Countline Law Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Darbuotojų komandiravimo naujovės nuo 2022-07-01. Teisiniai ir mokestiniai aspektai

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 100€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

2022-05-31, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
100€
Darbuotojų komandiravimo naujovės nuo 2022-07-01. Teisiniai ir mokestiniai aspektai (tiesioginė seminaro transliacija)
100 (+ PVM)

Apie seminarą

Besikeičiančiam reglamentavimui, susijusiam su darbuotojų komandiravimo nuostatomis ir papildomomis garantijomis, nuolat kyla įvairių praktinio taikymo bei apmokestinimo klausimų.

2022-07-01 įsigalioja nutarimo „Dėl dienpinigių ir kitų komandiruočių išlaidų apmokėjimo“ pakeitimai, įtvirtinantys galimybę apskaičiuoti mažesnius dienpinigius, jeigu mažesni konkretūs dydžiai, diferencijuoti pagal objektyvius kriterijus, numatyti kolektyvinėje sutartyje, o kai jos nėra – vietiniame norminiame teisės akte, suderintame su darbuotojo atstovais bei pakeičiantys išmokėjimo tvarką. Naujoji tvarka – ką reikia pasiruošti iš anksto? Kas laikoma objektyviais kriterijais? Kaip tinkamai paruošti komandiravimo tvarkas? Kaip išvengti ginčų su darbuotojais dėl mažesnių dienpinigių?

Atkreiptinas dėmesys, kad 2022-08-01 turėtų įsigalioti Darbo kodekso pataisos, keičiančios terminuotos darbo sutarties, susitarimo dėl išbandymo, komandiruočių dokumentų, ne viso darbo laiko ir nuotolinio darbo reglamentavimą, tad svarbu susipažinti ir tinkamai taikyti nuostatas, siekiant išvengti ginčų ar ilgai trunkančių teisminių procesų.

Jau kurį laiką galioja  ANK pakeitimai, kuriais padidintos baudos darbdaviams už garantijų komandiruotiems darbuotojams netaikymą arba netinkamą taikymą bei kitus su darbo įstatymų, darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų pažeidimus. 

Seminaro metu lektoriai atsakys į šiuos ir kitus Jums rūpimus klausimus.

Temos

Advokatas Mantas Mikalopas  (13.00 – 15:30 val.)

 1. Naujoji dienpinigių mokėjimo tvarka – kas keičiasi?
 2. Kokie kriterijai gali įtakoti dienpinigių mokėjimo dydį komandiruotės metu?
 3. Komandiravimo tvarkos parengimas;
 4. Kiti su darbuotojų komandiravimu susiję teisiniai klausimai.

Auditorė, apskaitos ir mokesčių konsultantė Jurgita Navikienė. (15:30-16:15 val.)

 1. Darbo užsienyje mokesčių ypatumai – kada mokesčiai gali likti Lietuvoje arba privalo būti mokami komandiravimo valstybėje.
 2. Kada dienpinigiai apmokestinami Lietuvoje?
 3. Atostoginių apmokestinimo ypatumai, kai darbuotojas dirba užsienyje.
 4. Dienpinigių skaidymas, kai tenka taikyti Komandiravimo direktyvą.
 5. Informacijos apie darbo užmokesčio priskaitymą kaupimas galimam patikrinimui iš komandiravimo valstybės.

ŽINIOMIS DALINASI

Mantas Mikalopas

yra advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ partneris, advokatas. Pagrindinės advokato praktikos sritys: darbo, įmonių, sutarčių bei reklamos teisė, civilinės atsakomybės taikymas ir atstovavimas teisminiuose ginčuose. Mantas Mikalopas taip pat teikia teisines konsultacijas įvairiose visuomenės informavimo priemonėse, veda įmonių vidinius ir atviruosius mokymus. 2013-2015 m. dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus Kazimiero Simonavičiaus universitete, nuo 2017 m. rugsėjo dėsto verslo teisę ISM vadybos ir ekonomikos universitete.Tarptautinio teisės žinyno „Chambers Europe“ paskelbtame 2016 m. geriausių advokatų kontorų ir teisininkų reitinge advokatų kontora „iLAW“ buvo įvertinta kaip viena iš lyderiaujančių teisės firmų darbo teisės srityje, o advokatas Mantas Mikalopas išskirtas kaip darbo teisės ekspertas. Šis advokatas žinyne „Chambers Europe“ įvardijamas kaip kylanti žvaigždė Lietuvos darbo teisės rinkoje, jis yra pelnęs klientų pripažinimą dėl to, kad „ieško sprendimų, o ne tik išvardija galimybes“.

Jurgita Navikienė

auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

13:00-16:15 Seminaro trukmė
12:30-13:00 Registracija
14:30-14.45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

2022-05-31, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
100€
Darbuotojų komandiravimo naujovės nuo 2022-07-01. Teisiniai ir mokestiniai aspektai (tiesioginė seminaro transliacija)
100 (+ PVM)

Tęsti mokymų paiešką: