Countline Law Countline Management
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui, Viešajam sektoriui
Nuotolinis seminaras.
Seminaras.

Darbuotojų atleidimas: teisiniai ir psichologiniai aspektai

Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 95 – 105€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

2020-07-16, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
95€
Darbuotojų atleidimas: teisiniai ir psichologiniai aspektai
95 (+ PVM)
2020-07-16, Vilnius
Viešbutis „Best Western Vilnius“
105€
Darbuotojų atleidimas: teisiniai ir psichologiniai aspektai
su pietumis
105 (+ PVM)

Tiesioginė seminaro transliacija

Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Apmokėjus sąskaitą, kartu su registracijos patvirtinimu el. paštu atsiųsime nuorodą bei prisijungimo instrukciją.

Apie seminarą

 

Seminaras skirtas privataus ir viešojo sektorių visų lygių vadovams, personalo vadovams ir specialistams – tiems, kuriems tenka kalbėtis su iš darbo atleidžiamais (ar jau atleistais) žmonėmis, taip pat atsakinėti į pasilikusių darbuotojų klausimus ir tvarkytis su įtempta situacija po pasikeitimų.

Seminare ras atsakymus tie, kurie nori įgyti daugiau psichologinių ir teisinių žinių apie pozityvios nuostatos dėl pasikeitimų formavimą atleidimo iš darbo metu, sužinoti, kaip etiškai ir korektiškai atsisveikinti su darbuotoju, kaip ir kada pateikti jam informaciją apie atleidimą, kaip užkirsti kelią nepageidaujamiems padariniams – pasiliekančių darbuotojų nesaugumui, sumažėjusiam darbingumui dėl įtampos ir pačios organizacijos įvaizdžiui (tuo atveju, jei finalinis pokalbis vyks nekorektiškai).

Išmoksime, kaip „neuždaryti durų“ tokio pokalbio metu – nes nežinia, kur su atleistu iš darbo žmogumi susitiksite ir po kurio laiko…

Nuo mūsų bendravimo pabaigos, nuo to, kaip išsiskiriame ir su kokiomis mintimis bei žodžiais palydime, labai daug priklauso viso darbo santykių laikotarpio, karjeros pasiekimų, patirties, organizacijos ir atliktų darbų, produktų, paslaugų įvaizdžio vertinimas. Padarykime šį procesą žmogišką, etišką ir, kiek įmanoma, mažiau skausmingą kitiems ir patiems sau.

Advokatas Mantas Mikalopas pateiks praktinių patarimų kaip teisingai įforminti Darbo sutarties nutraukimą taikant skirtingus nutraukimo pagrindus ir išvengti darbo ginčų.

Tai pasiekti padės išsami ir praktiniais pavyzdžiais paremta dalomoji medžiaga, praktinės užduotys, situacijų modeliavimas ir konkrečių atvejų analizė.

 

Kiekvienas mokymų dalyvis

 • Sužinos apie atleidimo iš darbo proceso žingsnius, kurie padeda išsaugoti darbdavio ir atleidžiamo darbuotojo įvaizdį ir išvengti darbo ginčų;
 • Aptars labiausiai pažeidžiamus momentus, kai nutraukiami ryšiai „organizacija – darbuotojas“;
 • Ras sprendimus, kaip elgtis atleidimo iš darbo situacijoje, kai tenka ir „sprendimo vykdytojo“, ir „situacijos švelnintojo“ vaidmuo.

Temos

1 dalis. Organizacijų psichologė, lektorė Aistė Mažeikienė (10.00–13.15 val.)

 1. Atleidimo procesas: kas, kur, kada?
  • „Teisingumo vykdytojo“ vaidmuo: budelis ar terapeutas?
   Ką keičia darbuotojų atleidimas?
  • Asmeninis pasirengimas nepalankios informacijos pateikimui.
  • Nuostatos dėl pasikeitimų valdymas: kai chaosą verčiame naujų veiklos būdų paieška ir tvarka; grėsmes – galimybėmis, o nuostolius – laimėjimais.
  • Pozityvaus mąstymo principai – kebliose finalinio pokalbio situacijose.
 2. Atleidimo pokalbio struktūra ir eiga
  • Pokalbio struktūra.
  • Informacijos pateikimo metodai.
  • Argumentavimo principai.
  • Atsakymai į klausimus: pasiruošimo ir savitvardos treniruotės.
 3. Praktika ir konkrečių atvejų analizė. Pasirengimas galimoms darbuotojo reakcijoms
  • Informacijos „kodėl ir už ką?“ pateikimas: ką sakyti ir ko nesakyti finalinio pokalbio metu? Praktinės užduotys.
  • Finalinis pokalbis: kritinių situacijų suvaldymas.
  • Žmogaus reakcijų spektras kritinėse situacijose. Kaip suvaldyti kitus ir save?
  • Kaip elgtis, kad žmogus pats prisiimtų atsakomybę už tolesnę savo karjerą?
  • Priežastys, dėl kurių finalinis pokalbis užsitęsia į kelis „priešpaskutinius“ susitikimus: kaip nebūti „mama“ ar „tėčiu“?
 4. Po atleidimų, reorganizavimų ir pokyčių: Kaip elgtis su pasilikusiais darbuotojais?
  • Situacijos valdymas po atleidimo: potencialūs nuostoliai darbo efektyvumui ir organizacijos / skyriaus / padalinio įvaizdžiui.
  • Komunikacija krizės ir gandų sąlygomis. Vadovų ir „antikrizinės komandos“ vaidmuo.
  • Ar pasiteisina „viskas gerai, nieko neįvyko“ taktika? Kaip elgiasi likusieji ir kaip elgtis su jais?
  • Rekomendacijos gandams ir „mitams“ suvaldyti: praktika.

2 dalis. Advokatas Mantas Mikalopas (14.15–15.45 val.)

 1. Teisinės įžvalgos dėl darbo sutarties nutraukimo darbuotojo iniciatyva;
 2. Darbo sutarties nutraukimas šalių susitarimu;
 3. Darbo sutarčių nutraukimas ekonominės krizės atveju – galimi sprendimai ir teisinis pagrindas;
 4. Darbo sutarties nutraukimas dėl darbuotojo kaltės;
 5. Darbo sutarties nutraukimas nesant darbo sutarties šalių valios.

Žiniomis dalinasi

 

Aistė Mažeikienė

yra verslo praktikė, konsultuoja organizacijas nuo 1999 metų. Aistė atlieka kompetencijų įvertinimą, darbuotojų motyvacijos, lojalumo, „slapto kliento“ tyrimus, įdiegia darbuotojų vertinimo sistemą įmonėse. Ji taip pat nustato atrankos ir mokymosi poreikius, sudaro tęstinius mokymosi planus, dalyvauja mokymo efektyvumo vertinime. 92 Aistės straipsniai organizacijų psichologijos tematika publikuoti verslo, mokslo ir populiariuosiuose leidiniuose (1999–2011 m.). Ji turi 9 metų patirtį specialistų ir vadovų atrankos bei „galvų medžioklės“, kompetencijų vertinimo srityje.

Mantas Mikalopas

Advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ partneris, advokatas. Pagrindinės advokato praktikos sritys: darbo, įmonių, sutarčių bei reklamos teisė, civilinės atsakomybės taikymas ir atstovavimas teisminiuose ginčuose. Mantas Mikalopas taip pat teikia teisines konsultacijas įvairiose visuomenės informavimo priemonėse, veda įmonių vidinius ir atviruosius mokymus. 2013-2015 m. dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus Kazimiero Simonavičiaus universitete, nuo 2017 m. rugsėjo dėsto verslo teisę ISM vadybos ir ekonomikos universitete.Tarptautinio teisės žinyno „Chambers Europe“ paskelbtame 2016 m. geriausių advokatų kontorų ir teisininkų reitinge advokatų kontora „iLAW“ buvo įvertinta kaip viena iš lyderiaujančių teisės firmų darbo teisės srityje, o advokatas Mantas Mikalopas išskirtas kaip darbo teisės ekspertas. Šis advokatas žinyne „Chambers Europe“ įvardijamas kaip kylanti žvaigždė Lietuvos darbo teisės rinkoje, jis yra pelnęs klientų pripažinimą dėl to, kad „ieško sprendimų, o ne tik išvardija galimybes“.

Informacija dalyvaujantiems seminare auditorijoje:

Laikydamiesi visų Sveikatos apsaugos ministerijos ir kitų institucijų rekomendacijų, užtikriname visišką dalyvių saugumą ir imamės visų būtinų saugumo priemonių, todėl:

 1. Dalyvių skaičius yra ribojamas iki 30 dalyvių. Tarp dalyvių yra paliekamas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas ir užtikrinama, kad vienam dalyviui mokymų erdvėje tektų ne mažiau nei 5 kv. metrai.
 2. Į mokymus bus įleidžiami tik tie dalyviai, kurie dėvės apsaugines kaukes, skydelius ar kitas apsaugines priemones, dengiančias burną ir nosį. Jeigu apsauginės kaukės neturite, ją padovanosime 🙂
 3. Į mokymus nebus įleidžiami dalyviai, kurie karščiuos ar turės kitų matomų peršalimo simptomų. Todėl jeigu sergate, jaučiatės blogai, labai prašome dėl savo ir kitų saugumo rinktis nuotolinius mokymus, tai puiki alternatyva.
 4. Dalyvius, atvykusius į mokymus, primygtinai prašysime prieš patenkant į patalpą dezinfekuoti rankas, o renginio metu laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo bei rankų higienos.
 5. Užtikrinsime, kad aptarnaujantis personalas būtų sveikas ir visada pasiruošęs Jums padėti.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

Seminaro informacija

10:00-15:45 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Nuotolinė registracija
13:15-14:15 Pietų pertrauka
11:30-11:45 Kavos pertrauka

Bendra informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

2020-07-16, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
95€
Darbuotojų atleidimas: teisiniai ir psichologiniai aspektai
95 (+ PVM)
2020-07-16, Vilnius
Viešbutis „Best Western Vilnius“
105€
Darbuotojų atleidimas: teisiniai ir psichologiniai aspektai
su pietumis
105 (+ PVM)