Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nemokami mokymai.
Vaizdo įrašas.

Mokamų dividendų ir holdingų apmokestinimas. Atvejai ir aplinkybės, kada dividendai, mokami tarp įmonių, apmokestinami nepaisant lengvatos ir kaip įvertinti apmokestinimo rizikas (nemokamas seminaras)

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Susisiekti
  • 4 ak. val.
     

Apie seminarą

Metams pasibaigus įmonės vertina savo finansinį rezultatą ir išsimoka dividendus. Kokios apmokestinimo rizikos kyla mokant dividendus kitai įmonei? Kokie atvejai gali būti apmokestinti, o kurie atvejai nebus? Ką konkrečiai praktikoje reiškia dividendų apmokestinimą lemianti PMĮ nuostata „pagrindinis tikslas arba vienas iš pagrindinių tikslų – gauti mokestinės naudos”? Kokios konkrečios aplinkybės gali lemti apmokestinimą, o kokios aplinkybės paneigtų įmonės dividendų apmokestinimą? Visi šie aktualūs klausimai kyla įmonėms, jų buhalteriams, finansininkams, mokesčių teisininkams. Deja, platesnių komentarų ar paaiškinimų vis dar trūksta, todėl seminaro metu bus atskleisti išsamūs atsakymai į visus šiuos klausimus.

Temos

  1. Ką svarbiausia žinoti apie dividendų apmokestinimą GPM.
  2. Ką svarbiausia žinoti apie dividendų apmokestinimą pelno mokesčiu.
  3. Holdingai: jų įvertinimas ir galimas apmokestinimas jiems mokant dividendus.
  4. Mokesčių vengimo situacijos išmokant dividendus.
  5. Kokie dividendų mokėjimo atvejai apmokestinami ir kokios aplinkybės tai lemia.
  6. Kokie dividendų mokėjimo atvejai neapmokestinami ir kokios aplinkybės tai lemia.
  7. Aktualiausios mokestinių ginčų praktikos nagrinėjimas.
  8. Palūkanos kaip leidžiami atskaitymai.
  9. Ką reikia žinoti, skaičiuojant pelno mokestį, jei įmonės paima paskolą išmokėti dividendams?
  10. Ką reikia žinoti, skaičiuojant pelno mokestį, jei įmonės paima paskolą kitos įmonės akcijoms įsigyti?

Užsakyti seminaro vaizdo įrašą

2024-02-22 dienos mokymai „Dividendų mokėjimas ir problematika: atvejai, kada to daryti negalima“

ŽINIOMIS DALINASI

Martynas Endrijaitis

Dr. Martynas Endrijaitis – Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentas. Martynas yra daugybės praktinių ir mokslinių straipsnių mokesčių teisės tema autorius, aktyvus tarptautinių ir nacionalinių mokesčių, finansų konferencijų dalyvis ir pranešėjas. Martynas turi daugiau nei 12 metų mokesčių praktikos patirtį tiek nacionalinėje, tiek tarptautinėje erdvėje.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.