Countline Law Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Prekių muitinės vertės nustatymo ypatumai: ES Muitinio įvertinimo gairės

Registruotis
  • 5 ak. val.
      Kaina: 85€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

2020-12-17, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
85€
Prekių muitinės vertės nustatymo ypatumai: ES Muitinio įvertinimo gairės
85 (+ PVM)

Apie seminarą

Teisingas prekių muitinės vertės nustatymas yra svarbus daugiau kaip 90 proc. į ES ir Lietuvos Respubliką importuojamų prekių rūšių, kurioms taikomi vertybiniai muito tarifai, teisingam apskaičiavimui. Jis lemia, ne tik tai, kad mokesčių mokėtojui neatsiras papildomų mokestinių prievolių valstybės biudžetui, bet ir tai ar jam nekils administracinė ar net baudžiamoji atsakomybė už neteisingą duomenų importo mokesčių deklaracijos pateikimą. Atkreiptinas dėmesys, jog 2020 m. ES Komisija patvirtino visiškai naują rekomendacinį bei aiškinamąjį dokumentą – atnaujintas Muitinio įvertinimo gaires (Sąjungos muitinės kodekso įgyvendinimo akto 128, 136 ir 347 straipsniai).  Jų tikslas – užtikrinti bendrą muitinių ir ekonominės veiklos vykdytojų supratimą ir parūpinti priemonę, kuri palengvintų teisingą ir suderintą muitinio įvertinimo teisės aktų taikymą ES valstybėse narėse.

Atsižvelgdami į tai, mokymuose nagrinėsime Muitinio įvertinimo gairių nuostatas ir juose pateikiamus paaiškinimus dėl muitinės vertės nustatymo, taikant sandorio vertės metodą: prekių pardavimo eksportui sąlygas ir jų pavyzdžius, autorinių atlyginimų ir licencinių mokesčių priskyrimo sandorio vertei tvarką bei jos praktinio taikymo ypatumus. Kartu aptarsime ir aktualią pastarųjų metų (2018 – 2020 m.) ES bei Lietuvos Respublikos teismų praktiką, aiškinančią prekių muitinį įvertinimą (licencinių mokesčių pridėjimas prie prekių muitinės vertės, deklaruos prekių muitinės vertės tikslinimo sąlygos ir tvarka, sandorio vertės metodo taikymo sąlygos ir išimtys, atskirų importuotojo išlaidų rūšių įskaitymas į prekės muitinę vertę, naudotų automobilių, importuojamų iš trečiųjų valstybių, muitinės vertės nustatymas Lietuvos Respublikoje).

 

Temos

  1. ES Komisijos 2020 m. Muitinio įvertinimo gairės ir jų reikšmė;
  2. Muitinio įvertinimo gairių išaiškinimai dėl sandorio vertės metodo taikymo sąlygų (prekių pardavimo eksportui sąlygos ir jų praktiniai pavyzdžiai) bei sandorio vertės patikslinimo autorinių atlyginimų ir licencinių mokesčių išlaidomis tvarka;
  3. ES Teisingumo Teismo praktika, aiškinanti prekių muitinį vertinimą – licencinių mokesčių pridėjimas prie prekių muitinės vertės, deklaruotos prekių muitinės vertės tikslinimo sąlygos ir tvarka, atskirų importuotojo išlaidų rūšių įskaitymas į prekės muitinę vertę;
  4. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išaiškinimai dėl sandorio vertės metodo taikymo sąlygų ir importuotų naudotų automobilių apmokestinimo tvarkos;
  5. Kiti prekių muitinio įvertinimo pokyčiai 2020 m. Lietuvoje: naudotų automobilių muitinės vertės nustatymo taisyklių naujovės bei ypatumai.

ŽINIOMIS DALINASI

Gediminas Valantiejus

Lektorius yra Mykolo Romerio universiteto Viešojo valdymo ir verslo fakulteto Verslo ir ekonomikos instituto tarptautinės prekybos, mokesčių ir muitų teisės srities dalykų dėstytojas, apgynęs teisės mokslo krypties disertaciją muitų teisinio reguliavimo Europos Sąjungoje tematika. Mokslinių tyrimų sritys – tarptautinė ekonominė ir prekybos teisė, ES ir nacionalinė mokesčių ir muitų teisė, tarptautinės prekybos apmokestinimo klausimai. Gediminas Valantiejus yra publikavęs daugiau kaip dvidešimt recenzuojamų mokslinių straipsnių ir kitų mokslinių bei praktinių leidinių šiomis temomis, dalyvavęs ES institucijų atliekamų mokesčių mokslinių tyrimų projektuose, parengęs studijas bei pasiūlymus dėl jų teisinio reguliavimo tobulinimo ES bei Lietuvoje. Lektorius taip pat reguliariai skaito pranešimus muitų bei importo mokesčių reglamentavimo temomis tarptautinėse mokslinėse konferencijose ir šiose srityse stažavosi Europos teisės akademijoje (Vokietija) bei Leideno universitete (Olandija). Gediminas Valantiejus yra sukaupęs plačią patirtį mokestinių ginčų nagrinėjimo bei konsultavimo dėl jų klausimais dirbdamas tiek viešajame (Vilniaus apskrities valstybinėje mokesčių inspekcijoje, Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme), tiek ir nuo 2013 m. – privačiame sektoriuje (advokatų profesinėse bendrijose „Motieka ir Audzevičius“ bei „iLAW“, taip pat Lietuvos muitinės praktikų asociacijoje).

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-14:15 Seminaro trukmė
9:00-10:00 Nuotolinė registracija
12:00-12:30 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

2020-12-17, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
85€
Prekių muitinės vertės nustatymo ypatumai: ES Muitinio įvertinimo gairės
85 (+ PVM)