Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Savivaldybių finansų apskaita ir kontrolė įgyvendinant naujas merų funkcijas

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 100€
 • Specialus pasiūlymas!

Laikas ir vieta

2023-06-07, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
100€
Savivaldybių finansų apskaita ir kontrolė įgyvendinant naujas merų funkcijas (tiesioginė seminaro transliacija)
100
2023-06-07, Vilnius
Countline mokymų klasė
100€
Savivaldybių finansų apskaita ir kontrolė įgyvendinant naujas merų funkcijas
Su pietumis. Rinkitės patogų mokymosi būdą – jei nebegalėsite atvykti į vietą, visada galėsime perkelti Jūsų mokymąsi į nuotolinį formatą.
100

Investicijos į žinias atsiperka! Dalyvaukite mokymuose su kolegomis ir gaukite nuolaidą:

Dalyvaujant 2-3 dalyviams taikoma 10 % nuolaida

Dalyvaujant 4-5 dalyviams taikoma 15 % nuolaida

Domina mokymai didesnei dalyvių grupei? Susisiekite ilma.macaitiene@countline.lt arba telefonu 85 2053292

Apie seminarą

Išrinkus naujas savivaldybių tarybas ir merus, pradėtas taikyti naujos redakcijos Vietos savivaldos įstatymas. Pakeitimais iš esmės pakeistos mero pareigos ir teisės, numatant, kokias funkcijas meras privalo atlikti pats, o kurias, jeigu pats nusprendžia, turi teisę pavesti atlikti savivaldybės administracijos direktoriui, pavyzdžiui:

 • Merai sudaro ir teikia tarybai savivaldybės biudžeto projektą, jį vykdo, administruoja savivaldybės turtą ir piniginius išteklius.
 • Meras organizuoja savivaldybės strateginio planavimo procesą.
 • Meras kasmet iki birželio 15 d. privalo tarybai raštu atsiskaityti, kaip įgyvendinami įstatymai, Vyriausybės nutarimai, tarybos sprendimai, vykdomas savivaldybės biudžetas ir naudojami kiti piniginiai ištekliai.
 • Aiškiau nustatyta savivaldybių tarybų narių darbo apmokėjimo tvarka.

Su naujais pakeitimais įsigaliojo ir naujas įsakymas Nr. 1K-126, kuriuo nustatomos savivaldybės biudžeto vykdymo ataskaitos, ES ir kitų finansinės paramos lėšų panaudojimo ataskaitos, jų teikimo tvarka ir terminai.

Nuo 2023-07-01 turėtų įsigalioti Pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio nustatymo ir asignavimų darbo užmokesčiui perskaičiavimo įstatymo ir Valstybės politikų darbo užmokesčio įstatymo pakeitimo projektai, kuriais planuojama didinti pareiginės algos bazinį dydį savivaldybių merams.

Siekiant padėti savivaldybėms tiksliau identifikuoti jų veikloje egzistuojančias korupcijos rizikas ir jų veiksnius, atliekant korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymą, 2023-05-16 įsigaliojo įsakymo “Dėl korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo ir jo atlikimo tvarkos rekomendacijų” pakeitimai, kuriais papildytas savivaldybių veikloje egzistuojančių korupcijos rizikų ir jų veiksnių sąrašas.

Seminaro metu nagrinėsime:

 • Kokie yra veiksmingiausi finansinio projektų apskaitos principai, siekiant užtikrinti skaidrumą ir efektyvumą?
 • Kaip užtikrinti tinkamą projektų finansavimo ir apskaitos kontrolę, siekiant užkirsti kelią finansiniams sukčiavimams?
 • Kokie yra efektyviausi sąmatų planavimo metodai, leidžiantys optimizuoti projektų finansavimą?
 • Kokius rodiklius turėtų apimti veiklos vykdymo ataskaitos?
 • Kaip užtikrinti veiklos vykdymo ataskaitų tinkamą tvirtinimą ir skelbimą, siekiant užtikrinti visuomenės informavimo ir dalyvavimo galimybes?
 • Kaip užtikrinti tinkamą finansinės atskaitomybės rengimo, tvirtinimo ir skelbimo kontrolę?
 • Kaip tinkamai kompensuoti patirtas išlaidas, siekiant nepapulti po kontroliuojančių institucijų padidinamuoju stiklu?

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje nuolat girdimi pranešimai, kad kontroliuojančios institucijos sulaukia nemažai skundų ir pradeda patikrinimus dėl tarybos narių išlaidų kompensavimo ir galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Šio apibendrinančio seminaro metu lektorės pateiks atsakymus į rūpimus klausimus, supažindins su teisės aktų pakeitimais ir jų praktiniu įgyvendinimu.

Temos

1 dalis. Savivaldybių finansų apskaita ir kontrolė įgyvendinant naujas merų funkcijas Lektorė – Natalja Kobzevienė (9.00–12.15 val.):

 1. Sąmatų planavimas, vykdymo kontrolė, keitimas.
 2. Savivaldybių finansinio savarankiškumo stiprinimo gairės. Europos Sąjungos lėšomis finansuojamų projektų apskaitos principai.
 3. Veiklos vykdymo ataskaitų parengimas.
 4. Direktoriaus rezervas ir mero rezervas 2023 metais, planavimas ir vykdymas vėlesniais metais.
 5. Apmokėjimas už savivaldybės administracijos direktoriaus ir mero pavadavimą.
 6. Kai kurie finansinės atskaitomybės rengimo, tvirtinimo, skelbimo už 2023 ir vėlesnius metus aspektai.
 7. Socialinės paramos skyrimo ir tikslinių kompensacijų pertvarkos savivaldybėse.

2 dalis.  Lektorė dr. Eglė Kavoliūnaitė-Ragauskienė (13.15–14.45 val.):

 1. Kas yra korupcija ir kaip ją atpažinti.
 2. Korupcijos rizikos valdymo pagrindai.
 3. Kaip elgtis susidūrus su korupcija.

ŽINIOMIS DALINASI

Natalja Kobzevienė

Lektorė praktikė, ekonomikos ir viešojo administravimo mokslų magistrė. Nuo 2008 metų veda mokymus ir seminarus apskaitos pagal VSAFAS ir VAS, mokesčių bei finansų valdymo temomis. Mokymų metu temos pristatomos remiantis ne teoriniais, o praktiniais pavyzdžiais, todėl sulaukia palankaus dalyvių įvertinimo. Net 80 proc. mokymų dalyvių Natalją Kobzevienę vertina 9 balais iš 10.
Lektorė nuo 1998 metų teikia asmenines konsultacijas verslo, apskaitos ir mokesčių klausimais.
Natalja Kobzevienė yra 3 knygų autorė: „Pajamų apskaita pagal VSAFAS“, „Sąnaudų apskaita pagal VSAFAS“ ir „Darbo užmokesčio apskaita, taikant suminę darbo laiko apskaitą“.

dr. Eglė Kavoliūnaitė-Ragauskienė

Dr. Eglė Kavoliūnaitė-Ragauskienė, Lietuvos teisės instituto mokslininkė, turinti darbo patirties Mykolo Romerio universitete, Vytauto Didžiojo universitete, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijoje, Vilniaus politikos analizės institute, Transparency International Lietuvos skyriuje. Daugiau nei 30 mokslinių publikacijų autorė, Lietuvos teisės instituto Ilgalaikės institucinės MTEP programos „Naujas požiūris į korupciją: iššūkiai ir galimybės peržengiant viešojo sektoriaus ribas“ vykdytoja. Lektorė dalyvavo nacionalinėse ir tarptautinėse darbo grupėse rengiant teisės aktų projektus, yra JT Kovos su korupcija konvencijos peržiūros grupės nacionalinė narė, dalyvavo kaip nacionalinė ekspertė Pasaulio banko, Global Integrity, Europos Tarybos ir kitų tarptautinių organizacijų atliekamuose tyrimuose. Ji turi didesnę nei 300 ak. valandų nacionalinių ir tarptautinių ekspertinių mokymų vedimo valstybės tarnautojams, pareigūnams, advokatams, teisėjams patirtį.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

9:00-14:45 Seminaro trukmė
8:30-9:00 Registracija
10:30-10:45 Pertrauka
12:15-13:15 Pietų pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

2023-06-07, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
100€
Savivaldybių finansų apskaita ir kontrolė įgyvendinant naujas merų funkcijas (tiesioginė seminaro transliacija)
100
2023-06-07, Vilnius
Countline mokymų klasė
100€
Savivaldybių finansų apskaita ir kontrolė įgyvendinant naujas merų funkcijas
Su pietumis. Rinkitės patogų mokymosi būdą – jei nebegalėsite atvykti į vietą, visada galėsime perkelti Jūsų mokymąsi į nuotolinį formatą.
100

Informacija dalyviams, dalyvaujantiems auditoriniuose seminaruose

 

 • Jeigu mokymų dieną Jums pasireikš karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), ūmūs viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) prašome nevykti į mokymų vietą ir juose dalyvauti nuotoliniu būdu.

 • Užtikrinsime, kad aptarnaujantis personalas būtų sveikas ir visada pasiruošęs Jums padėti.

  Tęsti mokymų paiešką: