Seminaro metu kalbėsime apie kriptoturto klasifikavimą pagal naująjį Europos Sąjungos Markets in Crypto-Assets (MiCA) reglamentą. Seminaro metu bus aptariami skirtingi kriptoturto tipai ir jų klasifikavimo ypatumai pagal MiCA. Taip pat bus pristatytos Europos vertybinių popierių ir rinkų institucijos (ESMA) gairės dėl ataskaitų teikimo reikalavimų įvairiems kriptoturto rinkos dalyviams, įskaitant skirtingų tipų kriptoturto emitentus ir kriptoturto paslaugų teikėjus. Seminaras suteiks buhalteriams esminį supratimą apie tai, kaip teisingai identifikuoti ir klasifikuoti kriptoturtą pagal MiCA, bei supažindins su ataskaitų teikimo gairėmis skirtingiems kriptoturto paslaugų teikėjams ir emitentams
Apskaitą tvarkantys asmenys ir auditoriai yra pirmieji pagalbininkai verslui, kurie susiduria su kriptoturto bei elektroninių pinigų apskaita ir apmokestinimu. Seminare atsakysime į dažniausiai kylančius klausimus:
1 dalis. Teisininkas – Tautvydas Petrošius (09:00-09:45 val.)
2 dalis. Auditorė- Jurgita Navikienė (09:45-12:15 val.)
Tautvydas Petrošius – vyresnysis teisininkas ir kripto teisinės praktikos vadovas advokatų kontoroje ECOVIS ProventusLaw. Specializuojasi kripto paslaugų rinkos konsultacijose. Domisi kriptoturto rinkos techniniais standartais nuo 2017 m. ir stebėjo teisinio reglamentavimo vystymosi raidą šioje industrijoje.
Profesinės kryptys: finansų įstaigų licencijavimas ir atitiktis. Kriptoturto industrijos reguliavimas, įskaitant kriptoturto paslaugų teikėjų (CASP) licencijavimą, kriptoturto emitentų konsultavimą (coins, tokens, NFT) bei stabilizuotųjų kriptoturtų emitentų licencijavimą (stablecoins).
Pasiekimai: sertifikuotas išmaniųjų kontraktų ir kriptoturto auditorius, sertifikuotas paskirstytų registrų ir NFT ekspertas, decentralizuotų finansų saugumo pagrindų kursai, stabilizuoto kriptoturto kursai.
Renginiai:
Auditorė, mokesčių ekspertė, mentorė:
Profesinė veikla:
Verslumo skatinimas:
Švietimas ir konsultavimas:
Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.
Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.
Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.
09:00-12:15 | Seminaro trukmė | |
8:30-09:00 | Registracija | |
10:30-10:45 | Pertrauka |
Pažymėjimas Kiekvienas mokymų dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą. | |
Mokymų medžiaga Kiekvienas seminaro dalyvis gauna mokymų medžiagą. | |
Konsultacija Kiekvienas mokymų dalyvis turi galimybę užduoti klausimus lektoriui mokymų metu ar pateikiant juos iš anksto. | |
Mokymų įrašas Daugelis mokymų yra tiesiogiai transliuojami, todėl papildomai informavus, pasidalinsime mokymų vaizdo įrašu. |
Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.