Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Teisėkūra ir teisės aktų rengimas: reikalavimai, rekomendacijos ir praktika

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 8 ak. val.
    Kaina: 110 – 120€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Lietuvoje kiekvienais metais įvyksta per 23.000 teisės aktų pakeitimų, daugiausia per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją. Lietuva iš regiono valstybių išsiskiria itin giliomis legalizmo tradicijomis, t. y. polinkiu viską iki smulkmenų sureguliuoti teisės aktais. Dėl gausos nukenčia teisės aktų kokybė, o verslui ir visuomenei prisitaikymas prie naujų taisyklių kainuoja vis daugiau pastangų bei sąnaudų. Tikėtina, kad vienas iš pirmųjų žingsnių, kuris taisytų susidariusią ir besitęsiančią padėtį – moratoriumas, esamų teisės aktų inventorizavimas ir jų poveikio vertinimas, atsisakant perteklinių reikalavimų.

Seminaro metu bus pristatyti naujausi teisės aktų pokyčiai, aktualūs teisėkūros procese, tokie kaip:

Seminaro metu lektorius:

 • Supažindins mokymų dalyvius su pagrindiniais Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytais reikalavimais teisės aktams.
 • Pristatys teisės aktų projektų rengimo rekomendacijų naujoves, numatytas Lietuvos Respublikos teisingumo ministro įsakyme Nr. 1R-388.
 • Aptars teisės aktų projektų vertinimo, derinimo, teikimo ir svarstymo Vyriausybėje procedūras bei reikalavimus.
 • Pasidalins patirtimi dėl įvairių teisės aktų rengimo aspektų ir teisėkūros metu kylančių praktinių klausimų bei jų sprendimo.

Temos

Pirmoji dalis (09:00-12:15)

 1. Įvadas (mokymų turinio ir mokymams skirtos medžiagos trumpas pristatymas).
 2. Teisėkūros reglamentavimas, pagrindiniai Lietuvos teisės ir teisėkūros aspektai, tendencijos ir problemos.
 3. Teisėkūros principai, jų reikšmė ir taikymas praktikoje. Konstituciniai teisėkūrai skirti principai.
 4. Kokybiškų teisės akto projektų rengimas. Reikalavimai teisės akto struktūrai, formai ir kalbai. Teisės aktais tvirtinamų dokumentų įforminimas.
 5. Kokybiškų teisės akto projektų rengimas. Reikalavimai teisės akto turiniui: kaip formuluoti pavadinimą, preambulę, dėstyti sąvokas. Teisės akto bendrųjų nuostatų ir baigiamųjų nuostatų (įsigaliojimo ir kt.) turinys, taikymo srities apibrėžimas. Teisės akto turiniui keliami reikalavimai.
 6. Kokybiškų teisės akto projektų rengimas. Nuorodos teisės aktuose. Parengto projekto teisinė patikra. Vyriausybės išvadų Seimui formulavimas. Teisės aktų keitimas ir pripažinimas netekusiais galios.
 7. Diskusija, klausimai ir atsakymai.

Antroji dalis (13:15-16:30)

 1. Teisės akto projekto derinimas: formalūs reikalavimai „paketui“, vidaus ir išorės derinimas, derinimo adresatai, terminai ir kt. reikalavimai.
 2. Svarbiausieji teisės akto projekto poveikio vertinimo „pjūviai“ ir aspektai. Numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimas ir jo įforminimas. Atvejai, kai poveikis nevertinamas. Konsultavimasis su visuomene. Teisinio reguliavimo stebėsena (ex-post vertinimas).
 3. Teisės akto projekto teikimas Vyriausybei. Projekto vertinimas Vyriausybės kanceliarijoje.
 4. Teisės akto projekto svarstymas Vyriausybėje. Projekto pateikimo terminai. Vyriausybės posėdžio ir pasitarimo darbotvarkės sudarymas ir papildymas. Vyriausybės posėdžio ir pasitarimo protokolai („protokoliniai sprendimai“). Projektų svarstymas skubos tvarka Vyriausybėje ir Seime.
 5. Teisės aktų tikslinimas „iki pasirašymo“, teikimas pasirašymui, pasirašymas ir skelbimas Teisės aktų registre. Klaidų ištaisymas.
 6. Diskusija, klausimai ir atsakymai. Mokymų apibendrinimas ir pabaiga.

ŽINIOMIS DALINASI

Deividas Kriaučiūnas

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto partnerystės docentas, Vyriausybės kanceliarijos Teisės grupės vyriausiasis patarėjas.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Seminaro informacija

PROGRAMA

09:00-16:30 Seminaro trukmė
08:30-09:00 Registracija
10:30-10:45 Pertrauka
12:15-13:15 Pietūs
14:45-15:00 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden