Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Techninių specifikacijų rengimas sveikatos priežiūros įstaigų pirkimams

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 7 ak. val.
      Kaina: 120 – 130€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Informacija

Lietuvoje vykdomų viešųjų pirkimų vertė kiekvienais metais sudaro apie 6 mlrd. eurų, apie 12 proc. šalies BVP. Tuo tarpu per metus sveikatos priežiūros sektoriuje įvykdytų pirkimo procedūrų dalis sudaro virš 19 proc. visų pirkimo procedūrų, pavyzdžiui, medicinos įrangos, farmacijos ir asmens higienos produktų pirkimams per metus išleidžiama apie 0,5 mlrd. Eur.

STT, atlikusi sveikatos priežiūros įstaigų korupcijos rizikos analizę, pateikė išvadą, kurioje matyti, kad teisinis reglamentavimas neįtvirtina, kaip turėtų būti atliekamos ir fiksuojamos rinkos tyrimų procedūros, todėl sveikatos priežiūros įstaigose atliekama paviršutiniškai: pirkimų techninės specifikacijos neužtikrina pakankamos konkurencijos, nenustatomos realios pirkimų vertės. Nustatyta ydinga praktika, kai techninės specifikacijos parengiamos pagal konkrečių pirkimo objektų duomenis. Tai gali lemti nepakankamą tiekėjų konkurenciją.

Atkreiptinas dėmesys, kad STT tirtoje byloje dėl sveikatos sektoriaus viešųjų pirkimų jau skirtos pirmosios baudos. Tad labai svarbu susipažinti ir tinkamai taikyti nuostatas, siekiant išvengti atsakomybės ir sankcijų bei ilgai trunkančių teisminių procesų.

Naujų iššūkiu perkančiosioms organizacijoms tapo žalieji viešieji pirkimai. Kyla klausimų, kaip tinkamai parengti techninę specifikaciją įtraukiant žaliuosius reikalavimus? Perkančiosios organizacijos, atlikdamos visus  pirkimus, turi taikyti žaliųjų pirkimų reikalavimus, skaičiuojant pagal vertę nuo visų  pirkimų,  kurių  procedūros  atliekamos  vadovaujantis  viešuosius pirkimus reglamentuojančiais teisės aktais,  Mažos  vertės  pirkimų  tvarkos  aprašu (ne mažiau kaip 50 procentų – 2022 metais, ne mažiau kaip 100 procentų – kiekvienais metais nuo 2023 metų).

Aplinkos ministerija yra parengusi įsakymo Nr. D1-508 pakeitimo projektą, susijusį su žaliaisiais pirkimais. Siūloma papildyti taikytinus minimalius aplinkos apsaugos kriterijus, kai perkamas produktas neįtrauktas į produktų sąrašą, naujai reglamentuoti atitiktį žalio pirkimo reikalavimams įrodančius dokumentus bei įtvirtinti statybinių medžiagų ir produktų reglamentavimą.

Energetikos ministerija yra parengusi įsakymo Nr. 1-154 pakeitimo projektą, kuriuo siūloma pakeisti prekių, kurioms viešųjų pirkimų ir perkančiųjų subjektų atliekamų pirkimų metu taikomi energijos vartojimo efektyvumo reikalavimai, sąrašą.

Kaip teisingai paruošti techninę specifikaciją? Kaip tinkamai taikyti standartus? Kaip pasirinkti tinkamą techninių specifikacijų rengimo būdą? Kuo svarbus proporcingumo principas? Lektorė seminaro metu atsakys į šiuos ir kitus Jums rūpimus klausimus, o taip pat pasidalins praktikoje dažniausiai kylančiomis klaidomis ir patarimais, kaip jų išvengti.

Temos

  1. Reglamentavimas: kuo vadovautis?
  2. Techninių specifikacijų rengimo būdai:

     

    • Norimas rezultatas arba pirkimo objekto funkciniai reikalavimai;
    • Standartas, techninis liudijimas ar bendrosios techninės specifikacijos;
    • Tam tikrų pirkimo objekto ypatybių techninės specifikacijos;
    • Žaliųjų reikalavimų įtraukimas į techninę specifikaciją.

     

  3. Kaip įvertinti: konkretus modelis, šaltinis, konkretus procesas, prekių ženklas, patentas, tipai, konkreti kilmė ar gamyba?
  4. Proporcingumo principas: kaip gali būti pateisinami aukšti specifiniai reikalavimai?
  5. Lygiavertiškumo problema.
  6. Standartų taikymas.
  7. Reikšmingos teismų praktikoje suformuotos taisyklės.
  8. Dažniausiai pasitaikančių klaidų apibendrinimas ir prevencija.

ŽINIOMIS DALINASI

Justina Ramašauskaitė

Justina Ramašauskaitė 2011 m. baigė studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete ir įgijo teisės magistro kvalifikacinį laipsnį. Teisinį darbą Justina Ramašauskaitė dirba nuo 2011 m. sausio. Baigusi studijas Justina pradėjo dirbti teisininke, po metų tapo advokato padėjėja, nuo 2013 m. advokatų profesinės bendrijos “iLAW” vyresnioji teisininkė.

Pagrindinės vyresniosios teisininkės Justinos Ramašauskaitės praktikos sritys yra viešieji pirkimai, sutarčių teisė, įmonių teisė, draudimo teisė, skolų administravimas.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

9:30-16:00 Seminaro trukmė
9:00-9:30 Nuotolinė registracija
11:15-11:30 Pertrauka
13:15-14:15 Pietų pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden