Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Korupcijos prevencijos sistema nuo 2022 m.: pagrindinės priemonės ir jų taikymas

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 5 ak. val.
    Kaina: 110€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Kaip atpažinti korupciją? Kaip kurti antikorupcinę aplinką įstaigoje, organizacijoje?  Koks skirtumas tarp kyšio ir dovanos? Kaip elgtis susidūrus su korupcija?

Nemažai atsakymų į šiuos klausimus pateikiama nauja redakcija dėstomo 2022-01-01 įsigaliosiančiame Korupcijos prevencijos įstatyme su kuriuo galite susipažinti čia. Įstatymo esminiai pakeitimai yra:

 • Viešojo sektoriaus subjektams numatoma atsakomybė rūpintis korupcijos prevencija.
 • Numatomos normos, kuriomis reguliuojamos už atsparumą korupcijai atsakingų subjektų teisės, pareigos ir veiklos garantijos.
 • Matuojamas viešojo sektoriaus įstaigų atsparumo korupcijai lygis.
 • Privatus sektorius įsitraukiamas į korupcijai atsparios aplinkos kūrimą.
 • Privatus sektorius tampa įstatymo reguliavimo subjektu.

2022-01-01 įsigalioja įsakymas “Dėl korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo ir jo atlikimo tvarkos rekomendacijų”, skirtas padėti viešojo sektoriaus subjektams atlikti korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymą konkrečioje savo veiklos srityje.

2022-01-01 įsigalioja naujos redakcijos teisės aktų projektų antikorupcinio vertinimo taisyklės, kurios nustato viešojo administravimo subjekto atliekamo norminių teisės aktų projektų antikorupcinio vertinimo tvarką.

Taip pat 2022-01-01 įsigalioja   įsakymas “Dėl korupcijos rizikos analizės atlikimo tvarkos”, kuriame reglamentuojama korupcijos rizikos analizės atlikimo ir korupcijos rizikos analizės išvadoje pateiktų rekomendacinio pobūdžio pasiūlymų įgyvendinimo stebėsenos atlikimo tvarka.

Sužinokite apie reglamentavimo naujoves bei gaukite atsakymus į paminėtus ir aktualius susijusius klausimus šiuose mokymuose.

Temos

 1. Korupcijos prevencijos poreikis ir naujausios korupcijos paplitimo tendencijos.
 2. Antikorupcinės aplinkos kūrimas įstaigoje ir korupcijos prevencijos sistema;
 3. Pokyčiai naujajame Korupcijos prevencijos įstatyme nuo 2022-01-01;
 4. Atskirų korupcijos prevencijos priemonių aptarimas:
  • Korupcijos prevencijos darbotvarkės ir planai;
  • Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymas;
  • Atsparumo korupcijai lygio nustatymas;
  • Teisės aktų antikorupcinis vertinimas.

ŽINIOMIS DALINASI

Eglė Kavoliūnaitė-Ragauskienė

Dr. Eglė Kavoliūnaitė-Ragauskienė, Lietuvos teisės instituto mokslininkė, turinti darbo patirties Mykolo Romerio universitete, Vytauto Didžiojo universitete, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijoje, Vilniaus politikos analizės institute, Transparency International Lietuvos skyriuje. Daugiau nei 30 mokslinių publikacijų autorė, Lietuvos teisės instituto Ilgalaikės institucinės MTEP programos „Naujas požiūris į korupciją: iššūkiai ir galimybės peržengiant viešojo sektoriaus ribas“ vykdytoja. Lektorė dalyvavo nacionalinėse ir tarptautinėse darbo grupėse rengiant teisės aktų projektus, yra JT Kovos su korupcija konvencijos peržiūros grupės nacionalinė narė, dalyvavo kaip nacionalinė ekspertė Pasaulio banko, Global Integrity, Europos Tarybos ir kitų tarptautinių organizacijų atliekamuose tyrimuose. Ji turi didesnę nei 300 ak. valandų nacionalinių ir tarptautinių ekspertinių mokymų vedimo valstybės tarnautojams, pareigūnams, advokatams, teisėjams patirtį.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

10:00-14:30 Trukmė
09:00-09:30 Nuotolinė registracija
12:00-12:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden