Šokoladinė istorija

 

Jei manote, kad muziejai yra nuobodūs ir nykūs, demonstruojantys tik praeities dulkes ir niekam nesuprantamus daiktus, metas susipažinti su tokiu muziejumi, iš kurio tiek vaikus, tiek suaugusiuosius reikės jėga tempti.

Pasukime šį kartą į Šiaulius – į Šokolado muziejų, kur žinios suvienijamos su pramogomis, o pažinimas ateina per saldžią praktiką. Tai proga visai šeimai ne tik susipažinti su kone karališka šokolado istorija, bet ir patiems pasijusti tikrais meistrais bei pažadinti fantaziją užburiančiais saldėsiais.

Profesionalūs meistrai čia žongliruoja didžiuliais šokolado pilnais samčiais, kamšo riešutus į sustingti dar nespėjusius saldainius ir šypsosi nuo ausies iki ausies – kaip galėtų būti kitaip, kai kiaurą dieną akys slysta blizgiu šokolado paviršiumi, o nosį švelniai kutena malonus šio džiaugsmo kvapas.

Norite karčiojo šokolado su kokosų drožlėmis? Ar švelnaus pieniško su graikiniais riešutais ir mėtomis? O gal visko kartu? Nesivaržykite – meistrai suteiks progą įvairių rūšių šokoladą ir pagardus naudoti pagal Jūsų pačių sugalvotą receptą. Tirpinkite, maišykite, voliokite, laužykite ir kapokite – kurkite savo šokolado istoriją. Paruoštus saldainius galėsite susidėti į dailias dėžutes ir parsivežti namo kaip savo konditerinį trofėjų.

Ir nepamirškite, koks džiaugsmas ir garbė yra prisiliesti prie tokio kilnaus ir vertingo produkto. Juk actekai kakavos pupeles laikė atvykėlėmis iš rojaus ir naudojo vietoj pinigų. O kai kurie akis išpūtę galvas purtydavo, kaip galima šokoladą gerti, – juk tai tas pats, kas švaistyti turtus!

Galiausiai žmonės neatsispyrė pagundai ir kakavos pupeles ėmė keisti nebe į daiktus, o į gryniausią malonumą, kuomet saldi plytelė tirpdavo burnoje. Laikui bėgant atsirado vis daugiau populiarių ir iki šiol žinomų šokolado gamintojų, kurie tobulino receptus ir gamybos procesą, kad tik kuo daugiau klientų negalėtų atsispirti jų sukurtam skoniui.

Ir ne vien skonis užbūrė šokolado gerbėjus. Iki šiol tyrinėjamas šio produkto poveikis žmogaus sveikatai ir net nuotaikai. Juodasis šokoladas siejamas ne tik su geresne koncentracija ir atminties veikla, bet ir su sklandesniu širdies darbu. Manoma, kad vien šokolado kvapas gali žmogui pakelti nuotaiką ar sukelti malonius prisiminimus. Be to, šokoladas naudojamas ir grožio procedūroms – viso kūno masažas su šiltu šokoladu veikia tiesiog magiškai. Jau vien toks žodžių derinys nuteikia maloniam, neįprastam potyriui.

Dabar prie šokolado kūrimo istorijos ir tradicijos gali prisidėti kiekvienas, apsilankęs Šiaulių šokolado muziejuje. Kas žino, gal ši patirtis pažadins Jumyse glūdinti meistrą ir nuties šokoladinių plytų kelią svajonėms įgyvendinti.

Saldžios kelionės!

Atstumas nuo Vilniaus: ~213 km.
Bilieto kaina:
nuo 2 €.
Adresas:
Tilžės g. 133, Šiauliai.