Rolandas Motieka Countline

Rolandas Motieka

Inovacijų kultūra: kaip dirbtinis intelektas skatina nuolatinį tobulėjimą

Publikuota: 2023-09-01

Kuomet kalba pasisuka apie dirbtinį intelektą (DI), dažniausiai įsivaizduojame sudėtingus algoritmus, kurie gali analizuoti turimus duomenis, atlikti sudėtingus uždavinius, palengvinti kasdienius darbus, ar net mokytis iš savo patirties. Tačiau DI potencialas paskutiniu metu tapo dar didesnis – jis gali veikti kaip esminis kriterijus, kuris paverčia organizacijų kultūrą inovatyvia, pasirengusia greitai reaguoti į naujoves ar išnaudoti jų teikiamus privalumus.

 

Dirbtinis Intelektas = Inovacijų variklis

Jau 2023 metų pradžioje supratome, kad DI nėra tik technologija, tai lyg būtina kiekvienos organizacijos sudėtinė dalis. Tai nereiškia, kad kiekviena organizacija privalo į visus pagrindinius procesus integruoti dirbtiniu intelektu paremtas sistemas. DI gali paversti organizacijų komandas lankstesnėmis, kūrybiškesnėmis, atsparesnėmis pokyčių sukeliamam stresui bei greičiau reaguoti į rinkos svyravimus, atlikti kasdienes užduotis dar efektyviau. Pačioms organizacijoms DI gali padėti atrasti naujas galimybes, kurių anksčiau nebūtų pastebėjusios.

  • Pavyzdžiui, paskutiniu metu daugelis prekybos įmonių pradėjo taikyti dirbtinį intelektą norėdamos geriau suprasti savo klientų elgseną. Tai ne tik padėjo joms sukurti personalizuotus pasiūlymus, bet ir atskleidė naujas pardavimo galimybes, kurios anksčiau nebuvo svarstytos.

 

Inovacijų kultūra, kuri skatina nuolatinį tobulėjimą

Organizacijos, kurios geba integruoti DI į savo veiklą (neišimti ir Countline), dažnai pastebi kultūros pokyčius. Darbuotojai tampa atviresni eksperimentams, norintys mokytis ir tobulėti. DI paremti įrankiai leidžia darbuotojams kūrybiškai pažvelgti į kylančias problemas, spręsti jas nestandartiniu būdu, gerinti procesus, o svarbiausia, bent šiuo laikotarpiu, visa tai atlikti vedami smalsumo ir noro išbandyti.

Privalu suprasti, kad dirbtinis intelektas nėra stebuklingas sprendimas iš karto. Organizacijos norinčios pasinaudoti šiuo instrumentu privalo investuoti į mokymus, palaikyti sistemų prieinamumą kiekvienam darbuotojui, skirti pakankamai laiko bandymams bei skatinti net ir menkiausius pasiekimus.

Identifikuokite galimybes tobulėjimui

Vienas iš pakankamai svarbių DI privalumų yra gebėjimas analizuoti milžiniškus duomenų kiekius bei atrinkti svarbiausią informaciją. Tai gali padėti organizacijoms identifikuoti silpnąsias vietas, procesus, kurie gali būti optimizuoti naujais įrankiais ar išgryninti naujas strategines kryptis.

Dirbtiniu intelektu paremti analitiniai įrankiai, kurie padeda priimti duomenimis grįstus sprendimus, mažina klaidų kiekį, nes nebereikia kliautis intuicija ar nusistovėjusiais standartais. Jie suteikia galimybes organizacijoms tobulėti, priimti konkurencingus sprendimus globalioje rinkoje ar tiesiog išlaisvinti norą kurti šį tą daugiau.

Patarimas

Kadangi dirbtinio intelekto integravimas į organizacijos strategiją gali atnešti daugiau nei tik technologinius privalumus, būtina skatinti inovacijų kultūrą, nuolatinį tobulėjimą, suteikti komandoms pakankamai žinių apie egzistuojančius DI paremtus įrankius, nes ilgalaikėje perspektyvoje tos organizacijos pasieks žymiai daugiau. Svarbiausia žvelgti į DI kaip į partnerį, kuris gali padėti organizacijai augti, tobulėti ir prisitaikyti prie nuolat kintančios verslo aplinkos.

O svarbiausia, tik reguliarus įgūdžių tobulinimas ir žinių atnaujinimas gali padėti pasiekti pokyčio – to pokyčio, kurio kiekvienas iš savęs reikalaujame bei to pokyčio, kurio kiekviena organizacija nori iš itin vertinamų darbuotojų.

Sėkmės naujuose atradimuose – Jūsų patikimas tobulėjimo partneris Countline

 

RINKTIS DIRBTINIS INTELEKTAS: 2023-ŲJŲ METŲ TENDENCIJOS IR 2024-ŲJŲ METŲ PERSPEKTYVOS MOKYMUS