Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Autorių teisės praktikoje: ką reikia žinoti nuo kūrinio iki atlyginimo

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 5 ak. val.
    Kaina: 90€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Įsigaliojus Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pakeitimams, kuriais stipriai modifikuota visa, iki tol galiojusi, autorių teisių sistema:

 • atsirado nauji teisių subjektai ir naujos saugomos teisės;
 • naujai įvesta ir pakeista visa eilė autorių ir gretutinių teisių apribojimų;
 • nustatytas išplėstinis kolektyvinis administravimas;
 • nustatyti teisių perleidimo apribojimai;
 • bei kiti svarbūs reguliavimo pokyčiai.

Pakeitimai paveikė labai platų Lietuvos subjektų ratą – verslo įmones, užsakančias kūrinių sukūrimą ir naudojančias kūrinius ir gretutinių teisių objektus, pelno nesiekiančias institucijas (pavyzdžiui, mokyklas, mokslo institucijas, muziejus, bibliotekas), taip pat pačius autorius, atlikėjus ir kitus teisių turėtojus. Kokie dažniausiai pasitaikantys klausimai praktikoje?

Atkreiptinas dėmesys, kad 2023-06-01 įsigaliojo ANK ir BK pakeitimai, kuriais siekiama sustiprinti intelektinės nuosavybės apsaugą bei pagerinti sąlygas kultūros ir kūrybinėms industrijoms, o legalaus turinio vartojimui internete – sukurti inovacijoms ir kūrybai palankią ir saugesnę terpę.

Seminare bus pateikiami praktiniai patarimai, kaip apsaugoti savo autorines teises, kokia yra sutarčių specifika ir rūšys bei ką reikia žinoti, norint užsitikrinti teisingą atlygį už savo kūrybą. Lektorius analizuos dažniausiai daromas klaidas ir pasidalins patarimais, kaip jų išvengti.

 

Temos

 1. Kūrinys – kas tai?
 2. Kas yra autorius?
 3. Kas yra atlikėjas?
 4. Autoriaus teisės: kas tai ir ką jos duoda?
 5. Autoriaus turtinės ir neturtinės teisės;
 6. Atlikėjų ir fonogramų gamintojų teisės;
 7. Sutarčių specifika ir rūšys:
  • Autorinės sutartys;
  • Licencinės sutartys.
 8. Teisėtas kūrinių naudojimas ir blogoji praktika;
 9. Dirbtinio intelekto kūryba.

ŽINIOMIS DALINASI

Paulius Sartatavičius

Advokatų profesinės bendrijos CEEattorneys vadovaujantis teisininkas, buvęs Mediatech įmonių grupės ir Cybernews.com  teisės skyriaus vadovas bei Asociacijos LATGA muzikos kūrinių skyriaus vadovas – intelektinės nuosavybės ir IT teisės ekspertas. Paulius yra įgijęs teisės magistro laipsnį (naujųjų technologijų teisės srityje) bei sukaupęs daugiau nei 12 metų teisinio darbo patirtį intelektinės nuosavybės bei informacinių technologijų teisės srityje. Paulius yra parašęs ne vieną publikaciją intelektinės nuosavybės bei IT teisės temomis ir taip pat yra mokslinių straipsnių bendraautorius. Be to yra dalyvavęs ne viename teisės aktų rengimo ir derinimo procese bei atstovavęs kūrinių teisių turėtojų interesus teisminiuose procesuose. Taip pat Paulius yra įtrauktas į Lietuvos Kultūros Tarybos ekspertų sąrašą, dažnai veda seminarus ir webinarus bei skaito pranešimus įvairiuose renginiuose bei diskusijose intelektinės nuosavybės teisės temomis, komentuoja naujausius teisės aktų pokyčius bei rezonansinių bylų sprendimus visuomenės informavimo priemonėse.

 

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

10:00-14:30 Seminaro trukmė
09:30-10:00 Registracija
12:00-12:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden