Tikėtina kiekvienoje įmonėje gali atsirasti beviltiškų skolų, nepaisant griežtos pirkėjų skolų kontrolės. Todėl tenka tokias skolas nurašyti ir svarstyti – kaip tokią ūkinę operaciją atspindėti finansinėje apskaitoje. Dar daugiau klausimų kyla, kuomet reikia surinkti įrodymus, kad beviltiška skola taptų leidžiamais atskaitymais apskaičiuojant pelno mokestį.
Atkreiptinas dėmesys, kad siekiant nurašyti beviltišką skolą, mokesčių mokėtojui kyla pareiga įrodyti ne tik skolos beviltiškumą, bet ir pastangas ją susigrąžinti. Vertinant beviltiškos skolos nurašymo teikiamą naudą kreditoriui, pastebėtina, jog, nurašius beviltišką skolą, kreditorius gali susigrąžinti sumokėtą PVM, o įtraukus įsiskolinimą į sąnaudas ir priskyrus šią sumą ribojamų dydžių leidžiamiesiems atskaitymams – sumažinti mokėtiną pelno mokestį. Todėl, net ir beviltiškos skolos atveju, kreditoriui suteikiama galimybė susigrąžinti apie trečdalį įsiskolinimo sumos.
Šio seminaro metu aptarsime apskaitos politikos papildymo klausimus dėl abejotinų ir beviltiškų skolų, skolų suderinimo ir tokių skolų mokesčių apskaitos klausimus.
Profesinė veikla:
Verslumo skatinimas:
Švietimas ir konsultavimas:
3 ak. val. | Seminaro trukmė |
Pažymėjimas Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą. | |
Mokymo medžiaga Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą. |
Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.