Countline Law Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Kriptovaliutos ir elektroniniai pinigai: apskaita, apmokestinimas ir teisinis reguliavimas

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 4 ak. val.
      Kaina: 110€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Apie seminarą

Virtualiųjų valiutų sąvoka pirmą kartą teisiškai reglamentuota tik 2019 m. Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatyme. Kriptovaliutų vertę nusako paklausos – pasiūlos principas, todėl kriptovaliutų kaina yra ypač nepastovi ir linkusi greitai augti ar kristi. Apskaitą tvarkantys asmenys ir auditoriai yra pirmieji pagalbininkai verslui, kurie susiduria su virtualių valiutų bei elektroninių pinigų apskaita ir apmokestinimu. Kaip apskaityti kriptovaliutas ir elektroninius pinigus? Kaip visa tai atvaizduoti finansinėse ataskaitose? Kaip apskaityti kriptovaliutų svyravimus?

Lietuvoje šiuo metu pastebimas itin spartus kriptovaliutų veikla užsiimančių ir besisteigiančių naujų įmonių skaičiaus augimas. Nuolat augant ir plečiantis virtualiųjų valiutų rinkai, atsirandant naujiems produktams, siekiant valdyti rizikas, 2022-11-01 įsigalioja Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pakeitimai, kuriais griežtinami reikalavimai, taikomi virtualiųjų valiutų veiklai:

  • Įstatinis kapitalas ne mažesnis kaip 125 000 eurų;
  • Reputacijos reikalavimai valdymo ar priežiūros organų narių;
  • Draudimas vadovaujantiems darbuotojams tuo pačiu metu atstovauti daugiau nei vienai kriptoįmonei;
  • Dalis kriptoįmonių veiklos turės būti vykdoma Lietuvos Respublikoje;
  • Prievolė nustatyti kliento tapatybę;
  • Ir kiti svarbūs pakeitimai.

Gana griežti reikalavimai turėtų prisidėti prie kokybiškesnio ir skaidresnio virtualiųjų valiutų veiklos vystymosi Lietuvos rinkoje. Nors dar nėra aišku, kaip įstatymo pakeitimai bus įgyvendinami praktikoje ir kaip bus užtikrinamas reikalavimų laikymasis, tačiau tikėtina, kad atsakingos institucijos, tokios kaip: FNTT, Lietuvos bankas ir pan., skirs daug dėmesio ir vertins atitiktį teisės aktų reikalavimams. Todėl, minėtiems pakeitimams, pravartu ruoštis iš anksto.

Temos

1 dalis. Auditorė Dalia Vinauskienė (09:00-10:30 val.)

  1. Kripto – kas tai? Reiškinio įvairovė.
  2. Kriptovaliuta ir elektroniniai pinigai.
  3. Kuo apskaitoje gali tapti kriptovaliuta?
  4. Kriptovaliutų apskaita ir pateikimas finansinėse ataskaitose.

2 dalis. Lektorė Jurgita Narkevičiūtė (10:45-12:15 val.)

  1. Kriptovaliutų ir elektroninių pinigų apmokestinimo ypatumai.
  2. Mokestinių ginčų praktinės situacijos susijusios su kriptovaliutomis ir elektroniniais pinigais.
  3. Mokesčių mokėtojų gynybos priemonės mokestinių ginčų metu.

ŽINIOMIS DALINASI

Dalia Vinauskienė

Atestuota ir praktikuojanti auditorė nuo 1996 m., Lietuvos Auditorių Rūmų (LAR) narė, ilgą laiką dalyvavo LAR Etikos komiteto veikloje, rengė auditorių kvalifikacinių egzaminų užduotis. Per daugiau nei 20 metų profesinę praktiką ji sukaupė patirtį audituojant ir konsultuojant įvairių veiklos sričių bei juridinių formų ūkio subjektus. Beveik dešimtmetį ji buvo finansų apskaitos, įmonės finansų ir analizės dalykų lektorė Mykolo Romerio universitete. Dalia taip pat yra vadovėlio “Finansų kontrolė ir auditas: teorija ir praktika” bendraautorė, skaito paskaitas profesinėse konferencijose, kvalifikacijos kėlimo kursuose, yra parašiusi daugiau nei  dešimtį straipsnių profesinėje spaudoje apskaitos, profesinės etikos, apskaitos paslaugų kokybės kontrolės temomis.

Jurgita Narkevičiūtė

Jurgita Narkevičiūtė – komisijos narė turinti daugiau kaip 15 metų darbo patirtį mokesčių administravimo srityje, iš kurių 11 metų dirbo Valstybinėje mokesčių inspekcijoje. Narė yra sukaupusi patirtį įvairiose teisės srityse – administracinėje, baudžiamojoje ir civilinėje.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

9:00-12:15 Seminaro trukmė
08:30-9:00 Registracija
10:30-10:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.