Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku
Domina mokymai didesnei dalyvių grupei? Susisiekite ilma.macaitiene@countline.lt arba telefonu 85 2053292
Akcijų perleidimo ir įsigijimo sandoriai dažniausiai nėra įprastinė įmonės veikla, nebent įmonė specializuojasi šioje veikloje. Nepaisant to, gana dažnai įmonėse pasitaiko, kai įsigyjamos kitos įmonės akcijos, didinamas jos pačios įstatinis kapitalas ar akcininkai parduoda kitiems asmenims jau turimas akcijas. Šiuo atveju kyla klausimas – kada ir koks mokesčių įstatymas galioja – Gyventojų pajamų ar Pelno mokesčio? Maža to, minėtuose teisės aktuose yra ir lengvatinio apmokestinimo atvejų. Todėl prieš atliekant tam tikrus su akcijomis susijusius sandorius, verta pasigilinti.
2020-02-01 buvo pakeistas akcijų opcionų apmokestinimas. Įmonės, kurios suteikė teisę įsigyti akcijų (opcionų) už nustatytą kainą, 2023-02-01 šiuos sandorius pradėjo vykdyti. Kokie yra šių sandorių apmokestinimo ypatumai ir į ką svarbu atkreipti dėmesį? Kaip šių sandorių įgyvendinimą traktuoja VMI?
2022-11-30 įsigaliojo dalis, o likusi dalis įsigalios 2023-05-01 nemažai diskusijų sukėlusių Akcinių bendrovių įstatymo pakeitimų.
Įsigaliojus pakeitimams, tikėtina, kad akcijų opcionai taps vis populiaresni. Tačiau, kaip rodo praktika, jie gali tapti ir dažnų ginčų priežastimi, kadangi jau priimti nauji išaiškinimai. LAT 2023-03-08 priėmė nutartį, kurioje išaiškino dėl opciono ir opciono sutarties sampratos, opciono sutarties ir preliminariosios sutarties santykio bei šalių sudaryto susitarimo dėl akcijų perleidimo ateityje kvalifikavimo.
Kitas su akcijomis susijęs sandoris – dividendai. Kada juos galima skirti, o kada – draudžiama? Kokią atsakomybę prisiima akcininkai ir įmonės vadovybė? Koks apmokestinimas taikomas, kai akcininkas – fizinis ar juridinis asmuo?
Mokesčių planavimas – legali praktika. Galima perduoti už mokestinį laikotarpį apskaičiuotus mokestinius nuostolius ar tik jų dalį kitai susijusiai įmonei, kuri perduotais nuostoliais gali sumažinti apmokestinamojo pelno sumą. Tačiau yra tam tikrų taisyklių, kurių privalu laikytis. Kokios jos?
Šio seminaro klausimai aktualūs daugeliui – net ir tuomet, kai tokių sandorių dar įmonės praktikoje nebuvo. Tačiau atsiradus tokiam poreikiui – būtina žiūrėti plačiau ir rasti geriausią sprendimą.
1 dalis. Auditorė Jurgita Navikienė (10:00-12:15 val.)
2 dalis. Advokatas Dr. Paulius Miliauskas (13:00-14:30 val.)
Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje bei didžiuosiuose šalies žiniasklaidos portaluose. Jurgita Navikienė nuolat ir pati kelia kvalifikaciją. Pastaraisiais metais dalyvavo mokymuose Austrijoje Antikorupcijos akademijoje ir Baltijos šalyse gilinosi į valdybų gerąją praktiką.
J. Navikienė prisideda prie verslumo Lietuvoje skatinimo – aktyviai dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose, yra Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė ir padeda jauniems verslininkams suteikdama jėgų judėti pirmyn. Kaip Jurgita teigia, „mentoriaus vaidmuo pradedančiojo verslininko kelyje yra daugialypis – tai ne vien dalijimasis profesine patirtimi, dalykinėmis žiniomis, bet ir mokinio asmeninių savybių vertinimas bei pasiūlymas jam lygiagrečiai tobulinti tam tikras mažiau išreikštas asmenines kompetencijas“.
Dr. Paulius Miliauskas yra Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentas, teisės mokslininkas, praktikuojantis advokatas, advokatų profesinės bendrijos „Miliauskas, Zemlytė ir Lauraitytė“ steigėjas ir partneris. Pagrindinės specializacijos sritys: akcininkų ginčai, akcininkų sutartys, įmonių teisė, bendrovių valdymas ir sutarčių teisė.
Advokatas P. Miliauskas yra įgijęs du teisės mokslo daktaro laipsnius pagal jungtinę programą: Vilniaus universiteto Lietuvoje ir Gento universiteto Belgijoje. Docentas yra parašęs eilę straipsnių nacionaliniuose ir tarptautiniuose mokslo leidiniuose, taip pat aktyviai pristato savo mokslinius darbus tarptautinėse teisės konferencijose, yra vieno iš Europos privatinės teisės mokslinių žurnalų redakcinės komisijos narys.
Dr. Paulius Miliauskas Vilniaus universiteto Teisės fakultete dėsto įmonių teisės, akcininkų teisių gynimo, civilinės teisės ir sutarčių teisės kursus, taip pat nuolat veda įvairius mokymus teisėjams, notarams, advokatams ir kitiems teisinės bendruomenės nariams.
Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.
Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.
Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.
10:00-14:30 | Seminaro trukmė | |
9:30-10:00 | Registracija | |
12:00-12:45 | Pietų pertrauka |
Pažymėjimas Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą. |
Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku