1.
LT įmonė PVM mokėtoja teikia (perparduoda) vežimo paslaugas, kurias perka iš ES tiekėjų arba Norvegijos. Pirkimo dokumentuose nurodytas 0 PVM arba, jei vietinis tiekėjas, tos šalies PVM tarifas.
LT įmonė PVM mokėtoja teikia vežimo paslaugas nuosavu autobusu.
Vežimo paslaugos perparduodamos:
a) LT PVM mokėtojui, kuris PVM skaičiuoja nuo maržos, kaip vykdantis Kelionių organizatoriaus veiklą.
b) ES PVM mokėtojams .
c) Kt. Šalims – Pietų Korėja, Norvegija.
Ar nepriklausomai nuo to, kad paslauga suteikta savo transportu ar ją perpaduodant, galima sakyti, kad paslaugos siuteikimo vieta persikelia į užsakovo šalį ir Pardavimo sąskaitoje nurodyti Reverse charge? Ar pardavimo sąskaitose teisinga rašyti, kad taikomas 0 % PVM pagal LR PVM įst. 45 str. 6 d.?
Jeigu nurodome Reverse charge, ar teisinga nurodyti Article 196 of Council Direktive 2006/112/E? Ar tai galiotų visiems Pirkėjams – a), b), c)?
Ar šiuo atvėju LT Pirkėjui, kuris Pardavimo PVM skaičiuoja nuo maržos tai neturės įtakos PVM apskaičiavimui? | 2.
LT įmonė, kelionių organizatorė, taiko Turizmo paslaugų apmokestinimo schemą ir PVM skaičiuoja nuo maržos, gauna daug pirkimo saskaitų iš ES ir Norvegijos už apgyvendinimo, maitinimo ir kitas paslaugas su užsienio šalių PVM. Neaišku, kaip teisingai pasielgti su pirkimo PVM - ar galima traukti iškarto į leidžiamas sąnaudas, kadangi įm. teikia Turizmo paslaugas. Ar reikėtų bendra tvarka siųsti tas sąskaitas per EPRIS sistemą, kad gauti atsakymą dėl PVM negrąžinimo, kadangi įmonė vykdo kelionių organizatoriaus veiklą?
Jeigu reikia teikti dokumentus per EPRIS sitemą, ar galima pateikti ne visas sąskaitas už metus, kadangi jų kiekis labai didelis (pvz. Iš vieno tiekėjo gauname apie 700 dokumentų už metus).
Lietuviškas PVM bus leidžiamos PVM sąnaudos, nes pagal PVM įstatymo 103 straipsnį negalime PVM traukti į atskaitą, ar teisingai? | 3.
UAB nuomoja ofisą iš fizinio asmens. Kas mėnesį išmokama iš kasos už nuomą grynais. Pagal avanso apyskaitas su darbuotojais taip pat atsiskaitoma grynais iš kasos. Ar mokant už patalpų nuomą ir pagal avanso apyskaitas grynais taikomas grynų pinigų apvalinimas? Ar bus apvalinama suma atsiskaitant už prekes ar paslaugas kortele? | 4.
UAB B gauna iš UAB A apmokestinamų dividendų. UAB A išskaito dividendų pelno mokestį ir perveda dividendus UAB B. Tuo dividendų pelno mokesčiu PLN204 mažinamas UAB B einamųjų metų pelno mokestis. Ar tas dividendų pelno mokestis, mažinantis įmonės pelno mokestį apskaitoje turi būti atvaizduotas kaip mažinantis mokėtiną pelno mokestį ir didinantis einamųjų metų pelną? Ar galima apskaitoje parodyti tik rezultatą – galutinę mokėtino pelno mokesčio sumą pagal PLN204? | 5.
Kaip turi būti parodyti apskaitoje gautini apmokestinami dividendai? Ar rodyti priskaitytą sumą ir išskaitytą dividendų pelno mokestį, kurį sumoka dividendus skyrusi įmonė? Ar rodyti tik faktiškai gautą dividendų sumą? Kokios turėtų būti sąskaitų korespondencijos? | 6.
Jei imamas avansas už keliones, avansas už prekes grynais pinigais, ar avansui privalomas kasos aparatas? Ir ar avansui grynais pinigais taikoma apvalinimo taisyklė nuo 25.05.01? Jeigu avansas imamas su kortelių skaitytuvu, ar privalomas kasos aparatas? | 7.
Parduodame traukinio, autobusų bilietus Italijos maršrutu, kokį taikyti PVM tarifą ir koks bus PVM klasifikatoriaus kodas? Perkamos įvairios dovanos darbuotojams. Kaip jos turi būti įvertintos: pirkimo kaina ar rinkos verte? | 8.
Ar galima naudoti kasos pajamų orderius apmokėjimui už suteiktas paslaugas, kaip pvz už buh paslaugas, kai kurie klientai atsiskaito tokiu būdu. Ar yra prievolė įsigyti EKA aparatas nuo 2025-05-01? Apskritai ar galimas atsiskaitymas už prekes ar paslaugas pagal KPO, neįsigyjant EKA aparato? | 9.
Kai fizinis asmuo parduoda nekilnojamą turtą, neišlaikytą 10 metų, ar galima iš pajamų atimti ir notarines pirkimo, pardavimo išlaidas, sumokėtą mokestį NT agentui už kliento suradimą? | 10.
Ar atsiranda mokesciai jei sutuoktinis dovanoja akcijas savo sutuoktiniui arba sutuoktis turintis visas akcijas dalijasi su sutuoktiniu | 11.
UAB mokės dividendus kitai UAB 2025m. birželio mėn. Koks bus pelno mokesčio tarifas? | 12.
Atskaitingas asmuo gauna grynus pinigus is klientų su pinigų priėmimo kvitais. Ar gali atskaitingas asmuo tuos pinigus įnešti į imonės banko sąskaitą, neįnešdamas į įmonės kasą? Gavimai ir įnešimai matytųsi avanso apyskaitoje. | 13.
Ar yra tikimybė, kad nereikės visiems EKA naujų aparatų nuo 2025-05-01, o bus atidėtas? | 14.
Akcininkų sprendimas yra neišmokėti dividendų, o palikti pelną nepaskirstytą. Pelnas yra nepaskirstytas už kelis metus iš eilės. Metų eigoje akcininkai nusprendžia, kad vis dėl to nori gauti dividendus. Ar gali būti sušauktas neeilinis akcininkų susirinkimas ir priimtas toks sprendimas? Ar pelną paskirstyti galimą tik vieną kartą metuose tvirtinant finansinę atskaitomybę? | 15.
Jeigu įmonė patalpas išnuomoja su PVM PVM mokėtojui, o vėliau, dar dalį išnuomoja ne PVM mokėtojui, ar gali PVM mokėtojui nuomoti su PVM, o ne PVM mokėtojui be PVM? | 16.
Įmonė finansines ataskaitas rengia vadovaujantis TFAS. Pagal 16-ąjį TFAS-teisė naudotis nuomuojamu ilgalaikiu turtu yra paskaičiuojamos nuomuojamo ilgalaikio turto sąnaudos ir palūkanos. Ar šios priskaičiuoto sąnaudos yra leidžiami atskaitymai ? | 17.
jei įmonė įsigyja nekilnojamą turtą su pvm, bet dar nėra pvm mokėtoja. įmonė tampa pvm mokėtoja po mėn įsigyjus nekilnojamą turtą, ar galės daryti atskaitą nuo šio įsigyto turto? | 18.
Sutuoktiniai turi povedybinę sutartį. Jeigu vyras dovanotų pinigų žmonai, ar tokia dovana būtų apmokestinama? O jeigu yra tarp tokių sutuoktinių skolos sutartis, ar gali būti nemokamos palūkanos? Ar pagal tokią skolos sutartį išmokamos sumos būtų neapmokestinamos? | 19.
Fizinis asmuo turi įregistravęs individualią veiklą Vokietijoje ir tada yra įsigyjes Lietuvos UAB akcijų. Jeigu toks fizinis asmuo, kaip Vokietijoje vykdantis IDV gautų dividendus iš Lietuvos įmonės, jie būtų apmokestinami pagal LT ar Vokietijos įstatymus? Jei toks fizinis asmuo parduotų tokias akcijas, apmokestinama būtų pagal LT ar Vokietijos įstatymus? | 20.
2008 metais buvo atlikta imones reorganizacija atskyrimo budu atskiriant veikla nuo turto. Ar dar gali VMI tikrinti sia reorganizacija (del senaties termino)? | 21.
Sutuoktiniai turi povedybinę sutartį, tačiau testamentu palieka vienas kitam turtą. Ar paveldėjus tokį turtą sutuoktiniui nereikės susimokėti mokesčių? | 22.
Kaip parodyti apskaitoje ir pvm deklaracijoje beviltiškos skolos nurašymas ir pvm grąžinimas ,ar tik sumažinti pardavimo pvm 29 l.,ar taip pat mažinti pajamas 11 l. | 23.
Jei 1,2% parama mokyklai buvo skirta 2023m keliems metams į priekį toje pačioje deklaracijoje ir dabar paaiškėja, kad ta mokykla negali gauti tokios paramos ar bus pervesta pagal seną tvarką ar ne? Jei fizinis asmuo nutraukia gyvybės draudimo sutartį sutarčiai nepasibaigus, bet jau praėjo 10 metų ir buvo pasinaudota GPM lengvata, kokios mokestinės prievolės atsiranda fiz. asmeniui GPM atžvilgiu? | 24.
Įmonės veikla-mažmeninė prekyba. Pardavimai apskaitomi per kasos aparatus. Tačiau kartais pirkėjas prašo išrašyti PVM sąskaitą. Apskaitoje fiksuojami pardavimai per kasos aparatus, o PVM sąskaitos faktūros buhalterinėje programoje niekur nefiksuojami, tik deklaruojami per ISAF. Ar taip galima daryti? Ar būtina buhalterinėje apskaitoje fiksuoti ir išrašytas PVM sąskaitas? | 25.
Fizinis asmuo turi 100 proc.akcijų įmonėje A ir B,taip pat vykdo individualią veiklą.Ar įmonė A,B ir individuali veikla reikia registruoti PVM mokėtojais? Fizinis asmuo turi 100 proc.akcijų UAB ir vykdo individualią veiklą.UAB UAB PVM mokėtojas.Ar fiziniam asmeniui yra prievolė registruotis PVM mokėtojui? | 26.
Įmonė 2021.04 įsigijo butą nebaigtos statybos.2022.04 išrašė sau sąskaita butui įrengimui.PVM traukė į atskaitą nes išnuomavo su PVM.2023.04 Registrų centre įrašytas 100 proc.baigtumas.2025.04 įmonė parduoda butą fiziniam asmeniui nePVM mokėtojui.Ar pardavimas gali būti be pvm kaip sena statyba,ir kaip su grąžinimo pvm,atskirai skaičiuoti nuo įsigijimo datos,atskirai nuo esminio ,ar nuo datao įregistravimo 100 proc baigtumo. | 27.
Ar privalo įmonė teikti VMI informaciją apie fizinį asmenį (ukininką) savo pirkėją? Jį tikrina, o mūsų prašo duomenų apie jį. Ar nenusižengsime BDAR? | 28.
Individualios įmonės savininkas planuoja iš įmonės atsiimti už savininko įnašus pastatą . Ar tinka vertė kurią nustato NT vertintojas rinkos kaina . Pastatą įmonė pirko 2002 metais | 29.
Internetu užsakome elektroninę vizą į Angliją, kitas šalis, bet negauname jokios sąskaitos, yra tik emailas ir užsakymo blankas be tiekėjo rekvizitų. Sumokėta su įmonės kortele. Ar galime tokias išlaidas traukti į leidžiamus atskaitymus? O jeigu tokią vizą parduotume, koks būtų PVM tarifas ir PVM klasifikatoriaus kodas? | 30.
Nuo 25.05.01 pakeistos PPK ir PIK išrašymo taisyklės. Tame pakeitimo atsirado reikalavimas, kad kvite privaloma nurodyti kvitą išrašiusio asmens kodą ir kodas nurodomas tada, kai kvitą išrašo juridinis asmuo. Nesupratome čia įmonės kodas ar darbuotojo asmens kodas turės būti nurodomas? | 31.
VMI liepia skaičiuoti pajamas natūra už naudojimasi savo reikmėms įmonės auto (Porche). Automobilis stovi įmonės adresu ( į darbą/ iš darbo važiuoti nereikia). VMI aiškina, kad į parduotuvę vistiek važiuoja... Tais atvejais, kai tikrai naudosis auto, pasirašoma trumpalaikės nuomos sutartis ir išsirašoma sąskaita. Ar turime paklusti VMI? | 32.
Ne PVM mokėtojas gavo sąskaitą iš Vokietijos už duotojo dalyvavimą mokymuose (online ir ne). Ar reiktų prisiskaityti ir susimokėti PVM pagal FR0608 deklaraciją? | 33.
O kaip yra dėl 1:4 santykio,jei skolinasi nepelno siekianti įstaiga? | 34.
Vadybininkas nori nutraukti darbo santykius su įmone ir teikti paslaugas kaip MB. Įmonės darbo priemonėmis nesinaudos, bet naudosis įrangos parinkimo programa. Pagal sutartį su pagrindiniu tiekėju įmonė privalo naudotis šita programa užsakant prekes. Ar atsiranda rizika, kad VMI gali traktuoti tai kaip užslėptus darbo santykius ir priskaičiuoti visus mokesčius. | 35.
Nurašome pasibaigusio galiojimo prekes. Priminkite prašau ar reikia atstatyti PVM? |