Countline Law Countline Management
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Tvarumo poveikio vertinimas pagal JT Tvaraus vystymosi tikslų gaires

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 6 ak. val.
     

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Organizacijos bilietas!

Dalyvaukite mokymuose 4, o mokėkite tik už 3!

Apie seminarą

Tvarumo poveikio vertinimas tampa aktualus tvarumo terminui tampant populiariam, tačiau ne visuomet pagrįstam. 2020 m. Europos Komisijos atliktame tyrime pabrėžta, kad 53,3 proc. išnagrinėtų aplinkosauginių teiginių Europos Sąjungoje (ES) buvo neaiškūs, klaidinantys arba nepagrįsti, o 40 proc. buvo nepagrįsti. Taigi „žaliojo plovimo“ (angl. green washing) reiškinys gali trukdyti įmonėms, kurios atsakingai vertina ir įgyvendina savo tvarumo politiką. 2023 m. kovo pabaigoje Europos Komisija pateikė pasiūlymą dėl aplinkosauginių teiginių direktyvos, kuria siekiama nustatyti pirmąsias išsamias ES taisykles, skirtas savanoriškiems ekologiniams teiginiams pagrįsti, ir taip reglamentuoti aplinkosauginių teiginių naudojimą rinkodaros pranešimuose Europoje.

Tačiau tvarumo sąvoka apima ne tik aplinkosauginius teiginius, bet ir socialinius bei įmonių valdysenos aspektus. Mokymų metu bus supažindinama su Jungtinių Tautų rekomenduojama metodika, kaip vertinti Jungtinių Tautų tvaraus vystymosi tikslų poveikį.

Pastaruoju metu siūlomų įvairių tvarumo poveikio vertinimų sistemų gausa gali gluminti, tad įmonėms, pradedančioms įveiklinti tvarumo koncepciją, prasminga pradėti nuo Jungtinių Tautų tvaraus vystymosi tikslų apžvalgos ir tvaraus vystymosi standartų.

Kiekvienas mokymų dalyvis

  • Susipažins su „žaliojo plovimo“ reiškiniu ir Europos Komisijos pastangomis jį mažinti;
  • Įgis žinių apie Jungtinių Tautų tvarumo standartų poveikio vertinimą;
  • Gebės įvertinti, kokius tvarumo tikslus įmonės galėtų išsikelti savo strategijoje, kad jie būtų kiekybiškai pamatuojami ir įvertinami;
  • Gebės sudaryti preliminarią įmonės tvarumo tikslų poveikio vertinimo metodiką.

Temos

  1. Kas yra „žaliasis plovimas“, kaip išvengti šio reiškinio reputacijos poveikio atsakingai įmonei?
  2. Europos Komisijos iniciatyvos siekiant mažinti „žaliojo plovimo“ reiškinį.
  3. Jungtinių Tautų tvaraus vystymosi tikslų iniciatyva (UN SDG framework).
  4. Kaip įmonės gali pasirinkti, kuriuos tvaraus vystymosi tikslus įtraukti į tvarumo strategiją ir kaip numatyti jų poveikio matavimą ir vertinimą?
  5. Tvarumo tikslų poveikio vertinimo matricos pristatymas ir analizė. Tikslai turi būti išmatuojami, reitinguojami pagal tam tikrą, vadinamąją ABC sistemą (žalos mažinimas, žalos neutralizavimas, teigiamo poveikio darymas) ir paaiškinama, kaip tvarumo tikslai (targets) turėtų būti numatomi, įvertinamas jų poveikis.

ŽINIOMIS DALINASI

Dr. Gerda Žigienė

Socialinių mokslų (ekonomikos krypties) daktarė, Kauno Technologijos universiteto finansų profesorė, besispecializuojanti fintech ir tvarumo srityse, bei jų sąveikoje. Gerda yra publikavusi tarptautinių mokslinių ir spaudos publikacijų tvarumo temomis, rengia įmonių tvarumo strategijas ir konsultuoja jų įgyvendinimo veiklose, veda mokymus, yra Nacionalinio tvarumo indekso ekspertė. Gerda yra įgijusi Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslų poveikio vertinimo ir valdymo programos (UN SDG Measurement and Management) diplomą, pabaigusi Kembridžo universiteto Tvarios Lyderystės Instituto Tvaraus verslo vystymo programą (Sustainable Business Management), taip pat turi tarptautinį tvarių finansų CESGA (Certified ESG Analyst) sertifikatą.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

09:00-14:45 Seminaro trukmė
08:30-09:00 Registracija
10:30-10:45 Kavos pertrauka
12:15-13:15 Pietų pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden