Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Kibernetinio saugumo reikalavimai ir įgyvendinimo rekomendacijos

Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 120€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

2021-05-26, Vilnius
Countline mokymų klasė
 • -20%
  Speciali -20% kaina!
120€ 96€
Kibernetinio saugumo reikalavimai ir įgyvendinimo rekomendacijos
Su pietumis. Rinkitės patogų mokymosi būdą – jei nebegalėsite atvykti į vietą, visada galėsime perkelti Jūsų mokymąsi į nuotolinį formatą
96 (+ PVM)
2021-05-26, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
 • -20%
  Speciali -20% kaina!
120€ 96€
Kibernetinio saugumo reikalavimai ir įgyvendinimo rekomendacijos (tiesioginė seminaro transliacija)
96 (+ PVM)

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Apie seminarą

Kibernetinis saugumas – viena iš dinamiškiausiai besivystančių sričių, tačiau vis dažniau tampa išpuolių taikiniu. NKSC duomenimis 2020 m. Lietuvoje kibernetinių incidentų skaičius išaugo ketvirtadaliu nuo 3.241 2019 m. iki 4.330. Taip pat, NKSC skelbia, kad pernai fiksuota bene perpus daugiau incidentų, susijusių su kenkimo programinės įrangos platinimu.

Keičiasi ne tik kibernetinės grėsmės, bet ir kibernetinio saugumo reikalavimai, atsiranda naujų praktikų. Vieni iš svarbesnių pakeitimų – 2018 m. liepos 4 d. Kibernetinio saugumo įstatymo pakeitimai, o naujausi pakeitimai įsigalios nuo 2021 m. sausio 1 d. Tačiau be įstatymo nuostatų labai svarbu žinoti ir suprasti lydimųjų kibernetinio saugumo teisės aktų reikalavimus, kiek jie taikomi konkrečiai įmonei / organizacijai.Šiame seminare lektorius dr. Darius Štitilis apžvelgs esamą situaciją, besiformuojančią praktiką, svarbius niuansus įgyvendinant kibernetinio saugumo reikalavimus įmonėse bei organizacijose. Lektorius taip pat pateiks praktines rekomendacijas dėl privalomų dokumentų bei jų nuostatų, rizikos vertinimo, dėl konkrečių kibernetinio saugumo organizacinių ir techninių priemonių.

 

Temos

 1. Kibernetinio saugumo grėsmės, tendencijos. Ką rodo oficialių institucijų ataskaitos?
 2. Saugos konsolidacija Lietuvoje. Ką turime šiandien ir kokie tolesni planai?
 3. 2018 m. Lietuvos nacionalinė kibernetinio saugumo strategija, jos galimas poveikis įmonėms ir organizacijoms, atskiriems sektoriams.
 4. Lietuvos kibernetinio saugumo teisinė sistema. Reguliavimo tendencijos.
 5. Kibernetinio saugumo įstatymo pakeitimai ir jų poveikis. Kibernetinio saugumo pažeidžiamumo atskleidimo reguliavimo tendencijos.
 6. NKSC teisės ir jų įgyvendinimo praktiniai niuansai.
 7. Kibernetinio saugumo įpareigojimai viešajam ir privačiam sektoriui. Lydimųjų kibernetinio saugumo teisės aktų reikalavimai, jų įgyvendinimas praktikoje.
 8. Konkrečios pareigos:
  •  Subjektams, valdantiems ir (arba) tvarkantiems valstybės informacinius išteklius;
  • Ypatingos svarbos informacinės infrastruktūros valdytojams;
  • Prieglobos paslaugų teikėjams;
  • Skaitmeninių paslaugų teikėjams (el. prekyvietės, debesijos paslaugos).
 9. Kokius dokumentus privaloma turėti pagal kibernetinio saugumo reikalavimus? Reikalavimai dokumentų turiniui.
 10. Kibernetinių incidentų valdymas. Pranešimo apie kibernetinį incidentą tvarka ir terminai.
 11. Rizikos vertinimas.
 12. Organizaciniai ir techniniai kibernetinio saugumo reikalavimai, jų įgyvendinimas. Santykis su el. informacijos saugos reikalavimais ir asmens duomenų saugumo reikalavimais pagal ES Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (BDAR).
 13. Administracinė atsakomybė už kibernetinio saugumo reikalavimų nesilaikymą.
 14. Praktiniai organizacinių ir techninių saugumo reikalavimų įgyvendinimo aspektai privačiame ir viešajame sektoriuose.

ŽINIOMIS DALINASI

Dr. Darius Štitilis

Mykolo Romerio universiteto profesorius, Viešojo valdymo ir verslo fakulteto dekanas, Kibernetinio saugumo valdymo studijų programos vadovas. Taip pat – „DPS Solutions“, teikiančios asmens duomenų apsaugos ir kibernetinio saugumo paslaugas, bendraturtis.
Darius Štitilis turi daugiametę praktinio darbo patirtį IT teisės srityje, yra dirbęs tarptautinėse advokatų kontorose, tarptautinėse verslo įmonėse.
Darius Štitilis yra publikavęs beveik 50 mokslinių straipsnių Lietuvos ir tarptautiniuose mokslo leidiniuose IT teisės, asmens duomenų apsaugos bei kibernetinio saugumo temomis. Taip pat yra keleto mokslo monografijų, vadovėlių bei mokomųjų leidinių autorius ar bendraautoris. Tarp jų – mokslo monografijos apie tapatybės vagystę elektroninėje erdvėje bendraautoris, vadovėlio „Interneto ir technologijų teisė“ (2016) bendraautoris.
Darius Štitilis aktyviai dalyvauja mokslinėje-projektinėje veikloje. Nuo 2015 m. iki 2017 m. kovo mėn. vadovavo moksliniam projektui, kurio pagrindinis rezultatas – sukurtas Lietuvos kibernetinio saugumo strategijos modelis. Nuo 2020 m. – tarptautinio kibernetinio saugumo projekto „SPARTA“ (sparta.eu) ekspertas. Nuo 2020 m. rugsėjo – Europos Komisijos ekspertas vertinant H2020 pasiūlymus kibernetinio saugumo srityje.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00 – 15:45 Seminaro trukmė
9:30 – 10:00 Nuotolinė registracija
12:00 – 13:00 Pietų pertrauka
14:30 – 14:45 Pertrauka

Bendra informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

2021-05-26, Vilnius
Countline mokymų klasė
 • -20%
  Speciali -20% kaina!
120€ 96€
Kibernetinio saugumo reikalavimai ir įgyvendinimo rekomendacijos
Su pietumis. Rinkitės patogų mokymosi būdą – jei nebegalėsite atvykti į vietą, visada galėsime perkelti Jūsų mokymąsi į nuotolinį formatą
96 (+ PVM)
2021-05-26, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
 • -20%
  Speciali -20% kaina!
120€ 96€
Kibernetinio saugumo reikalavimai ir įgyvendinimo rekomendacijos (tiesioginė seminaro transliacija)
96 (+ PVM)