1.  Sveiki, bučiau dėkinga, jeigu trumpai pakomentuosite dėl dienpinigių mokėjimo/nemokėjimo, kai darbdavys komandiruotės metu apmoka darbuotojui pilną maitinimą. Kokios galimybės (kolektyvinė sutartis/atskiras darbuotojo sutikimas) nemokėti dienpinigių. iš anksto dėkoju

2.  Baltarusijos pilietis įdarbinamas LT įmonėje nuotoliniu darbu 1 val. į dieną, darbo vieta Baltarusijoje. Jis Baltarusijoje dar dirba Baltarusijos įmonėje ir moka mokesčius. Ar gali LT įmonė mokėti mokesčius Lietuvoje (sodra ir gpm)? Nes Baltarusijoje žmogus nenori atkreipti į save dėmesio savo šalies vmi.

3.  Jeigu mes norime darbinti ukrainietį, tai privalome darbinti minimum 6 mėnesiams ir nustatyti visą darbo laiką.

4.  Jeigu terminas mėnuo, kaip skaičiuoti terminą, jeigu mėnesiai turi skirtingą dienų skaičių?

5.  Kokie yra reikalavimai Lietuvos įmonei pranešti Sodrai apie DS sudarymą, kai darbinamo darbuotojo darbo vieta bus ne LR teritorijoje

6.  Jeigu terminas mėnuo, kaip skaičiuoti terminą, jeigu mėnesiai turi skirtingą dienų skaičių?

7.  Kokie yra reikalavimai Lietuvos įmonei pranešti Sodrai apie DS sudarymą, kai darbinamo darbuotojo darbo vieta bus ne LR teritorijoje?

8.  Darbdavys patyrė žalą darbuotojui išdirbus tik 6 d.d. Ar išskaičiuojant žalą iš darbuotojo galima įvertinti 1MMA, ar galima išskaičiuoti TIK 6d.d. tenkantį MMA? Ar galima žalą išskaičiuoti iš komandiruotpinigų?

9.  Laba diena, įmonėje dirba ukrainietis, darbo laikas-pusė etato. Ar nuo liepos 1 d. privalome keisti darbo sutartį, nurodant pilną darbo dieną? Ar yra nustatytas min atlyginimas, kurį privalome jam mokėti?

10.  Sudaroma su darbuotoju darbo sutartis, jo prašymu, sutrumpintai darbo diena 4 val. Darbo sutartyje nurodoma darbo laiko norma 20 val/savaitę. Beto, yra žinoma, kad darbuotojas dirba ankstesnėje darbovietėje, puse dienos, nori išeiti dėl nesutarimo su darbdaviu. Kokia įtaka gali būti mūsų įmonei tokiu atveju? Kaip reikėtų apsidrausti, ar kokį dokumentą papildomai reik prašyti iš naujo darbuotojo? Ačiū

11.  Asociacijos narys vyksta į renginį atstovauti asociaciją ir jam padengiamos visos patirtos išlaidos ar privaloma sudaryti savanoriškos veiklos sutartį?

12.  Ar Baltarusijos pilietis su Lenkijos išduota viza arba Gruzijos pilietis su biometriniu pasu gali būti komandiruojamas i Lietuvą 3 mėnesiams į Lietuvą iš Lenkijos? Ar galima ilgesniam laikotarpiui? Ką turi pateikti Lenkijos įmonė? Ar A1 forma būtina pateikti iš karto? Kokios pasekmės nepateikus A1 formos iš karto? Ar tai bus nelegalus darbas?

13.  Dėl budėjimo namuose. Koks tikslus apmokėjimas, jei puse mėn atostogavo. Ar apmokėjimas už budėjimą turi būti nuo fiksuotos algos pvz 1100, ar nuo pusės mėn DU?

14.  Kur reikėtų gauti informaciją dėl ukrainiečių įdarbinimo išlygų?

15.  UAB nupirko žemės sklypą, ten galvojo statyti pastatą, bet kol kas nestato, tik sutvarkė visus įvadus. Gauna sąskaitas iš ESO už elektrą (apytikriai 1000 Eur) kas mėnesį, nors elektros nenaudoja. Tos išlaidos kaupiamos nebaigtos statybos sąskaitoje. Ar teisingai? Kadangi tai tęsiasi jau kelis metus, ar tikrai reikia kaupti? Tikrai negalima nurašyti į einamo laikotarpio sąnaudas?

16.  Laba diena, nuo 2025-01-01 VŠĮ nebegalės gauti GPM paramos 1,2 procentų paramos. (Konkrečiai klausimas apie mokyklas.) 1. Klausimas ar dar už 2024 metus galima bus skirti paramą mokyklai? 2. Ką daryti tokioms įstaigoms nuo 2025 metų? Nes GPM parama buvo labai naudinga ir reikšminga. Iš kitų mokyklų praktikos esu girdėjusi, kad yra steigiamas pvz labdaros fondas į kurį yra pervedama GPM parama, o paskui to fondo gautos lėšos yra naudojamos mokyklos reikmėms. Ar šioje vietoje nėra rizikos fondui pakliūti į VMI akiratį su reikalavimu grąžinti atgal į biudžetą panaudotas lėšas. monė planuoja įsigyti elektromobilį, kurio vertė 90 k. su PVM. Ar galima PVM atskaita jeigu šį automobilį ketinama nuomoti? Ar galima nuomoti direktoriui?

17.  Ar gauta parama kinui apskaitoje registruojama kaip pajamos ir apmokestinamos pelno mokesčiu? Kaip pelno mokesčio deklaracijoje deklaruojama parama kinui ir jos panaudojimas?

18.  Baltarusijos pilietis įdarbinamas LT įmonėje nuotoliniu darbu 1 val į dieną, darbo vieta Baltarusijoje. Jis Baltarusijoje dar dirba Baltarusijos įmonėje ir moka mokesčius. Ar gali LT įmonė mokėti mokesčius Lietuvoje (sodra, gpm)? Nes žmogus nenori atkreipti dėmesio savo šalies vmi.

19.  Ar reikia pranešti RC kai motininė įmonė tvarko apskaitą ir dukterinėms įmonėms pagal valdymo sutartį?

20.  Už patalpų nuomą klientas yra įsiskolinęs gana didelę sumą, dabar nori atsiskaityti, bet tik grynais pinigais. Ar čia galioja ribojimas 5000 Eur? Ar sumuotųsi, jei, sakykim, jis atnešinėtų po 5000 kas savaitę ar kas mėnesį?

21.  Įmonė pagal FA audito įstatymo 2 punktą atitinka tik vienas kriterijus, bet akcininkas yra savivaldybė. 20 metų atliekame FA auditą. Norėčiau paklausti, ar tikrai reikalingas mūsų įmonei FA auditas? Ačiū

22.  VŠĮ ne pelno siekianti, gauna paramą, naudoja ją renginių organizavimui. Kokios pajamos tai veiklos rezultatų ataskaitoje (finansavimo pajamos ar kitos pajamos)?

23.  ar galima asociaciją perregistruoti į MB ar UAB? ačiū

24.  VŠĮ dalininkė fizinis asmuo, dabar VŠĮ likviduojama bet yra pelno nes vykdė komercinę veiklą. Jeigu dalininkė negali jo išsimokėti tai kam ta suma priklauso likvidavimo atveju? Kam pervesti?

25.  Kokia bauda ir (ar) delspinigiai taikomi įmonei, PVM mokėtojai, kuri pirkėjui išrašo PVM sąskaitą-faktūrą, po mėnesio, po prekių pristatymo, t.y.: prekės pristatytos 06 mėn., f-ra išrašoma 07.31. Priežastis: pirkėjų skolos suėjimo datos nukėlimas, dėl kredito draudimo. Ačiū

26.  Sveiki, UAB įsigijo žemės sklypą pastato statybai. Praėjus metamas persigalvojo ir norime parduoti. Ar taikomas PVM? Ačiū.

27.  Laba diena, kaip vykdyti senai gautus išskaitymus iš darbuotojų, ar pagal seną Nuo 2024 m. liepos 1 d. pasikeitė išskaitų iš darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies (toliau - pajamos) pagal vykdomuosius dokumentus* dydžiai: Pajamų dalis Išskaitų dydis Iki 1 MMA** ....................................10 proc. Nuo 1 MMA iki 2 MMA ...................30 proc. Virš 2 MMA .....................................50 proc. * Taikoma, neatsižvelgiant į vykdomųjų dokumentų kiekį. ** MMA – minimalioji mėnesinė alga Darbdaviai pagal „Sodros“ pateiktus ir tebevykdomus nurodymus iš darbuotojų pajamų nuo 2024 m. liepos 1 d. turi vykdyti išskaitas pagal naujai įsigaliojusius dydžius.

28.  Sveiki, jeigu lengvasis automobilis pagal lizingo sutartį (neišperkamoji nuoma) išsinuomojamas 2025 metais, kokia dalis automobilio nuomos įmokų (mėnesinė įmoka 700 EUR+pvm) būtų laikoma leidžiamais atskaitymais, kai automobilio vertė 80 000 EUR+PVM, CO2 kiekis iki 130 g/km?

29.  o trečios šalies filialui Lietuvoje ar privalomas auditas?

30.  UAB nori pirkti motociklą darbo funkcijoms atlikti. Kaip dėl PVM ir sąnaudų yra dabar ir kaip bus kitais metais pagal pakeitimus? Kur pažiūrėti dėl Co2. Ačiū

31.  Įmonė įsigijo naujas patalpas 2020m. su PVM, baigtumas RC nurodytas 100proc., nors patalpos nebuvo įrengtos. 2022m. pabaigoje deklaravo esminį pagerinimą. PVM įtraukė į atskaitą. 2024 metais planuoja parduoti patalpas su PVM, PVM mokėtojui. Ar tai bus įmonės pasirinkimas parduoti su PVM ir tuomet privalėsim skaičiuoti PVM ir kitoms patalpoms, įsigytoms prieš 13 metų? Ar tai bus prievolė skaičiuoti PVM, nes nepaėis 2 metai po esminio pagerinimo? Ačiū

32.  Patikslinkite, ar gerai supratome, kad jei transporto paslaugų įmonė įsigijo autobusiukus vairuotojų nuvežimui į komandiruotę, tokio lengvojo automobilio įsigijimui sąlygos netaikomos?

33.  Patikslinkite, ar gerai supratome, kad jei transporto paslaugų įmonė įsigijo autobusiukus vairuotojų nuvežimui į komandiruotę, tokio lengvojo automobilio įsigijimui sąlygos netaikomos?

34.  Patikslinkite, ar gerai supratome, kad jei transporto paslaugų įmonė įsigijo autobusiukus vairuotojų nuvežimui į komandiruotę, tokio lengvojo automobilio įsigijimui sąlygos netaikomos?

35.  Įmonė darbuotojams dovanojo bilietus muziejaus Lenkijoje lankymui. Ar reikia apskaičiuoti atvirkštinį PVM gautai sąskaitai? Ar muziejų lankymas neapmokestinamas PVM? Jeigu neapmokestinamas, tai ir deklaruoti iSAF'e nereikia, taip?

36.  Prašau, pakomentuokite, kaip su investavimo rezultato deklaravimu iki investicines sąskaitos ir po jos, kai asmuo turi sutuoktini ir nėra vedybinės sutarties? ar pagal banko informaciją abu sutuoktiniai turi deklaruoti pusiau banko pateiktą prieaugį? iš anksto dėkoju

37.  Individuali įmonė turi automobilį. Važinėja savininkas. Savininkui neišmokamos jokios išmokos kaip darbo užmokestis, tik iš paskirstytojo pelno. Kaip apskaičiuotas pajamas natūra (važinėjimas iš darbo/į darbą) deklaruoti (prie ko pridėti, jei nėra darbo užmokesčio)

38.  Įmonė per soc. tinklus organizuoja konkursą. Laimėtojas gauna dovanų kuponą sumai iki 100 EUR, už kurį gali įsigyti įmonės prekių. Kupono vertė ar bus įmonei laikoma normaliomis sąnaudomis?

39.  UAB akcininko uošvė įsigijo automobilį lizingu 2019 m. Perdavė naudotis įmonei. Už naudojimą įmonė moka lizingo įmokas. Ar reikia deklaruoti ir mokėti gpm? Uošvė pinigų negauna

40.  Trečiosios šalies pilietis neturi banko sąskaitos, ar galima jo atlyginimą pagal susitarimą pervesti kitam darbuotojui? ar galima tikslinti pln deklracijas nuo 2019 metų?

41.  Viešoji įstaiga teikianti asmens sveikatos priežiūros paslaugas įteiks darbuotojui dovana 200,00 eur, (dovana įstaigoje teikiamomis mokamomis sveikatinimo paslaugomis), kaip atvaizduoti teisingai šią įvykį

42.  ar būtinos s-f pvz gydymo įstaigos klientams, jeigu pateikiamas kvitas ar kpo