Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Laikinasis įdarbinimas. Siuntimas dirbti į užsienį. A1 forma

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 110€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

2022-07-25, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
110€
Laikinasis įdarbinimas. Siuntimas dirbti į užsienį. A1 forma (tiesioginė seminaro transliacija)
110 (+ PVM)

Apie seminarą

Tais atvejais, kai personalo poreikis yra apibrėžtas, tinkamiausias sprendimas yra laikinasis įdarbinimas. Dabar, kai darbdaviams tenka ieškoti reikalingų darbuotojų ir, deja, ne visada sėkmingai, laikinojo įdarbinimo įmonių teikiamos paslaugos sulaukia vis daugiau dėmesio.

2022-08-01 turėtų įsigalioti Darbo kodekso pakeitimai, kuriais numatyti 2 nauji kriterijai, kuriuos turi atitikti laikinojo įdarbinimo įmonė bei įtvirtinamas terminas, per kurį laikinojo įdarbinimo įmonė turi pateikti informaciją apie įdarbinimą per laikinojo įdarbinimo įmones. Taip pat nuo minėtos datos turėtų įsigalioti ir nutarimo Nr. 496 pakeitimo projektas, kuriame patikslinama laikinojo įdarbinimo įmonių kriterijai, kuriuos jos turi atitikti kaip darbdavės, tvarka bei nurodoma kas turi būti sprendime, jei darbdavys neatitinka kriterijų.

2022-07-01 įsigalioja nutarimo „Dėl dienpinigių ir kitų komandiruočių išlaidų apmokėjimo“ pakeitimai, įtvirtinantys galimybę apskaičiuoti mažesnius dienpinigius, jeigu mažesni konkretūs dydžiai, diferencijuoti pagal objektyvius kriterijus, numatyti kolektyvinėje sutartyje, o kai jos nėra – vietiniame norminiame teisės akte, suderintame su darbuotojo atstovais bei pakeičiantys išmokėjimo tvarką.

Nemažiau iššūkių patirs ir į tarnybines komandiruotes užsienyje siunčiant darbuotojus, ypač sudarius laikinojo darbo sutartį. Šiuo atveju gali tekti jau nuo pirmos komandiruotės dienos skaičiuoti tos šalies, į kurią siųstas laikinasis darbuotojas, gyventojų pajamų mokestį.

Seminaro metu lektoriai, atsižvelgdami į naujausius pakeitimus, išsamiai aptars ir supažindins su darbuotojų komandiravimu dirbti į užsienį (atlikti darbo funkcijas), darbuotojui taikytinos socialinio draudimo sistemos nustatymo bei, atitinkamai, A1 pažymėjimo išdavimo klausimais. Šio pažymėjimo išdavimas leidžia pasinaudoti Sąjungos teisės numatyta galimybe netaikyti darbuotojui užsienio valstybės socialinio draudimo sistemos nuostatų, taip ne tik sumažinant darbdavio ir darbuotojo administracinę naštą, bet ir išvengiant reikšmingų sąnaudų. Seminaro metu būsite supažindinti su bendromis Sąjungos taisyklėmis dėl taikytinos teisės nustatymo numatytomis sąlygomis ir keliamais reikalavimais A1 pažymėjimui išduoti, šių pažymėjimų išdavimo, naudojimo ir grąžinimo tvarka bei praktinėmis problemomis ir jų sprendimo būdais.

TEMOS

 1. Advokatas Mantas Mikalopas (13:00-15:30):
  • Naujausi DK pakeitimai nuo 2022-08-01 ir 2023-01-01.
  • Naujos komandiravimo taisyklės nuo 2022-07-01.
  • Teisinės pasekmės kvalifikavus laikinąjį įdarbinimą.
  • Naujausi pakeitimai, susiję su laikinuoju įdarbinimu ir siuntimu į užsienį.
  • Taikytina teisė komandiravimo atveju.
  • Taikytina teisė laikinąjį įdarbinimą vykdant užsienyje.
  • Laikino darbo naudotojo (užsakovo) teisės ir pareigos, atsakomybė.
  • Darbo apmokėjimas. Darbo laiko režimai.
  • Kitos garantijos laikinųjų darbuotojų atžvilgiu.
 2. Auditorė Jurgita Navikienė (15:30-16:15):
  • Taikytinos teisės nustatymas.
  • A1 pažymėjimų išdavimas siunčiamiems darbuotojams (atitikties reikalavimai).
  • Prašymų dėl A1 pažymėjimų išdavimo pateikimas ir A1 pažymų išdavimo procedūra.
  • A1 pažymėjimų grąžinimas.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje. J. Navikienė prisideda prie verslumo Lietuvoje skatinimo – aktyviai dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose, yra Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė ir padeda jauniems verslininkams suteikdama jėgų judėti pirmyn.

Mantas Mikalopas

Yra advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ partneris, advokatas. Pagrindinės advokato praktikos sritys: darbo, įmonių, sutarčių bei reklamos teisė, civilinės atsakomybės taikymas ir atstovavimas teisminiuose ginčuose. Mantas Mikalopas taip pat teikia teisines konsultacijas įvairiose visuomenės informavimo priemonėse, veda įmonių vidinius ir atviruosius mokymus. 2013-2015 m. dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus Kazimiero Simonavičiaus universitete, nuo 2017 m. rugsėjo dėsto verslo teisę ISM vadybos ir ekonomikos universitete.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

Seminaro informacija

Programa

13:00-16:15 Seminaro trukmė
12:30-13:00 Registracija
14:30-14:45 Pertrauka

Papildoma Informacija

Sertifikatas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. seminaro dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

2022-07-25, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
110€
Laikinasis įdarbinimas. Siuntimas dirbti į užsienį. A1 forma (tiesioginė seminaro transliacija)
110 (+ PVM)

Tęsti mokymų paiešką: