Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Teisėkūra ir teisės aktų rengimas: reikalavimai, rekomendacijos ir praktika

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 8 ak. val.
    Kaina: 110€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Apie seminarą

-2 dienų seminaras-

Mokymai skirti supažindinti mokymų dalyvius su pagrindiniais Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytais reikalavimais teisės aktams, pristatyti teisės aktų projektų rengimo rekomendacijų naujoves, numatytas Lietuvos Respublikos teisingumo ministro įsakyme Nr. 1R-388, supažindinti su teisės aktų projektų vertinimo, derinimo, teikimo ir svarstymo Vyriausybėje procedūromis bei reikalavimais, pasidalinti patirtimi dėl įvairių teisės aktų rengimo aspektų ir teisėkūros metu kylančių praktinių klausimų bei jų sprendimo. Seminaro metu bus pristatyti naujausi teisės aktų pokyčiai, aktualūs teisėkūros procese.

 

Temos

Pirmoji diena (04.20)

 1. Įvadas (mokymų turinio ir mokymams skirtos medžiagos trumpas pristatymas).
 2. Teisėkūros reglamentavimas, pagrindiniai Lietuvos teisės ir teisėkūros aspektai, tendencijos ir problemos.
 3. Teisėkūros principai, jų reikšmė ir taikymas praktikoje. Konstituciniai teisėkūrai skirti principai.
 4. Kokybiškų teisės akto projektų rengimas. Reikalavimai teisės akto struktūrai, formai ir kalbai. Teisės aktais tvirtinamų dokumentų įforminimas.
 5. Kokybiškų teisės akto projektų rengimas. Reikalavimai teisės akto turiniui: kaip formuluoti pavadinimą, preambulę, dėstyti sąvokas. Teisės akto bendrųjų nuostatų ir baigiamųjų nuostatų (įsigaliojimo ir kt.) turinys, taikymo srities apibrėžimas. Teisės akto turiniui keliami reikalavimai.
 6. Kokybiškų teisės akto projektų rengimas. Nuorodos teisės aktuose. Parengto projekto teisinė patikra. Vyriausybės išvadų Seimui formulavimas. Teisės aktų keitimas ir pripažinimas netekusiais galios.
 7. Diskusija, klausimai ir atsakymai.

Antroji diena (04.21)

 1. Teisės akto projekto derinimas: formalūs reikalavimai „paketui“, vidaus ir išorės derinimas, derinimo adresatai, terminai ir kt. reikalavimai.
 2. Svarbiausieji teisės akto projekto poveikio vertinimo „pjūviai“ ir aspektai. Numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimas ir jo įforminimas. Atvejai, kai poveikis nevertinamas. Konsultavimasis su visuomene. Teisinio reguliavimo stebėsena (ex-post vertinimas).
 3. Teisės akto projekto teikimas Vyriausybei. Projekto vertinimas Vyriausybės kanceliarijoje.
 4. Teisės akto projekto svarstymas Vyriausybėje. Projekto pateikimo terminai. Vyriausybės posėdžio ir pasitarimo darbotvarkės sudarymas ir papildymas. Vyriausybės posėdžio ir pasitarimo protokolai („protokoliniai sprendimai“). Projektų svarstymas skubos tvarka Vyriausybėje ir Seime.
 5. Teisės aktų tikslinimas „iki pasirašymo“, teikimas pasirašymui, pasirašymas ir skelbimas Teisės aktų registre. Klaidų ištaisymas.
 6. Diskusija, klausimai ir atsakymai. Mokymų apibendrinimas ir pabaiga.

ŽINIOMIS DALINASI

Deividas Kriaučiūnas

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto partnerystės docentas, Vyriausybės kanceliarijos Teisės grupės vyriausiasis patarėjas.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Seminaro informacija

PROGRAMA 04.20

13:00-16:00 Seminaro trukmė
12:30-13:00 Registracija
14:30-14:40 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

PROGRAMA 04.21

9:00-12:00 Seminaro trukmė
8:30-9:00 Registracija
10:30-10:40 Pertrauka

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku