rizikuoti savo reputacija ir laisve, jeigu būtų atliktas mokesčių administratoriaus ar dar blogiau – Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos patikrinimas.

2023-06-01 įsigaliojo BK pakeitimai, kuriais įtvirtinta baudžiamoji atsakomybė už įstatymų nustatytą laiką buhalterinės apskaitos dokumentų nesaugojimą ir jų netvarkymą bei įtvirtintas alternatyvus nusikalstamos veikos pasekmių požymis — didelė turtinė žala. Pakeitimais taip pat atskirtos veikos pagal kaltės formą,  t. y. BK 223 str. inkriminuojamas tada, kai jame numatytos veikos padarytos dėl neatsargumo, o jei veikos tyčinės, taikomas BK 222 str. Tai aktualu tais atvejais, kai įstatymų nustatyta tvarka nustatytą laiką nebus išsaugomi finansinės apskaitos dokumentai, taip pat kai buhalterinė apskaita buvo netvarkoma arba neorganizuojama teisės aktų nustatyta tvarka.

  • Kaip ištaisyti susidariusią padėtį?
  • Kokius veiksmus turi atlikti vadovas, o vėliau – su kokiais iššūkiais susiduria apskaitą tvarkantis asmuo?
  • Už kokius pažeidimus ir nusikalstamas veikas galima tapti nepatikimu mokesčių mokėtoju?
  • Kokia susiformavusi teismų praktika, nustačius aplaidžią ir apgaulingą apskaitą?

Šiame seminare aptarsime vadovo ir apskaitą tvarkančio asmens atsakomybę ir reikalavimus finansinei apskaitai. Diskutuosime jautriais ir aktualiais klausimais. Ir taps aišku – kada klausyti vadovo nurodymų, o kada jau laikas atsisveikinti su nesąžiningai ir agresyviai besielgiančiu vadovu. Ir kokia vadovo atsakomybė už netinkamą finansinės apskaitos tvarkymą.

Temos

1 dalis. Auditorė – Jurgita Navikienė (10:00-14:00 val.)

  1. Apskaitą tvarkantis asmuo atsakingas, kad į finansinę apskaitą būtų įtraukti tik juridinę galią turintys dokumentai.
  2. Ką daryti, kai vadovas primygtinai reikalauja apskaityti neturinčias juridinės galios ūkines operacijas?
  3. Apskaitos dokumento, sampratos ir apibrėžties keitimas:
    • Reglamentuoti apskaitos dokumentai;
    • Nereglamentuoti apskaitos dokumentai;
    • Apskaitos dokumentų informacija (rekvizitai);
    • Apskaitos dokumentų parengimas, pateikimo formos ir registravimas finansinėje apskaitoje;
    • Klaidų taisymas ir dokumentų atkūrimas, saugojimas.
  4. Ūkinių operacijų pagrindimas ir jų duomenų registravimas.
  5. Privalomi ir laisvai pasirenkami apskaitos registrai:
    • Didžioji knyga;
    • Reikalavimai apskaitos registrų įrašams;
    • Registrų pasirašymas ir klaidų taisymas.
  6. Inventorizacija: privaloma ir laisvai pasirenkama kaip kontrolės priemonė.

2 dalis. Advokatas – Aurimas Banys (14:00-15:45 val.)

  1. Vadovo atsakomybė dėl apskaitą tvarkančio asmens parinkimo.
  2. Apskaitą tvarkančio asmens atsakomybė dėl pirminių apskaitos dokumentų ir finansinės apskaitos kokybės.
  3. Kas yra aplaidi ir apgaulinga apskaita teismų praktikoje ir kuo jos skiriasi?

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, mokesčių ekspertė, mentorė:

Profesinė veikla:

  • UAB „Solidus vox“ įkūrėja ir vadovė.
  • 2023 metais išrinkta „Lietuvos metų verslininkė/vadovė“ (LPPARA asociacija).
  • ŠPPAR viceprezidentė.
  • Darbo grupės prie LR FM ir LLPPARA narė.
  • „NEO-FIN“ finansininkų klubo vadovė.

Verslumo skatinimas:

  • Aktyvi verslumo skatinimo Lietuvoje dalyvė.
  • Dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose.
  • Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė.
  • Padeda verslininkams tobulinti asmenines kompetencijas ir suteikia jiems reikiamų įrankių pasiekti tikslus.

Švietimas ir konsultavimas:

  • Vykdo edukacines programas ir konsultacijas įmonių finansininkams nacionaliniu mastu.
  • Nuolat kelia savo kvalifikaciją (Austrijos Antikorupcijos akademijoje Association Baltic Institute of Corporate Governance).

Aurimas Banys

Aurimas Banys yra advokatų profesinės bendrijos KONSILL vadovaujantis partneris ir advokatas. Advokatas turi 15 metų teisinio darbo patirtį, kurią sukaupė dirbdamas pirmaujančiose Lietuvos advokatų kontorose ir Lietuvos administracinių ginčų komisijoje. Aurimas Banys yra sukaupęs reikšmingą patirtį konsultuojant ir atstovaujant privačius klientus ir viešojo sektoriaus institucijas ikiteisminėse institucijose ir teismuose kompleksiniuose civiliniuose ir administraciniuose ginčuose. Pagrindinės jo specializacijos sritys yra administracinė teisė, ES parama, viešieji pirkimai, energetika, ginčų sprendimas ir mediacija.

Aurimas Banys taip pat turi akademinės patirties – jis skaitė mediacijos verslo ginčuose ir mediacijos administraciniame procese paskaitų kursus Mykolo Romerio universitete, taip pat vedė seminarus mediacijos temomis Lietuvos teisėjams ir teismų sistemos darbuotojams. Jis taip pat yra pirmojo Lietuvoje mediacijos vadovėlio bendraautorius.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-15.45 Seminaro trukmė
09:30-10:00 Nuotolinė registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.