Toliau nuo šurmulio

 

Kartais gražiausi dalykai būna visai panosėje. O kai tokie artimi, dažnai jie lieka nepastebėti ar tiesiog primiršti. Tad šį kartą kviečiame pailsėti nuo miesto gausmo jaukiame ir įkvepiančiame Vilniaus universiteto Botanikos sode.

Kruopščiai prižiūrimas ir auginamas sodas apima dvi teritorijas – Kairėnuose ir Vingio parke. Atrodo, net neįtartum, kad šalia judrios gatvės ar nuolat šmirinėjančių žmonių ramiai skleidžiasi šimtai įvairiaspalvių tulpių, turtingus žiedus krauna bijūnai, o svaigų kvapą vakarop paskleidžia jazminų krūmai.

Dabartinis VU Botanikos sodas gali didžiuotis būdamas didžiausias Lietuvoje ir turėdamas gausiausią augalų kolekciją. Tačiau atvykusieji įvertina ne vien tik gėlių, medžių, krūmų ir krūmelių įvairovę, bet ir sklandų išdėstymą, tvarkingus takus ir jaukias poilsio vietas, kuriose laiką mielai leidžia svečiai su mėgstama knyga ar studentai, besiruošiantys egzaminams.

Prasidėjus pavasariui, sodo darbuotojai ruošiasi naujam žaliavimui ir žydėjimui bei smalsių lankytojų antplūdžiui. Ilgametę patirtį ir išsamias žinias sukaupę darbuotojai atsakys į klausimus ir papasakos apie masiškai birželį pražystančius rododendrus, didįjį gėlių lauką, rožių kolekcijas, genetinius bandymus, siekiant išvesti naujas rūšis, ir įvairius čionykščius gyvūnus, kurie taip pat prisideda šios ekosistemos klestėjimo.

Lankytojus dažniausiai sodas patraukia žydėjimo metu – vieną savaitę prasiskleidžia visos tulpės, kitą pražysta pastelinės alyvos, paskui visas laukas nusidažo sodria rožine bijūnų spalva ir pasklinda jų saldus kvapas. Ir kaip jau minėjome – ant takų tiesiog virsta žydintys rododendrai. Patogu tai, kad sodo internetinėje svetainėje galima sekti naujienas ir sužinoti, kada geriausia apsilankyti, ką bus galima pamatyti.

Tačiau VU Botanikos sodas nustebina lankytojus ne vien maloniais, tykiais pasivaikščiojimais ar atotrūkiu nuo miesto triukšmo. Šiltuoju sezonu kiekvieną sekmadienį čia skamba įvairios muzikos garsai – nuo džiazo ir operos iki ilgesingų bardų dainų ar skambių šiuolaikinių melodijų. Ar galima rasti patrauklesnę vietą mėgautis mėgstamais kūriniais?

Jei trūksta įkvėpimo naujai dienai ar tiesiog sugalvojote pasimatyti su draugu ir išgerti puodelį kavos, tai puiki vieta praleisti laiką. Vaiski žaluma, saldus žiedų kvapas ir malonios muzikos skambesys leis atsikvėpti ir netrikdomam pasimėgauti visu šiuo grožiu.

Bilieto kaina: nuo 1,16 Eur / 4 Lt.