Seminaras skirtas VšĮ, asociacijoms ir labdaros bei paramos fondams. Jame aptariamas 2024 m. finansinių ataskaitų sudarymas, pelno mokesčio deklaravimas, dažniausios apskaitos klaidos, AVNT stebėsenos rezultatai bei nauji teisės aktų pakeitimai. Daug dėmesio skiriama finansavimo apskaitai, mišrių sąnaudų traktavimui, audito reikalavimams ir veiklos ataskaitos formai. Pateikiami praktiniai pavyzdžiai ir rekomendacijos.
Kristina Ramonaitė yra audito įmonės „Audifina“ apskaitos ir mokesčių projektų vadovė, kuri šioje srityje dirba jau 15 metų. Savo profesinį kelią pradėjo VMI Operatyvios kontrolės skyriuje, vėliau pradėjo dirbti audito įmonėse. Kaip sako pati Kristina – ji praktikė, tad jos tikslas mokymų metų perteikti praktines, o ne teorines žinias, kurių bagažą jau turi sukaupusi, tad norinti jomis pasidalinti. 50 proc. savo darbo laiko lektorė skiria buhalterių konsultavimui ir pagalbai kasdieniniuose darbuose, kitą 50 proc. – atlikdama finansinius ir mokestinius patikrinimus bei teikdama konsultacijas išorės klientams.
4 ak. val. | Seminaro trukmė |
Pažymėjimas Kiekvienas mokymų dalyvis gauna el. pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas seminaro dalyvis gauna mokymų medžiagą. |
Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.