Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Pats sau auditorius – finansinių ataskaitų ruošimas ir jų gerinimas

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 6 ak. val.
     

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

APIE SEMINARĄ

Dažnos įmonės, kuri nėra audituojama, bet jau veikia ne vienerius metus, vyriausiasis buhalteris ar vadovas norėtų, kad jų apskaita būtų peržiūrėta auditoriaus.

Pagrindiniai argumentai gali būti du:

  • Kad būtų aptiktos netyčinės klaidos;
  • Sužinoti, ar tyčinės klaidos ir sąmoningai iškreiptos ūkinės operacijos „matosi iš šalies“.

Jeigu norisi pasitikrinti dėl netyčinių klaidų – tuomet „patys sau galime būti auditoriais“. Tai reiškia, kad panaudojus tam tikras analitines procedūras, kurias taiko ir auditoriai, galime į savo įmonės apskaitą ir finansines ataskaitas pažvelgti „iš šalies“. Tą turėtų daryti kiekviena įmonė, ypač dabar, kai neapibrėžtumas dėl ateities gali būti labai aktualus. Nežinia, kada vėl gali prireikti kreiptis dėl valstybės paramos, kaip buvo 2020 metais pasaulį ir Lietuvą užklupusios pandemijos. Vadinasi, finansinės ataskaitos turi būti kiek įmanoma patrauklesnės.

Kaip praktiškai atlikti savos įmonės auditą? Pirmiausia nustatyti vidinės kontrolės lygį įmonėje. Vėliau jau pereiti prie buhalterinių likučių kontrolės. Galiausiai visą dėmesį skirti finansinių ataskaitų kokybei. Jeigu įmonėje yra sąmoningai iškreiptos ūkinės operacijos ar padaryta tyčinių klaidų, tai pirmiausia reikia įvertinti kaip veikia mokesčių mokėtojų monitoringas, vykdomas mokesčių administratoriaus, bei koks korupcijos prevencijos mechanizmas įdiegtas Lietuvoje. Taip pat panaudojant statistinės analizės įrankius galima nustatyti neįprastas ūkines operacijas, todėl tokių „klaidų“ variantas jau gali būti įvertintas griežčiau.

Šis seminaras aktualus tiek vadovui, tiek ir vyriausiajam buhalteriui.

TEMOS

  1. Vidinės kontrolės procedūrų testavimas:
    • Sprendimų priėmimo;
    • Kasdienių operacijų;
    • Monitoringo.
  2. Finansinės apskaitos auditas:
    • Tvarkos ir politikos;
    • Ūkinių operacijų registravimo efektyvumo ir teisingumo įvertinimas;
    • Buhalterinių sąskaitų likučių analizė;
    • Inventorizacijos procedūrų nauda;
    • Klaidos, koregavimas, apskaitos politikos keitimas.
  3. Finansinių ataskaitų kokybė:
    • Nuosavo kapitalo pakankamumas. Vadovo, valdybos ir akcininkų/savininkų atsakomybė;
    • Pelningumo rodikliai. Kaip juos pagerinti?
    • Finansinės analizės rodiklių panaudojimas;
    • Finansinių ataskaitų rengimas pagal reikalavimus.
  4. Klaidų ir netikslumų prevencija ir koregavimas:
    • Tvarkų ir politikų keitimas ir rengimas;
    • Darbuotojų kvalifikacijos problemos – apsvarstyti išorinių konsultacijų ir apskaitos priežiūros klausimus;
    • Vadovybės sprendimų agresyvumo prevencija;
    • Perspektyvinis ir retrospektyvinis klaidų taisymas. Atskleidimas finansinėse ataskaitose.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

Programa

10.00-15.45 Seminaro trukmė
09:30-10:00 Nuotolinė registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.