Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimas viešajame sektoriuje: vidinės tvarkos, vidaus kontrolės priemonės ir finansinės apskaitos ypatumai

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 3 ak. val.
      Kaina: 80€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

APIE SEMINARĄ

Tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimas dažnai atkreipia visuomenės dėmesį, todėl eilę metų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998-11-17 nutarimas Nr. 1341 „Dėl tarnybinių lengvųjų automobilių biudžetinėse įstaigose“ bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009-05-27 nutarimu Nr. 543 patvirtintos Pavyzdines tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo biudžetinėse įstaigose taisyklės buvo tobulinamos siekiant užtikrinti kuo didesnę šio transporto naudojimo, jo kiekio ir įsigijimo kainos ribojimus ir kontrolę. Šiuo metu valstybėje numatomi jau kitokio pobūdžio tikslai atsisakyti centralizuoto tarnybinių lengvųjų automobilių įsigijimo, nuomos ir naudojimo srities reglamentavimo bei pakeisti Pavyzdines tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo biudžetinėse įstaigose taisykles, kai įstaigoms atsiras galimybė priimti daugiau savarankiškų sprendimų – kaip tuo galima pasinaudoti siekiant racionaliai naudoti transporto bei jo išlaikymo ir transporto paslaugų įsigijimo išlaidoms skirtas lėšas? Kitus neišvengiamus jau  įvykusius pokyčius diktuoja pati lengvųjų automobilių rinkos struktūra ir technologinės pažangos naujovių, kaip itin tikslios telemetrinės automobilio kontrolės įrangos galimybių taikymas. Vis daugiau viešojo sektoriaus institucijų, skatinami Alternatyviųjų degalų įstatymo reikalavimų  bei kitų tvarumo siekių pereina prie elektromobilių, kuriems reikalinga elektra gaunama tiek iš įstaigos tinklo, tiek mokamose ir nemokamose jų įkrovimo stotelėse. Ką apie šio energijos šaltinio naudojimo tarnybiniams elektromobiliams bei hibridiniams automobiliams apskaitą reikia žinoti įstaigos finansininkui bei įstaigos tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo taisykles rengiančiam ir jų taikymą kontroliuojančiam darbuotojui? Dar kitus vykstančius pokyčius skatina siekis kuo efektyviau panaudoti įstaigoms skiriamas lėšas ir visiškai atsisakyti ar mažinti tarnybinių lengvųjų automobilių skaičių įstaigose, jį pakeičiant asmeninių netarnybinių automobilių naudojimu, taip pat ir pavežėjimo bei taksi paslaugas teikiančių įmonių paslaugomis. Seminaro metu bus teikiami sprendimai, kaip efektyviai įstaigos viduje reglamentuoti ir sukontroliuoti šiuos procesus bei teisingai apskaityti su tuo susijusias darbuotojų patirtas išlaidas. Seminaro metu taip pat bus aptartos aktualios nuostatos ir taikytinos dokumentų formos, kurių Pavyzdines tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo biudžetinėse įstaigose taisyklės tiesiogiai nenumato, tačiau detalesnis ir suderintas jų reglamentavimas įstaigų vidaus tvarkose bei taisyklėse leidžia išvengti neigiamų pasekmių dėl neteisėto ir neracionalaus šio transporto naudojimo bei nenumatytų aplinkybių atsiradimo.

Temos

  1. Tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimas ir kontrolė;
  2. Netarnybinių lengvųjų automobilių naudojimas tarnybos reikmėms;
  3. Automobilių ridos ir degalų normatyvai ir apskaita;
  4. Tarnybinių ir netarnybinių lengvųjų automobilių naudojimas komandiruotės metu ir apskaita;
  5. Taksi, pavežėjimo paslaugų naudojimas tarnybos reikmėms.

ŽINIOMIS DALINASI

RENATA INOKAITIENĖ

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos vyriausioji patarėja finansų valdymo klausimais.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

13:00-15:30 Seminaro trukmė
12:30-13:00 Nuotolinė registracija
14:15-14:30 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.