2024 m. „Transparency International“ (TI) Korupcijos suvokimo indekso (KSI) tyrime Lietuvai skirti 63 balai iš 100 galimų ir 32 vieta 180 šalių sąraše. Lietuva užima 12 vietą tarp Europos Sąjungos (ES) valstybių. Atkreptinas dėmesys, jog Nacionalinėje darbotvarkėje korupcijos prevencijos klausimais 2022–2033 metais yra nurodomas siekis 2033 m. Lietuvai KSI vertinime turėti 74 balus. Toks tikslas reikalauja nuoseklaus institucijų pasiruošimo.
Kaip atpažinti korupciją? Kaip kurti antikorupcinę aplinką įstaigoje, organizacijoje? Kaip elgtis susidūrus su korupcija? Kokios korupcijos prevencijos praktikos demonstruoja didžiausią efektyvumą?
Šie aktualūs klausimai nagrinėjami remiantis Korupcijos prevencijos įstatymu ir susijusiais teisės aktais. Seminaro metu aptariami svarbiausi įstatymo aspektai:
Seminaro metu taip pat nagrinėjami svarbūs teisės aktai: korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo rekomendacijos, teisės aktų projektų antikorupcinio vertinimo taisyklės bei korupcijos rizikos analizės atlikimo tvarka. Dalyviai sužinos, kaip praktiškai taikyti šiuos dokumentus savo darbe.
Korupcijos prevencijos teisinė aplinka reguliariai stiprinama. Remiantis tarptautinėmis rekomendacijomis, priimti STT direktoriaus 2025 m. sausio 8 d. įsakymo „Dėl atlyginimo asmenims, suteikusiems Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai vertingą informaciją apie korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas” pakeitimai:
2024 metais pagal gautus pranešimus STT pradėjo 72 ikiteismininius tyrimus dėl galimos korupcijos. Už vertingą informaciją 23 asmenims buvo išmokėta daugiau nei 22 tūkst. eurų paskatinamųjų išmokų. Daugiausia pranešimų gauta dėl galimos korupcijos valstybės valdymo, regioninės politikos, viešojo administravimo, teisingumo, aplinkos, sveikatos ir socialinės apsaugos srityse.
Seminaras skirtas valstybės ir savivaldybės įstaigų, viešojo sektoriaus organizacijų bei verslo įmonių vadovams, personalo specialistams, už korupcijos prevenciją atsakingiems darbuotojams, siekiantiems diegti geriausias korupcijos prevencijos praktikas ir įgyvendinimo būdus, užtikrinti naudojamų korupcijos prevencijos priemonių atitiktį teisės aktams ir tarptautiniams standartams.
Antikorupcinės politikos dokumentai:
Dr. Eglė Kavoliūnaitė-Ragauskienė, Lietuvos socialinių mokslų centro teisės instituto mokslo darbuotoja, turinti darbo patirties Mykolo Romerio universitete, Vytauto Didžiojo universitete, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijoje, Vilniaus politikos analizės institute, Transparency International Lietuvos skyriuje. Daugiau nei 30 mokslinių publikacijų autorė, Lietuvos teisės instituto Ilgalaikės institucinės MTEP programos „Naujas požiūris į korupciją: iššūkiai ir galimybės peržengiant viešojo sektoriaus ribas“ vykdytoja. Lektorė dalyvavo nacionalinėse ir tarptautinėse darbo grupėse rengiant teisės aktų projektus, yra JT Kovos su korupcija konvencijos peržiūros grupės nacionalinė narė, dalyvavo kaip nacionalinė ekspertė Pasaulio banko, Global Integrity, Europos Tarybos ir kitų tarptautinių organizacijų atliekamuose tyrimuose. Ji turi didesnę nei 300 ak. valandų nacionalinių ir tarptautinių ekspertinių mokymų vedimo valstybės tarnautojams, pareigūnams, advokatams, teisėjams patirtį.
Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.
Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.
Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.
10:00-14:45 | Trukmė | |
09:30-10:00 | Nuotolinė registracija | |
12:00-13:00 | Pertrauka |
Pažymėjimas Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą. |