Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

PVM atskaita mišrios veiklos atveju

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 4 ak. val.
     

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

APIE SEMINARĄ

Gal šiuo metu pradėjote vykdyti alternatyvias veiklas? Viena iš Jūsų vykdomų veiklų yra / gali būti / bus PVM neapmokestinama? Šis seminaras padės nustatyti, ar Jūsų vykdoma veikla yra mišri PVM požiūriu, atsižvelgiant į naujausius Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimus. Seminare bus detaliai aptarta PVM atskaitos procentas, pajamų ir kiti paskirstymo kriterijai, vykdomų veiklų proporcijos, sudedamosios dalys, jų struktūros analizė ir kiti svarbūs mišrios veiklos aspektai.

2020 metais įstatymų leidėjo atlikti pakeitimai, VMI aktualūs išaiškinimai PVM skaičiavimo nepalengvino – PVM mišrios veiklos vykdymas yra vienas sudėtingiausių PVM aspektų. Seminare bus aiškinama, kaip teisingai užpildyti metinę pridėtinės vertės mokesčio deklaraciją FR0516 ir jos priedus A ir B.

Geriausia visus pakeitimus suprasti per praktinius pavyzdžius, kuriuos, atsižvelgdamas į naujausią Lietuvos teismų ir Europos Sąjungos Teisingumo Teismo praktiką, pateiks patyręs lektorius Artūras Kapitanovas.

Seminaro metu sužinosite:

  • Kokią veiklą vykdant PVM mokėtojui atsiranda prievolė skaičiuoti PVM mišriai veiklai?
  • Kokioms paslaugoms galima pasirinkti PVM skaičiuoti ar neskaičiuoti ir kokie yra specifiniai PVM sandoriai?
  • Kokią įtaką mišraus PVM skaičiavimui turi gautos subsidijos ir dotacijos?
  • Kaip teisingai paskirstyti pirkimo PVM mišrios veiklos atveju?
  • Kaip teisingai apskaičiuoti metinį pirkimo atskaitos PVM procentą?
  • Kokios bus susigrąžinimo ir tikslinimo galimybės apskaičiuoto pirkimo PVM, naudojant atskaitomos PVM dalies procentą iki ir nuo 2020 m.?
  • Kuriais atvejais kyla prievolė teikti metinę PVM deklaraciją?

TEMOS

  1. Veiklos mišrumas ir jo pasekmės – kada laikoma, kad asmuo vykdo mišrią veiklą PVM tikslais?
  2. Pirkimo ar importo PVM proporcingas paskirstymas;
  3. PVM atskaitos proporcijos skaičiavimas;
  4. Atsitiktinės apmokestinamojo asmens veiklos pajamos ir jų įtaka apskaičiuojant PVM atskaitos procentą;
  5. Kitos PVM atskaitos procento apskaičiavimo kriterijų taikymo galimybės;
  6. PVM atskaitos tikslinimo aspektai;
  7. Teismų praktika dėl PVM taikymo mišrios veiklos atveju.

ŽINIOMIS DALINASI

Artūras Kapitanovas

Auditorius, mokesčių konsultantas dirbęs Finansų ministerijoje, vėliau – Audito skyriaus viršininku Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Finansų ministerijos. Šiuo metu lektorius dirba kaip nepriklausomas auditorius ir mokesčių konsultantas. Įmones mokesčių ir apskaitos klausimais audituoja, konsultuoja ir joms atstovauja valstybės institucijose jau daugiau nei 20 metų. Artūro Kapitanovo seminaruose per metus apsilanko daugiau nei 10 000 dalyvių. Kasmet lektorius veda daugiau nei 70 seminarų, kurių net 87 proc. buvo įvertinti 10 balų iš 10.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.