Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Valstybės tarnybos reforma. Valstybės tarnautojų pareigybės ir ištarnybinimas

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
   

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

2024-01-01 įsigaliojo valstybės tarnybos reforma. Pasiruošimas reformos įgyvendinimui įstaigoms kelia nemažai iššūkių. Vienas iš darbų, kurį įstaigos turės atlikti – iki 2025 m. sausio 1 d. peržiūrėti įstaigos pareigybių sąraše esančias valstybės tarnautojų pareigybes, įvertinti šioms pareigybėms priskirtas funkcijas ir sudaryti pareigybių, kurių funkcijos yra priskirtinos vidaus administravimo funkcijoms, sąrašą. Šiame sąraše esančios pareigybės turės būti panaikintos ir įstaiga turės priimti sprendimą ar  vietoje jų steigti darbuotojų dirbančių pagal darbo sutartis vietas. Ar įstaigos įgyvendino šiuos reikalavimus ir ar tai padarė tinkamai vertins Viešojo valdymo agentūra iki 2030 m. sausio 1 d.

Ištarnybinus asmenis jų darbo užmokestis ir socialinės garantijos, pradėjus dirbti pagal darbo sutartį, keisis, ir daugeliu atvejų – į blogąją pusę. Tai lemia poreikį tinkamai pasirengti procesui ir jį atlikti paisant įstatymo ir procedūrinių reikalavimų, nes netinkamai įvertinus pareigybes atsiranda rizika kilti ginčams su darbuotojais.

Seminaro metu lektorius:

 • Analizuos valstybės tarnybos reformos pokyčius susijusius su pareigybių sąrašų sudarymu ir jų atnaujinimu.
 • Pateiks praktinius patarimus kaip teisingai atlikti „ištarnybinimo“ procesą ir tinkamai suskirstyti pareigybes pagal jų funkcijas.
 • Pasidalins įžvalgomis kaip tinkamai parengti ir/ar atnaujinti pareigybių aprašymus, kad jie atitiktų teisės aktų reikalavimus bei padėtų atlikti tolimesnius reformos įgyvendinimo žingsnius.

 

Temos

 1. Valstybės tarnybos reforma -esminiai teisinio reguliavimo pokyčiai nuo 2024 m. sausio 1 d.
 2. Biudžetinių įstaigų pareigybės: darbuotojai pagal darbo sutartį ir valstybės tarnautojai.
 3. Valstybės tarnautojų pareigybių grupės ir pareiginių algų koeficientai, pareigybių sąrašai.
 4. Valstybės tarnautojų pareigybių aprašymai ir jų metodika.
 5. Ištarnybinimas – teisinio reguliavimo ypatumai.
 6. Aktuali teisminė praktika.

ŽINIOMIS DALINASI

dr. Gintautas Vilkelis

Dr. Gintautas Vilkelis yra MRU Viešosios teisės instituto lektorius. mokslinių tyrimų kryptys – valstybės tarnybos teisė, valstybės informacinių išteklių teisė, viešasis administravimas. Dėsto administracinės teisės magistrantūros studentams tematika – “Valstybės tarnybos teisinio reguliavimo problemos”. G. Vilkelis turi didelę praktinio darbo patirtį viešojo administravimo srityje, yra paskelbęs keliasdešimt straipsnių valstybės tarnybos teisės ir administracinės teisės tematika.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

9:00-12:15 Seminaro trukmė
8:30-9:00 Registracija
10:30-10:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden