Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Aktualios PVM reglamentavimo naujovės ir deklaracijų pildymas

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 5 ak. val.
      Kaina: 120€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Apie seminarą

Kiekvienam mokesčių mokėtojui yra svarbu ne tik laiku pastebėti jo mokamus mokesčius ir su jais susijusių prievolių vykdymą reglamentuojančių teisės aktų pakeitimus, bet ir gebėti tinkamai įvertinti ir taikyti naujas nuostatas. Iš tiesų net ir iš pirmo žvilgsnio nedidelis reglamentavimo pasikeitimas gali sukelti reikšmingas pasekmes, kartais nulemiančias ir poreikį peržiūrėti vykdomos veiklos modelį. Kiekvienas reguliavimo pasikeitimas neretai kelia visiškai naujas praktines problemas.

Lietuvoje daugiausia lėšų į biudžetą surenkama iš PVM, šio mokesčio teisinis reglamentavimas yra be galo svarbus visiems PVM mokėtojams ir ketinantiems jais tapti. Nemažai klausimų ir neaiškumų taip pat kelia ir elektroninės prekybos apmokestinimas PVM. Tuo labiau, kad VMI ir kitos kontroliuojančios institucijos daug dėmesio skiria šio mokesčio deklaravimo ir mokėjimo kontrolei. Finansų ministerija yra parengusi PVMĮ pakeitimo projektą, kuriuo norima dvigubai padidinti baudos dydį už PVM mokėjimo tvarkos nesilaikymą.

2022-05-05 įsigaliojo PVM įstatymo pakeitimai, kuriais taikant 0 procentų PVM tarifą apmokestinamos neatlygintinai pagalbai nelaimių aukoms teikti skirtos prekės, tiekiamos paramos gavėjams ir (arba) kitiems nelaimių padarinius šalinantiems asmenims. 2022-05-19 įsigaliojo įsakymo Nr. VA-49 pakeitimai, įtvirtinantys 3 naujus PVM klasifikatorius, susijusius su šiuo pakeitimu.

Siekiant įgyvendinti PVMĮ nuostatas, 2022-06-03 įsigaliojo nutarimo Nr. 558 pakeitimai, susiję su importuojamų prekių, skirtų nukentėjusiems nuo nelaimių asmenims, neapmokestinamu importo PVM. 2022-07-30 įsigaliojo Muitinės įsakymas Nr.  1BE-566, reglamentuojantis neapmokestinamą importo muitu minėtoms prekėms.

2022-07-01 įsigaliojo PVM įstatymo pakeitimai, susiję su apmokestinamosios vertės reglamentavimu dėl reimportuojamos įrangos pervežimo į kitą šalį ir jos remonto, taip pat dėl paslaugų, kurios atliekamos vadovaujantis PVM įstatymo 13 str., apmokestinimo.

2023-01-01 turėtų įsigalioti PVM įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo patikslinamas bendras susijusių asmenų gauto ar gautino atlygio skaičiavimas, įtvirtinant dvi sąlygas.

Kokių papildomų mokestinių prievolių atneša logistikos sprendimų efektyvumas, kai įmonė tiekia prekes iš tranzitinių užsienio valstybių? Ar teisingai taikote 0 proc. PVM tarifą? Kaip nepatekti į nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašą dėl klaidos ar netinkamai taikomų PVM įstatymo nuostatų? Lektorė seminaro metu pateiks atsakymus į šiuos ir kitus Jums rūpimus klausimus.

Temos

  1. PVM įstatymo naujovės ir numatomi pakeitimai 2022 m.
  2. PVM objektas: kokios rizikos kyla dėl jo nustatymo?
  3. Registravimasis PVM mokėtoju. Prievolės ir galimybė pateikti neįsiregistravusio PVM mokėtojo deklaraciją.
  4. PVM mokėtojo išregistravimas ir kokios pasekmės kyla įmonei mokestiniu ir apskaitos aspektu.
  5. Ilgalaikio materialiojo turto pasigaminimo PVM. Turto sunaudojimas saviems poreikiams.
  6. PVM apmokestinamosios vertės nustatymo problematika.
  7. Prekių eksporto PVM. Įrodymai, reikalingi pagrįsti prekių išvežimą, ir atspindėjimas deklaracijose.
  8. Prekių tiekimo į ES valstybes PVM. 0 proc. PVM tarifo taikymo ypatumai. Išgabenimo iš Lietuvos įrodymų rinkimo sunkumai. FR0564 deklaracijos pildymas.
  9. Paslaugų teikimo PVM. Atvirkštinis apmokestinimas. Paslaugų teikimo vietos nustatymas. Įrodymai, reikalingi pagrįsti paslaugų teikimo faktą.
  10. PVM neapmokestinama veikla. Kokios didžiausios rizikos ir kaip deklaruojamas PVM. Mišrios veiklos atsiradimas, apskaičiavimas ir deklaravimas.
  11. PVM atskaitos niuansai. Metinės FR0516 deklaracijos pildymas.
  12. Elektroninė prekyba. Prekių tiekimo ir apmokestinimo vieta. Vieno langelio OSS sistema. Importo PVM deklaravimas elektroninėje prekyboje.
  13. Elektroninės paslaugos.
  14. PVM permokos panaudojimas – galimybės ir apribojimai. Naujienos Mokesčių administravimo įstatyme 2022 m.
  15. Elektroninės prekybos alternatyva – prekių pagal pareikalavimą schema („Call of stock“).

Seminaro programa paruošta pagal šiuos teisės aktus ar jų pakeitimus:

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje bei didžiuosiuose šalies žiniasklaidos portaluose. Jurgita Navikienė nuolat ir pati kelia kvalifikaciją. Pastaraisiais metais dalyvavo mokymuose Austrijoje Antikorupcijos akademijoje ir Baltijos šalyse gilinosi į valdybų gerąją praktiką.
J. Navikienė prisideda prie verslumo Lietuvoje skatinimo – aktyviai dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose, yra Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė ir padeda jauniems verslininkams suteikdama jėgų judėti pirmyn. Kaip Jurgita teigia, „mentoriaus vaidmuo pradedančiojo verslininko kelyje yra daugialypis – tai ne vien dalijimasis profesine patirtimi, dalykinėmis žiniomis, bet ir mokinio asmeninių savybių vertinimas bei pasiūlymas jam lygiagrečiai tobulinti tam tikras mažiau išreikštas asmenines kompetencijas“.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-14:30 Seminaro trukmė
9:00-10:00 Nuotolinė registracija
12:00-12:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.