Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Kaip apsidrausti nuo galimų nesklandumų mokestinio ginčo metu?

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 5 ak. val.
     

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

APIE SEMINARĄ

Dažnas ūkio subjektas, vykdydamas veiklą, susiduria su situacija, kai mokesčių administratorius, atlikęs ūkio subjekto mokestinį patikrinimą, priima sprendimą, kuriuo remiantis mokesčių mokėtojui iš naujo apskaičiuojamas ir nurodomas sumokėti atitinkamas valstybei mokėtinas mokestis. Praktika rodo, jog mokesčių mokėtojas, susidūręs su tokia situacija, dažnai su nepalankiu mokesčių administratoriaus sprendimu nesutinka. Šiame kontekste paminėtina, jog Mokestinių ginčų komisija 2019 m. išnagrinėjo 264 mokesčių mokėtojų skundus. Prasidėjus mokestiniam ginčui, tiek ūkio subjekto vadovo, tiek buhalterio pagrindinis tikslas – apginti ūkio subjekto teises ir teisėtus interesus, t. y. kad mokesčių administratoriaus ūkio subjektui nepalankus sprendimas būtų panaikintas. Tačiau šio tikslo įgyvendinimas neatsiejamas nuo pakankamo buhalterinių ir teisinių žinių bagažo turėjimo. Tikėtina, kad mokestinių ginčų skaičius išaugs dėl mokesčių atidėjimo ar išdėstymo, delspinigių skaičiavimo, išieškojimo dėl COVID-19 sukeltų neigiamų padarinių.

Šio seminaro metu bus pateikiama informacija apie buhalterines ir teisines subtilybes, sietinas su tarp mokesčių administratoriaus ir mokesčių mokėtojo kilusiu mokestiniu ginču, padėsiančias mokesčių mokėtojui kuo geriau pasirengti sudėtingam ir daug išteklių reikalaujančiam procesui. Be to, bus aptariamas ne tik su mokestiniu ginču susijęs aktualus teisinis reglamentavimas, bet ir pateikiama naujausia teismų ir Mokestinių ginčų komisijos praktika mokestiniuose ginčuose.

Temos

  1. Mokesčių administravimo įstatymo ir įgyvendinamųjų teisės aktų nuostatų taikymas mokestiniuose ginčuose. Naujausi pakeitimai, VMI, MGK ir teismų praktika.
  2. Galimi ginčai ir problemos dėl mokesčių sumokėjimo atidėjimo ar išdėstymo, delspinigių skaičiavimo, išieškojimo COVID-19 kontekste.
  3. Pasirengimo mokestiniams ginčams žingsniai: ką turėtų žinoti įmonės buhalteris, siekdamas pagrįsti savo poziciją?
  4. Dokumentų rengimas mokestiniam ginčui: skundas, pateikiami papildomi dokumentai, įrodymai, teikiami MGK ir teismui.
  5. Mokestinio ginčo procesas: pagrindinės procesinės taisyklės, ginčo sprendimo tvarka, sprendimo paskelbimas.
  6. Įrodinėjimas, esant mokestiniam ginčui:
    • Kokie įrodymai yra galimi mokestiniame ginče?
    • Dokumentai ir veiksmai, pripažįstami įrodymais;
    • Liudijimas ir kitos įrodinėjimo priemonės savo pozicijai pagrįsti.
  7. Mokesčių administratoriaus teisė gauti informaciją, savarankiškai rinkti įrodymus, patekti į mokesčių mokėtojų patalpas ir kitos įrodinėjimo galimybės.
  8. Kokius veiksmus mokestinio ginčo metu gali atlikti mokesčių mokėtojas?
  9. Sprendimo apskundimas ir apeliacinis procesas: visi pasirengimo veiksmai.
  10. Kokios galimybės yra atnaujinti mokestinį ginčą?
  11. Teismų ir MGK praktika mokestiniuose ginčuose. Naujausios su PVM, pelno mokesčiu ir gyventojų pajamų mokesčiu susijusios bylos ir jų sprendimų pritaikymas.

ŽINIOMIS DALINASI

Artūras Kapitanovas

Auditorius, mokesčių konsultantas. Artūras Kapitanovas dirbo Finansų ministerijoje, vėliau – Audito skyriaus viršininku Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Finansų ministerijos. Šiuo metu lektorius dirba kaip nepriklausomas auditorius ir mokesčių konsultantas. Įmones mokesčių ir apskaitos klausimais audituoja, konsultuoja ir joms atstovauja valstybės institucijose jau daugiau nei 20 metų. Artūro Kapitanovo seminaruose per metus apsilanko daugiau nei 10 000 dalyvių. Kasmet lektorius veda daugiau nei 70 seminarų, kurių net 87 proc. buvo įvertinti 10 balų iš 10.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Tiesioginė seminaro transliacija

Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Apmokėjus sąskaitą, kartu su registracijos patvirtinimu el. paštu atsiųsime nuorodą bei prisijungimo instrukciją.

Seminaro informacija

Programa

10:00-14:30 Seminaro trukmė
9:00-10:00 Registracija
12:00-12:45 Pietų pertrauka

Papildoma Informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.