Mažoji bendrija (MB) – tai viena lanksčiausių juridinių formų smulkiajam verslui, tačiau jos sėkmingas valdymas reikalauja atidžiai sekti nuolat kintančius teisės aktus ir mokestinę aplinką. Nuo 2025 m. įsigaliosiančios įstatymo naujovės bei 2026 m. pasikeičiantis pajamų apmokestinimas kelia naujus iššūkius MB nariams, buhalteriams ir verslo savininkams.
Seminaro metu nagrinėsime svarbiausius MB veiklos aspektus – nuo steigimo iki pelno paskirstymo ir valdymo struktūros. Gilinsimės į naujausią MB reglamentavimą, pelno išsimokėjimo būdus, apskaitos bei mokesčių specifiką, taip pat tarpusavio atsakomybes ir rizikas. Dalyviai gaus praktinių įžvalgų ir pavyzdžių, padedančių priimti pagrįstus sprendimus ir išvengti brangių klaidų.
Rūta Ūsaitė-Duonielienė – patyrusi finansų specialistė su daugiau nei 20 metų praktine veikla finansų, mokesčių ir apskaitos srityje. Nuo 2017 m. veda seminarus ir mokymus, skirtus visų lygių vadovams, įmonių savininkams, buhalteriams, verslų vertintojams ir analitikams.
Rūtos karjeros kelias prasidėjo 2003 m., kai pradėjo dirbti apskaitininke audito kompanijoje, vėliau dirbo vyr. buhaltere užsienio kapitalo įmonių grupėse, kol pasiekė finansų direktorės poziciją įmonių grupėje. Ši praktinė patirtis suteikė gilų finansų valdymo ir apskaitos procesų supratimą.
Nuo 2017 m. vadovauja nuosavam verslui. Aktyviai dalyvauja verslumo skatinimo veikloje – yra pradedančiųjų verslų mentorė Inovacijų agentūroje Klaipėdos spiečiuje bei Klaipėdos Kultūros fabriko „Verslų inkubavimo programoje”.
Savo darbe sėkmingai derina teorines žinias su praktine patirtimi, padėdama klientams geriau suprasti finansų valdymo subtilybes ir priimti pagrįstus sprendimus.
Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.
Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.
Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.
09:00-12:15 | Seminaro trukmė | |
08:30-09:00 | Nuotolinė registracija | |
10:30-10:45 | Pertrauka |
Pažymėjimas Kiekvienas mokymų dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą. | |
Mokymų medžiaga Kiekvienas dalyvis gauna mokymų medžiagą. | |
Konsultacija Kiekvienas mokymų dalyvis turi galimybę užduoti klausimus lektoriui mokymų metu ar pateikiant juos iš anksto. | |
Mokymų įrašas Daugelis mokymų yra tiesiogiai transliuojami, todėl papildomai informavus, pasidalinsime mokymų vaizdo įrašu. |
Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.
Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.
Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.