Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Socialiai atsakingų viešųjų pirkimų vykdymas

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 110€

Laikas ir vieta

2024-04-16,  Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
110€
Socialiai atsakingų viešųjų pirkimų vykdymas (tiesioginė seminaro transliacija)
110
2024-04-16,  Vilnius
Countline mokymų auditorija

Parkavimo informacija: ? Countline mokymų patalpos yra Vilniaus m. geltonojoje automobilių stovėjimo zonoje. Parkavimo įkainiai: 0,60 Eur/val.

110€
Socialiai atsakingų viešųjų pirkimų vykdymas
110

Apie seminarą

Socialiai atsakingi viešieji pirkimai yra viena iš Europos Sąjungos vieningos pirkimų politikos skatinamų darniųjų pirkimų rūšių. Lietuva per trumpą laiką padarė įspūdingą pažangą vykdydama darniesiems pirkimams priskiriamus žaliuosius pirkimus – dar 2020 m. vasario 26 d. Europos Komisijos atlikto Lietuvos struktūrinių reformų pažangos vertinimo ataskaitoje buvo pažymėta menka šalyje vykdomų žaliųjų pirkimų dalis, kai šiandien iš esmės visi pirkimai, kuriems netaikomos Viešųjų pirkimų įstatyme numatytos išimtys, yra žalieji.

Ar pavyks pakartoti tokią pažangą vykdant socialiai atsakingus pirkimus ir kuo tokių pirkimų vykdymas gali būti naudingas kiekvienai perkančiajai organizacijai? Ar rinkoje jau yra pakankama socialiai atsakingo verslo siūlomų prekių, paslaugų bei darbų pasiūla ir Centriniame viešųjų pirkimų portale gali būti reikalingas analogiškas žaliesiems pirkimams skelbiamų pirkimų filtras „Rodyti tik socialiai atsakingus pirkimus“?

Socialiai atsakingų viešųjų pirkimų vykdymas iš perkančiųjų organizacijų gali pareikalauti įdėti gerokai daugiau pastangų tiek rengiant pirkimo dokumentus, siekiant jų nuostatų tikslumo ir aiškumo, tiek vertinant tiekėjų pasiūlymų jiems atitiktį, tiek ir prižiūrint sutarties vykdymą, kad laimėjęs tiekėjas laikytųsi savo pasiūlyme nurodytų socialiai atsakingų rodiklių. Seminaro metu, kartu su Viešųjų pirkimų įstatymo ir Viešųjų pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo aktualiomis nuostatomis bei atsižvelgiant į susijusius teisminės praktikos sprendimus, bus detaliai paaiškinti kylantys praktiniai klausimai taikant Viešųjų pirkimų tarnybos kartu su kitomis institucijomis 2023 m. spalio 18 d. parengtas Socialiai atsakingų pirkimų gaires. Taip pat bus pateikti galimi sprendimai ir pavyzdžiai, kaip tiksliai turi būti suformuluotos viešųjų pirkimų dokumentų, įskaitant sutarčių projektus, nuostatos dėl socialiai atsakingų pirkimų kriterijų ir rodiklių, kad pastangos skatinti socialiai atsakingo verslo vystymąsi ne tik nevirstų neigiamomis viešuosius pirkimus kontroliuojančių institucijų išvadomis bei teisminiais procesais, tačiau atneštų naudą perkančiųjų organizacijų dalykinės reputacijos vertės ir prestižo visuomenėje padidinimui.

Temos

 1. Kada viešasis pirkimas yra socialiai atsakingas?
 2. Socialinių kriterijų taikymas: kaip pirkimą padaryti socialiai atsakingu.
 3. Socialiniai kriterijai:
  • techninėje specifikacijoje;
  • sutarties vykdymo sąlygos;
  • ekonominio naudingumo vertinimo kriterijus.
 4. Rezervuota teisė dalyvauti pirkime.
 5. Socialiniai aspektai, jų įtraukimas.

ŽINIOMIS DALINASI

Justina Ramašauskaitė

Teisinį darbą Justina Ramašauskaitė dirba nuo 2011 m. sausio. Baigusi studijas Justina pradėjo dirbti teisininke, po metų tapo advokato padėjėja, nuo 2013 m. advokatų profesinės bendrijos “iLAW” vyresnioji teisininkė. Lektorė yra sukaupusi didesnę nei 10 metų patirtį viešųjų pirkimų, o taip pat ir kitose srityse, tokiose, kaip sutarčių teisė, draudimo teisė ir teisminiai ginčai, skolų valdymas.

Justina turi patirties šiose srityse:

 • paslaugų, prekių ir darbų pirkimo dokumentų rengimas, įskaitant supaprastintų ir tarptautinių pirkimų sutartis;
 • įmonių, įskaitant užsienio tiekėjus, pasiūlymų viešuosiuose pirkimuose rengimas, tiekėjų konsultavimas ir atstovavimas jiems viešųjų pirkimų procedūrose;
 • atstovavimas tiekėjams ir perkančiosioms organizacijoms ikiteisminiuose ginčuose;
 • atstovavimas tiekėjams ir perkančiosioms organizacijoms teisminiuose ginčuose;
 • klausimų, susijusių su viešųjų pirkimų sutarčių vykdymu, keitimu ar nutraukimu, sprendimas.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

9:00-12:15 Seminaro trukmė
8:30-9:00 Nuotolinė registracija
10:30-10:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

2024-04-16,  Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
110€
Socialiai atsakingų viešųjų pirkimų vykdymas (tiesioginė seminaro transliacija)
110
2024-04-16,  Vilnius
Countline mokymų auditorija

Parkavimo informacija: ? Countline mokymų patalpos yra Vilniaus m. geltonojoje automobilių stovėjimo zonoje. Parkavimo įkainiai: 0,60 Eur/val.

110€
Socialiai atsakingų viešųjų pirkimų vykdymas
110

Tęsti mokymų paiešką: