VMI pateikė atnaujintą PMĮ 2 straipsnio 22 dalies komentaro projektą, kuriuo siekiama patikslinti ir išplėsti nuolatinės buveinės apibrėžimą bei jos nustatymo kriterijus, siekiant užtikrinti efektyvesnį ir teisingesnį Lietuvos vieneto veiklos užsienio valstybėje ir užsienio įmonių veiklos Lietuvoje apmokestinimą.
Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, jog 2024 m. už tarptautinių sankcijų pažeidimus, muitinė eksportuojančiai įmonei paskyrė beveik 14 mln. Eur baudą, dėl kurios vis dar vyksta teisminiai ginčai. Seminare aptarsime ir sankcijų laikymosi klausimus, susijusius su veikla užsienyje.
2024-11-05 Europos Taryba patvirtino ViDA direktyvos gaires, kurios perkels ES pridėtinės vertės mokesčio (PVM) taisykles į skaitmeninį amžių. Planuojama iš esmės reformuoti PVM administravimą ES jau nuo 2025 metų. Pakeitimai apima 3 esmines sritis: skaitmenines ataskaitas, skaitmeninių platformų reguliavimą ir vieno langelio sistemą. Ši reforma palies daugelį verslų, todėl jau pats laikas domėtis ateinančiais pokyčiais ir planuoti prisitaikymą prie jų, ypač vykdant veiklą užsienyje.
Šiuo metu Lietuva yra pasirašiusi net 58 dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis, bei 2024 m. ratifikavo naują sutartį su Andoros Kunigaikštyste, kurių tikslas yra reguliuoti mokestinius ir su jais susijusius santykius (vykdant veiklą atitinkamoje šalyje) tarp susitariančių šalių.
Atkreipiame dėmesį, jog Lietuvai nedraugiškos šalys 2024 m. pateko į tikslinių teritorijų sąrašą, todėl svarbu atsižvelgti taikant PMĮ ir GPMĮ lengvatas, apskaičiuojant ir apmokestinant pozityviąsias pajamas, pripažįstant pajamas ir sąnaudas, bei naikinant dvigubą apmokestinimą.
2024 m. nutrauktos šios tarptautinės sutartys:
Aptarsime, kaip šių sutarčių panaikinimas paveiks tiek fizinius, tiek juridinius asmenis.
Vykdant veiklą per nuolatinę buveinę, iškyla daug mokestinių klausimų, tokių kaip PVM atskaitos niuansai, dividendų apmokestinimo ypatumai, nuostolių perkėlimo galimybės ir rezidento dvigubo apmokestinimo išvengimas. Taip pat ne mažiau aktualus ir kainodaros dokumentavimas.
Nors VMI ir pateikia komentarus ar išaiškinimus, tačiau praktikoje vis dar kyla nemažai klausimų:
Sužinokite atsakymus į šiuos ir kitus Jums rūpimus klausimus seminaro metu.
Artūras Kapitanovas – auditorius, mokesčių ekspertas, kurio nuomone pasikliauna tiek mokesčius administruojantys pareigūnai, tiek teisėkūros specialistai. Verslo bendruomenė ypač vertina jo gilias įžvalgas, reakcijos greitį ir atvirumą.
Profesinė patirtis:
Profesinė veikla:
Konsultacinė veikla:
Su nepaprastu įžvalgumo, profesionalumo ir patirties deriniu, šis auditorius neabejotinai yra vienas ryškiausių savo srities žinovų, kuris ne tik supranta mokesčių subtilybes, bet ir sugeba jas perteikti kitiems, keičiant suvokimą apie mokesčius.
4 ak. val. | Seminaro trukmė |
Pažymėjimas Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą. |
Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.