Paulius Rimavičius

Dirbtinio intelekto ir įrankių tendencijos 2024-aisiais

Publikuota: 2024-02-27

Iš karto prisipažinsiu, kad prie šio straipsnio rašymo prisidėjo ir ChatGPT, tokios jau šių laikų realijos.

Rašyti prognozes yra labai nedėkingas darbas, nes jei rašai gana konservatyviai, tai prognozės bus niekam neįdomios, o jei rašai drąsiai, tai jos dažnai neišsipildo 🙂

Taigi, ką, mano manymu, pamatysime DI pasaulyje 2024 metais:

  • Esu įsitikinęs, kad dirbtinio intelekto integracija į visas mūsų naudojamas programas vis didės. Tai, ką matome šiandien, yra tik pradžia. Manau, kad visuose mūsų naudojamuose IT produktuose vienaip ar kitaip atsiras „Magiškas DI mygtukas“.
  • Kalbant apie naujus DI modelius, Google Gemini Ultra, mano manymu, nebus stebuklas. Greičiausiai savo galimybėmis tai bus kažkas panašaus į OpenAI GPT-4 modelį. Nesitikiu didelių siurprizų. Kita vertus, Facebook Llama 3 modelis, jei bus išleistas kaip „atviro kodo“ modelis, gali sukelti tikrą revoliuciją. Kodėl tai svarbu? „Atviro kodo“ modelis reiškia, kad organizacijos galės pritaikyti modelį savo specifinėms reikmėms ir jų duomenys neiškeliaus už organizacijų ribų.
  • Kitas didelis pokytis, kurį matau, yra asmeninių DI asistentų, pavyzdžiui, „RABBIT R1“, atsiradimas ir pritaikymas. Šie asistentai po truputį taps mūsų kasdienybės dalimi.
  • Nepaisant dažnų prognozių, kad DI atims darbus iš žmonių, manau, kad realybėje tai nenutiks. Taip, kai kuriems žmonėms gali tekti persiorientuoti į kitas profesijas, bet tai nereiškia, kad bendras siūlomų darbų skaičius sumažės. Be to, DI gali sukurti ir naujų darbo vietų, kurios šiandien net neegzistuoja.
  • „Šlamštinis turinys“ internete, Google paieškoje. Jei pastaruoju metu ko nors ieškojote Google, tai tikriausiai pastebėjote, kad gaunate daug paviršutiniško turinio, akivaizdžiai sugeneruoto su DI įrankiais. Pavyzdžiui, prieš rašydamas šį straipsnį norėjau pažiūrėti, ką rašo kiti, tai gavau daug tokio šlamštinio turinio. Prognozuoju, kad tokio turinio tik daugės, kol galų gale Google pradės už tokį turinį bausti ir jo matomumą mažinti.
  • Vaizdo turinys, kurtas su DI. 2023 m. vaizdų generavimo programos, tokios kaip Midjourney, įgavo pagreitį ir tapo labai populiarios, o 2024 m., mano prognozėmis, vaizdo redagavimo įrankiai, tokie kaip RunWay, Pika labs ir Google Lumiere, taps masinės kultūros dalis.
  • Dabartiniai DI sprendimai paprastai naudoja vieną modelį visoms užduotims spręsti, o žmogaus prote gimsta keletas minčių vienu metu. Tos mintys gali viena kitai prieštarauti ir mes pasirenkame vieną konkrečią mintį, kuri mums labiausiai tinka. Manau, kad ir DI sprendimai pasuks ta pačia linkme. Atsakymus pateiks ne vienas modelis, bet skirtingų modelių masyvas ir bus kažkoks bendras modelis, kuris iš pateiktų atsakymų išrinks geriausią.

Tik laikas parodys, ar šios prognozės pasitvirtins, bet viena aišku – dirbtinis intelektas ir toliau keis mūsų pasaulį įdomiais ir netikėtais būdais.

 

JUMS GALI BŪTI AKTUALŪS ŠIE MOKYMAI: