Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Vaizdo įrašas.

17-asis LFAS „Biologinis turtas“. Apskaitos ypatumai (vaizdo įrašas)

  • Trukmė: 6 ak. val.
  • Kaina:: 99 €

Your Paragraph Text (2532x290 Px) (2532 X 335 Px) (1)

2024-07-18 DIENOS MOKYMŲ VAIZDO ĮRAŠAS

APIE VAIZDO ĮRAŠĄ

Biologinis turtas yra dinamiška bei nuolat besikeičianti turto rūšis. Šis turtas, apimantis gyvūnus bei augalus, kuriuos įmonė valdo, naudoja ir disponuoja, yra skirtas parduoti, naujam biologiniam turtui ar žemės ūkio produktams gauti. Tiek kokybiniai, tiek kiekybiniai biologinio turto pokyčiai, tokie kaip augimas, blogėjimas, prieauglio atsiradimas ar produktų gavimas, turi būti atidžiai stebimi ir vertinami. Jo įkainojimas, registravimas bei parodymas finansinėje apskaitoje vadovaujantis 17-uoju VAS „Biologinis turtas“, neabejotinai kelia iššūkių tiek pradedančiajam, tiek jau nemažą patirtį sukaupusiam apskaitą tvarkančiam asmeniui.

Biologinio turto vertės svyravimai turi tiesioginį poveikį įmonės finansinėms ataskaitoms, nes pokyčiai yra pripažįstami pajamomis arba sąnaudomis pelno (nuostolių) ataskaitoje. Todėl, norint užtikrinti sklandų ir pelningą žemės ūkio veiklos vykdymą, būtina skirti ypatingą dėmesį biologinio turto apskaitai ir vertinimui.

Turint biologinio turto itin svarbu periodiškai vykdyti inventorizaciją, vadovaujantis įmonės vadovo patvirtinta inventorizacijos tvarka. Tik kruopščiai atlikta inventorizacija leidžia užtikrinti, kad apskaitos duomenys atspindėtų realų įmonės biologinio turto kiekį, kuris atsispindės ir finansinėse ataskaitose. Seminaro metu bus aptariami esminiai aspektai, į kuriuos būtina atsižvelgti atliekant biologinio turto inventorizaciją, siekiant sklandaus ir efektyvaus šio proceso įgyvendinimo.

Seminaro metu bus apžvelgtos biologinio turto grupavimo, vertinimo, registravimo, pardavimo ir nurašymo temos, akcentuojant praktinius aspektus ir teisingą duomenų pateikimą.

Vaizdo įrašo metu sužinosite:

  1. Žemės ūkio veikloje naudojamo biologinio turto sąvoka ir jo grupės.
  2. Biologinio turto kitimas, perdirbimas ir žemės ūkio produktai.
  3. Biologinio turto pirminis pripažinimas ir paskesnis vertinimas. Kokiais dokumentais pagrįsti:
    • tikrosios vertės, atėmus pardavimo išlaidų būdu;
    • įsigijimo (pasigaminimo) savikainos būdu.
  4. Biologinio turto prieaugio ir prieauglio registravimas.
  5. Biologinio turto pardavimas, išankstiniai sandorių vykdymas.
  6. Biologinio turto pardavimas ir nurašymas.
  7. Biologinio turto inventorizacijos aspektai.
  8. Biologinio turto ir žemės ūkio produktų apskaitos korespondencijos, atvaizdavimas finansinės atskaitomybės formose ir duomenų pateikimas aiškinamajame rašte.

ŽINIOMIS DALINASI

Natalja Kobzevienė

lektorė praktikė, ekonomikos ir viešojo administravimo mokslų magistrė. Nuo 2008 metų veda mokymus ir seminarus apskaitos pagal VSAFAS ir VAS, mokesčių bei finansų valdymo temomis. Mokymų metu temos pristatomos remiantis ne teoriniais, o praktiniais pavyzdžiais, todėl sulaukia palankaus dalyvių įvertinimo. Natalja Kobzevienė yra 3 knygų autorė: „Pajamų apskaita pagal VSAFAS“, „Sąnaudų apskaita pagal VSAFAS“ ir „Darbo užmokesčio apskaita, taikant suminę darbo laiko apskaitą“.

Programa

6 ak. val. Seminaro trukmė

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas mokymų dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna mokymų medžiagą.

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.