Countline Law Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Tarptautinių sankcijų taikymas Lietuvoje: kas aktualu buhalteriams

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 3 ak. val.
      Kaina: 95€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Apie seminarą

Pastaruoju metu finansinės ir ekonominės sankcijos yra taikomos vis dažniau bei apima kaip niekad platų ir sudėtingą draudimų spektrą taip keisdamos susiklosčiusius verslo ryšius. Tarptautinių sankcijų reglamentavimas nuolat kinta, tad privalu žinoti ir suprasti naujausią informaciją, siekiant efektyviai valdyti įmonės rizikas ir išvengti nesklandumų, kurie gali sukelti rimtų finansinių ir reputacijos problemų.

Sankcijų reikalavimų įgyvendinimas praktikoje kelia nemažai klausimų – daugelio įmonių buhalteriai dažnai abejoja, kaip tinkamai laikytis tarptautinių sankcijų taikymo režimo ir kaip tai gali paveikti įmonės veiklą, ypač kai gauna daug užklausų iš partnerių komercinių bankų, kurie vykdo įmonių mokėjimus.

Siekiant aptikti sankcijų apėjimo atvejus ir užkirsti kelią tokiems bandymams, penkios pasienio valstybės – Estija, Latvija, Lietuva, Suomija ir Lenkija – parengė bendras praktines gaires ekonominės veiklos vykdytojams. Gairėse nurodoma, kaip atlikti tinkamą rizikos vertinimą, identifikuoti savo klientų ir verslo partnerių galimą pažeidžiamumą sankcijoms.

Taip pat 2023 m. liepos mėn. Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras kartu su FNTT parengė rekomendacines Europos Sąjungos ir Jungtinių Tautų tarptautinių sankcijų įgyvendinimo gaires. Šiose gairėse apžvelgiami svarbiausi jas reglamentuojantys tarptautiniai ir nacionaliniai teisės aktai, sankcijų taikymo Lietuvoje apimtis ir atvejų, kuomet verslo struktūros apima trečiąsias šalis, pavyzdžiai. Be kita ko, detaliai aptariami sankcijų tipai, pristatomos už skirtingų sankcijų tipų įgyvendinimą atsakingos priežiūros institucijos bei tarptautinių sankcijų nesilaikymo pasekmės.

Seminaro metu bus aptarti svarbiausi tarptautinės sankcijų teisinės bazės aspektai, kurie yra susiję su įmonių buhalterių ir teisininkų darbu ir reikalavimais. Lektorė analizuos konkrečius pavyzdžius ir situacijas, susijusias su tarptautinių sankcijų taikymu, bei pasidalins patarimais kaip jų išvengti.

Seminaro tikslas yra padėti įmonių buhalteriams ir teisininkams geriau suprasti tarptautinių sankcijų taikymo režimą Lietuvoje. Dalyviai turės galimybę sužinoti svarbiausią ir naujausią informaciją, gauti patarimų, kaip tinkamai laikytis tarptautinių sankcijų nuostatų, kad būtų išvengta pažeidimų ar galimos atsakomybės.

Temos

  1. Lietuvoje galiojantys teisės aktai, reglamentuojantys tarptautinių sankcijų taikymo režimą;
  2. Institucijos, kurios prižiūri tarptautinių sankcijų taikymo režimą;
  3. Pagrindinės teisės normos susijusios su tarptautinių sankcijų taikymu;
  4. Sankcijų poveikis sutartims, sandoriams;
  5. Įtartinų sandorių pranešimas FNTT;
  6. ES sankcijos Rusijai ir Baltarusijai: finansinės, ekonominės, prekybos sankcijos, jų apžvalga;
  7. Atsakomybė už tarptautinių sankcijų pažeidimus;
  8. JAV sankcijos ir jų eksteritorialumas;
  9. Tarptautinių sankcijų atitikties vidaus kontrolės procesai ir rizikų valdymas.

ŽINIOMIS DALINASI

Inga Karulaitytė

Ecovis ProventuLaw advokatų kontoros partnerė, advokatė, sertifikuota AML ekspertė. Yra sukaupusi daugiau kaip 20 metų teisinio darbo patirties, šiuo metu vadovauja ir advokatų kontoros Fintech darbo grupei, yra asociacijos „Fintech Hub“ valdybos narė. Inga aktyviai dalinasi savo teisės žiniomis ir patirtimi – yra sukaupusi daugiau nei 10 metų lektoriaus darbo patirties universitete, kaip pranešėja dalyvauja verslo konferencijose, yra dažna Ecovis ProventuLaw „Žinių pusryčių“ mokomųjų renginių pranešėja. Inga yra gavusi ACAMS: Association of Certified Anti-Money Laundering Specialists sertifikatą. Inga Karulaitytė-Kvainauskienė taip pat yra Chambers and Partners Fintech 2020, 2021 pripažinta „Fintech“ teisės srities lyderė, o IFLR1000 2019 ir 2020 metais pripažinta ypatingai vertinama teisininke bankininkystės ir finansų srityje.

 

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

PROGRAMA

10:00-12:45 Seminaro trukmė
9:00-10:00 Registracija
11:15-11:30 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.