Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Darbuotojų sauga ir sveikata, naujausi pakeitimai 2021 m.

Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 89 – 99€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Apie seminarą

2021 m. sausio 1 d. įsigalios Vyriausybės nutarimo Dėl Nelaimingų atsitikimų darbe tyrimo ir apskaitos nuostatų patvirtinimo pakeitimai, kuriais keičiama pranešimų apie nelaimingus atisitikimus tvarka, jų tyrimo tvarka ir kt. ir Įvykių darbe ir nelaimingų atsitikimų pakeliui į darbą ir iš darbo pildymo metodiniai nurodymai.

2021 m. taip pat įsigalios naujos Alkoholio vartojimo, jo daromos ekonominės žalos sveikatai ir ūkiui stebėsenos (monitoringo) taisyklės.

2020 m. lapkričio 1 d. įsigaliojo VDI ūkio subjektų veiklos patikrinimų taisyklės. Taisyklės yra keičiamos iš esmės, nustatomi neplaninių patkrinimų pagrindai ir atrankos taisyklės, planinių patikrinimų rūšys ir jų ypatumai bei kiti esminiai pakeitimai.

Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo pakeitimai, įsigaliojo 2020 m. gegužės 1 d.  VDI 2020 m. sausio 15 d. įsakymu Nr. EV-12 pakeitė Valstybinės darbo inspekcijos ūkio subjektų veiklos patikrinimų taisykles , nuo šiol VDI iš anksto nebepraneš apie neplaninius patikrinimus arba apie planinius patikrinimus, susijusius su statybviete, nelegalaus darbo kontrole, reikšmingos žalos padarymu.

Ypatingai reikėtų atkreipti dėmesį, kad VDI nurodė, kad inspektavimų metu nustačius, kad  nesilaikoma VDI paruoštų rekomendacijų kiekvienu atveju taikyti griežčiausias atgrasančias priemones, todėl įmonės privalo ypač griežtai laikytis darbo saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, jeigu nori išvengti sankcijų.

 

 

Seminaro tikslas

Akcentuoti darbuotojų saugos ir sveikatos (DSS) organizavimo naujoves ir gerosios praktikos pavyzdžius, siekiant optimizuoti darbuotojų saugos ir sveikatos specialisto darbą. Patarti, kaip pasirinkti teisingą ir įmonei patogų DSS organizavimo modelį, deleguoti pareigas ir atsakomybę, nustatyti vidinės kontrolės gaires ir vykdyti vidinę kontrolę.

Seminaro metu: pateikiami realūs gerosios ir blogosios praktikos pavyzdžiai, nagrinėjamos klausytojų pateiktos situacijos.

Temos

 1. Kaip keičiasi DSS organizavimas karantino metu.
 2. DSS organizavimo sistema. Dokumentų ruošimas:
 3. DSS instruktavimas. Efektyvių ir neformalių instruktavimo metodų taikymas:
  • Kas yra DSS instruktavimas ir kokios turi būti DSS instrukcijos, jų turinys ir kaip instruktavimo nepaversti nuobodžiais skaitiniais.
 4. DSS mokymai. Formalus ir neformalus mokymas: kada ir kurį rinktis.
 5. Profesinės rizikos vertinimas:
  • DSS specialisto (tarnybos) indėlis vertinant profesinę riziką.
 6. Vidinės kontrolės vykdymas:
  • DSS specialisto (tarnybos) indėlis atliekant vidinę kontrolę;
  • DSS specialisto (tarnybos) santykis su administracija, darbų vadovais, personalo skyriumi, darbuotojų atstovais, DSS komitetu.

ŽINIOMIS DALINASI

Eglė Makselytė

VšĮ „Personalo praktikų paslaugos“ steigėja ir vadovė, lektorė, turinti 26 metų praktinę patirtį personalo organizavimo ir darbuotojų saugos ir sveikatos srityse, 16 metų praktinę vadovų ir organizacijų bei darbuotojų konsultavimo patirtį, VDI Kauno skyriaus darbo ginčų komisijos narė, kolektyvinių darbo ginčų tarpininkė ir arbitrė (LR socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintas sąrašas), Verslo moterų tinklo Kauno skyriaus tarybos narė, Kauno verslo vadovų klubo narė.
Konsultuoja, vykdo auditus ir ruošia dokumentus darbuotojų saugos ir sveikatos bei personalo organizavimo srityse.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-15:45 Seminaro trukmė
9:00-10:00 Nuotolinė registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku