Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Mažosios bendrijos 2023 m.: valdymas, apmokestinimas ir apskaita

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 130€ (+ PVM)
 • Specialus pasiūlymas!

Laikas ir vieta

2023-04-04, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
130€
Mažosios bendrijos 2023 m.: valdymas, apmokestinimas ir apskaita (tiesioginė seminaro transliacija)
130 (+ PVM)
2023-04-04, Vilnius
Countline mokymų klasė
130€
Mažosios bendrijos 2023 m.: valdymas, apmokestinimas ir apskaita
Su pietumis. Rinkitės patogų mokymosi būdą – jei nebegalėsite atvykti į vietą, visada galėsime perkelti Jūsų mokymąsi į nuotolinį formatą.
130 (+ PVM)

Investicijos į žinias atsiperka! Dalyvaukite mokymuose su kolegomis ir gaukite nuolaidą:

 • Dalyvaujant 2 dalyviams taikoma 5 % nuolaida
 • Dalyvaujant 3 dalyviams taikoma 10 % nuolaida
 • Dalyvaujant 4 dalyviams taikoma 15 % nuolaida
 • Dalyvaujant 5 dalyviams taikoma 20 % nuolaida

Domina mokymai didesnei dalyvių grupei? Susisiekite ilma.macaitiene@countline.lt arba telefonu 85 2053292

Apie seminarą

MB yra viena iš populiariausių juridinio asmens statuso formų, suteikianti gerokai daugiau privalumų ir lankstumo, lyginant su kitomis formomis. Kokiais šios juridinio asmens statuso formos privalumais galima naudotis ir kaip tai tinkamai daryti? Į kokius naujausius pakeitimus privalu atsižvelgti?

2023-01-01 įsigaliojo PVMĮ pakeitimai, kuriais patikslintas bendras susijusių asmenų gauto ar gautino atlygio skaičiavimas, nustatant, ar buvo viršyta privaloma registravimosi PVM mokėtoju riba.

2023-01-21 įsigaliojo įsakymo Nr. V-35 nauja redakcija, kurioje įtvirtinti pakeitimai, išimtinai aktualūs MB:

 • kai asmuo yra kelių MB narys ir iš jų išsiima lėšas asmeniniams poreikiams, kiekviena MB turi teikti SAV pranešimus;
 • kai MB laikinai nevykdo veiklos ir apie tai yra informavusi VMI, o MB narys išsiima sukauptas lėšas asmeniniams poreikiams, taip pat turi būti teikiamas SAV pranešimas;

Jau kurį laiką galioja pasikeitęs Finansinės apskaitos įstatymas ir kartu su šiuo įstatymu keistas Mažųjų bendrijų įstatymas. Ar tinkamai taikote pasikeitusias nuostatas?

Atkreiptinas dėmesys, kad VMI yra parengusi mokesčių mokėtojų stebėsenos planus, kuriuose numatyti pagrindiniai VMI prioritetai 2023 m. Išsamiau dr. M. Endrijaičio 2022-12-20 pranešimo (video) įraše.

 • PVM atotrūkio mažinimas ir įvairių pažeidimų PVM srityje, tokių kaip nepagrįsta PVM atskaita, nepagrįstas lengvatinių ir nulinio PVM tarifo taikymas;
 • pajamų natūra identifikavimas;
 • mokestinių nuostolių perkėlimas;

Seminaras skirtas ne tik apskaitą tvarkantiems asmenims, bet kartu ir MB nariams, o gal net labiausiai jiems būtinas, kad aiškiai suprasdami galėtų tinkamai planuoti mokestinę naštą. Seminaro metu suprasite, kokiomis lengvatomis, lyginant su UAB, galima naudotis bei kaip pačiam MB nariui tinkamai tvarkyti apskaitą.

Temos

1 dalis. Auditorė Jurgita Navikienė (10:00-14:30 val.)

 1. Mažųjų bendrijų įstatymo apribojimai. Kaip jie daro įtaką ūkinėms operacijoms?
 2. MB privalumai – neribotas MB narių darbo laikas, patogesnis uždirbto pelno išsiėmimas, galimybė spręsti, kiek mokėti kai kurių mokesčių, paprastesnė finansinių ataskaitų rengimo tvarka.
 3. Kokių rūšių pajamas gali gauti MB narys ir MB vadovas? Skirtumai dėl apmokestinimo.
 4. Finansinė apskaita mažosiose bendrijose. Ypatumai dėl finansinių ataskaitų rinkimo pateikimo Juridinių asmenų registrui. Kokios sankcijos gresia, neįvykdžius šios pareigos?
 5. Turto, įsipareigojimų apskaitos problemos, pajamų pripažinimo ir sąnaudų registravimo alternatyvos. Kaip pasirinkti naudingiausią apskaitos būdą?
 6. Finansinės apskaitos įstatymo pakeitimai. Kaip skaitmenizacija paveiks Jūsų MB veiklą ir apskaitą?
 7. Mokesčių apskaičiavimo ypatumai mažosiose bendrijose.
 8. Mokesčių lengvatos.
 9. Mokesčių deklaracijų pildymas ir atspindėjimas finansinėje apskaitoje.
 10. Finansinės atskaitomybės procesas – pagrindiniai principai ir finansinių ataskaitų teikimas Juridinių asmenų registrui.
 11. Finansinių ataskaitų rinkinio sudarymo kūrybiniai aspektai.

2 dalis. Advokatas Dr. Paulius Miliauskas (14:30-15:15 val.)

 1. Mažųjų bendrijų steigimo dokumentų ypatumai.
 2. Narių susirinkimo, atstovo ir vadovo teisinis statusas: teisės ir pareigos.
 3. Narių priėmimas ir pasitraukimas.
 4. Nario teisių ir pareigų perleidimas.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje bei didžiuosiuose šalies žiniasklaidos portaluose. Jurgita Navikienė nuolat ir pati kelia kvalifikaciją. Pastaraisiais metais dalyvavo mokymuose Austrijoje Antikorupcijos akademijoje ir Baltijos šalyse gilinosi į valdybų gerąją praktiką.

J. Navikienė prisideda prie verslumo Lietuvoje skatinimo – aktyviai dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose, yra Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė ir padeda jauniems verslininkams suteikdama jėgų judėti pirmyn. Kaip Jurgita teigia, „mentoriaus vaidmuo pradedančiojo verslininko kelyje yra daugialypis – tai ne vien dalijimasis profesine patirtimi, dalykinėmis žiniomis, bet ir mokinio asmeninių savybių vertinimas bei pasiūlymas jam lygiagrečiai tobulinti tam tikras mažiau išreikštas asmenines kompetencijas“.

Dr. Paulius Miliauskas

Dr. Paulius Miliauskas yra Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentas, teisės mokslininkas, praktikuojantis advokatas, advokatų profesinės bendrijos „Miliauskas, Zemlytė ir Lauraitytė“ steigėjas ir partneris. Pagrindinės specializacijos sritys: akcininkų ginčai, akcininkų sutartys, įmonių teisė, bendrovių valdymas ir sutarčių teisė.

Advokatas P. Miliauskas yra įgijęs du teisės mokslo daktaro laipsnius pagal jungtinę programą: Vilniaus universiteto Lietuvoje ir Gento universiteto Belgijoje. Docentas yra parašęs eilę straipsnių nacionaliniuose ir tarptautiniuose mokslo leidiniuose, taip pat aktyviai pristato savo mokslinius darbus tarptautinėse teisės konferencijose, yra vieno iš Europos privatinės teisės mokslinių žurnalų redakcinės komisijos narys.

Dr. Paulius Miliauskas Vilniaus universiteto Teisės fakultete dėsto įmonių teisės, akcininkų teisių gynimo, civilinės teisės ir sutarčių teisės kursus, taip pat nuolat veda įvairius mokymus teisėjams, notarams, advokatams ir kitiems teisinės bendruomenės nariams.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

10:00-15:15 Seminaro trukmė
09:30-10:00 Registracija
12:00-12:45 Pietų pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

2023-04-04, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
130€
Mažosios bendrijos 2023 m.: valdymas, apmokestinimas ir apskaita (tiesioginė seminaro transliacija)
130 (+ PVM)
2023-04-04, Vilnius
Countline mokymų klasė
130€
Mažosios bendrijos 2023 m.: valdymas, apmokestinimas ir apskaita
Su pietumis. Rinkitės patogų mokymosi būdą – jei nebegalėsite atvykti į vietą, visada galėsime perkelti Jūsų mokymąsi į nuotolinį formatą.
130 (+ PVM)

Informacija dalyviams, dalyvaujantiems auditoriniuose seminaruose

 

 • Jeigu mokymų dieną Jums pasireikš karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), ūmūs viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) prašome nevykti į mokymų vietą ir juose dalyvauti nuotoliniu būdu.

 • Užtikrinsime, kad aptarnaujantis personalas būtų sveikas ir visada pasiruošęs Jums padėti.

  Tęsti mokymų paiešką: