Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

VšĮ, asociacijų ir LPF apskaitos, finansinių ataskaitų sudarymo ir pelno mokesčio ypatumai už 2023 m.

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 4 ak. val.
      Kaina: 100€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Apie seminarą

Pelno nesiekiančių subjektų apskaita gana paini, nors jų apskaitai iš esmės taikomas tik vienas teisės aktas – įsakymas Nr. 1K-372. Seminare daugiausia dėmesio skirsime finansavimo sumų apskaitai.

AVNT atlikto pelno nesiekiančių juridinių asmenų 2022 m. finansinių ataskaitų kokybės stebėseną ir 2024-02-13 pateikė rezultatus. Buvo vertinama finansinės būklės, veiklos rezultatų ataskaitos ir aiškinamieji raštai. Atlikus finansinių ataskaitų analizę, AVNT nustatė finansinės būklės ataskaitų pagrindinius trūkumus:

  • Įsigyto ilgalaikio materialaus turto vertė parodyta neatėmus nusidėvėjimo (neskaičiuotas nusidėvėjimas);
  • Neparodytos per ataskaitinį laikotarpį gautinos nario mokesčio sumos;
  • Neteisingai užregistruotas dalininkų kapitalas apskaitoje;
  • Finansavimo sumos, kurios nebuvo panaudotos, klaidingai priskiriamos finansavimo pajamoms ir parodomos kaip grynasis veiklos rezultatas-pelnas;
  • Finansavimo sumų likutis nebuvo mažinamas panaudoto finansavimo sumomis.

Veiklos rezultatų ataskaitose nustatyti trūkumai:

  • Parodomos ne visos finansavimo pajamos;
  • Veiklos sąnaudose neparodomos ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimo sąnaudos;
  • Neparodomos tikslinio finansavimo sumos.

Aiškinamajame rašte nustatyti trūkumai:

  • Ne iki galo užpildyta informacija: informacija apie subjektą ir jo veiklą;
  • Nenurodo informacijos apie gautą paramą, jos pasikeitimą ir jos panaudojimą;
  • Nenurodoma informacija apie suteiktą paramą.

Iššūkių kyla ne tik dėl apskaitos, bet ir dėl pelno mokesčio apskaičiavimo, kai vienetas vykdo ir ūkinę komercinę veiklą. Kokios sąnaudos tokiais atvejais gali būti leidžiami atskaitymai? Ką daryti su mišriomis sąnaudomis? Ar apskaičiavus apmokestinamojo pelno sumą visais atvejais reikia  mokėti pelno mokestį? Kaip jį teisingai deklaruoti?

Seminaro metu lektorė, atsižvelgiant į AVNT išvadas, pateiks rekomendacijas, kurios padėtų pagerinti finansinių ataskaitų kokybę, taip pat analizuos praktines situacijas, susijusias tiek su apskaita tiek su pelno mokesčio apskaičiavimu.

Temos

  1. VšĮ, asociacijų ir LPF veiklą reglamentuojančių teisės aktų ypatumai, jų skirtumai.
  2. PNV apskaitos taisyklės.
  3. Skirtumai su VAS: į ką atkreipti dėmesį.
  4. PNV finansinės ataskaitos.
  5. Komercinės veiklos pajamos: kas joms priskiriama?
  6. Leidžiami atskaitymai.
  7. Pelno mokesčio apskaičiavimas.
  8. Pelno mokesčio deklaravimas.

ŽINIOMIS DALINASI

Kristina Ramonaitė

Kristina Ramonaitė yra audito įmonės „Audifina“ apskaitos ir mokesčių ekspertė, kuri šioje srityje dirba jau 15 metų. Savo profesinį kelią pradėjo VMI Operatyvios kontrolės skyriuje, vėliau pradėjo dirbti audito įmonėse. Kaip sako pati Kristina – ji praktikė, tad jos tikslas mokymų metų perteikti praktines, o ne teorines žinias, kurių bagažą jau turi sukaupusi, tad norinti jomis pasidalinti. 50 proc. savo darbo laiko lektorė skiria buhalterių konsultavimui ir pagalbai kasdieniniuose darbuose, kitą 50 proc. –  atlikdama finansinius ir mokestinius patikrinimus bei teikdama konsultacijas išorės klientams.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

09:00-12:15 Seminaro trukmė
08:30-09:00 Nuotolinė registracija
10:30-10:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.